Apel wychowawczy
Ostatni w tym roku apel wychowawczy to dobry czas na podsumowanie mijającego roku szkolnego. Pomimo szalejącego wirusa dużo działo się w naszym Ośrodku. Były konkursy czytelnicze, literackie i recytatorskie. Pamiętaliśmy o higienie, zdrowym odżywianiu i budowaniu kondycji fizycznej. Odbył się cykl zajęć w ramach kampanii „ Cała Polska czyta dzieciom” i projektu „ Poczytajmy”. Rozpoczęliśmy nowy projekt „ Szkoła pozytywnego myślenia”. Były dyplomy, nagrody i gratulacje. Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie angażują się w różne przedsięwzięcia. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
Sala Trampolin- super miejsce
Sala Trampolin na Zamku Musieliśmy sprawdzić. Super miejsce. Fantastyczna zabawa. Gdyby tam organizować lekcje wychowania fizycznego pewnie byłyby to ulubione lekcje wszystkich naszych uczniów. Ruch to zdrowie, pamiętajcie o tym.
14
Piknik sportowo - rekreacyjny
8 czerwca odbył się w naszym Ośrodku piknik sportowo-rekreacyjny. W przygotowanych grach i zabawach uczestniczyli wszyscy nasi wychowankowie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były gry terenowe dostosowane do wieku i możliwości dzieci, mecz piłki nożnej uczniowie kontra nauczyciele.
47
Podsumowanie konkursu „ Dzień Dziecka” organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Tomaszowie Lubelskim.
W dniu 11 czerwca odbyło się podsumowanie konkursu „ Dzień Dziecka” organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Tomaszowie Lubelskim.
W kategorii osób z niepełnosprawnościami nagrodę otrzymali uczniowie klasy VII-VIIIa ( Mateusz, Edgar, Wiktoria, Asia)za prezentację multimedialną pt. „ Każdy jest inny, każdy jest ważny, każdy jest kochany”.
Cała Polska czyta dzieciom
Cała Polska czyta dzieciom, XX jubileuszowa edycja kampanii, w tym roku nie na deskach Tomaszowskiego Domu Kultury, ale w wersji online. Niezmiennie jednak czytają dla Was: pan Henryk Karwan Starosta Powiatu Tomaszowskiego, pan Wojciech Żukowski Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski oraz pan Roman Kania Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. Usłyszycie fragmenty książki M. Widmarka i H. Willis „Tajemnica szkoły”. Mamy nadzieję, że zaintryguje Was sprawa fałszywych banknotów i sięgniecie po książkę, żeby dowiedzieć się czy Mai i Lassemu udało się rozwiązać zagadkę.
Spływ kajakowy rzeką Sołokiją
Członkowie Samorządu Uczniowskiego przy wsparciu pana Ireneusza i pana Bartka zorganizowali dla uczniów ze szkoły branżowej spływ kajakowy rzeką Sołokiją Trasa malownicza ale bardzo wymagająca.
2
Rezerwat Geologiczny "Piekiełko".
Grupa V wybrała się we wtorek na, nieco dłuższy niż zwykle, spacer . Celem był Rezerwat Geologiczny "Piekiełko". Przy okazji przypomnieliśmy zasady jakie obowiązują w czasie przemieszczania się po drogach publicznych.
Zwierzyniec - perła Roztocza
Zwierzyniec- perła Roztocza, tam dzisiaj byli na wycieczce uczniowie klasy VII-VIIIa i IIpdp. W programie Kościół na wyspie, Ośrodek Edukacyjno-Muzealny, Stawy Echo i hodowla konika polskiego we Floriance.. Ponad 20 kilometrów pieszej wędrówki po Roztoczańskim Parku Narodowy.
19
Wycieczka do Krasnobrodu
Słoneczna pogoda, dobre humory, przepiękne krajobrazy… to wszystko towarzyszyło nam podczas wycieczki do Krasnobrodu. Naszą podróż rozpoczęliśmy od zwiedzania Parku Jurajskiego. Idąc ścieżką edukacyjną oglądaliśmy zdjęcia dinozaurów w 3D oraz modele prehistorycznych gadów, które zachwyciły nas swoja okazałością, a niektórych trochę nawet wystraszyły. Później malowniczą doliną doszliśmy do Kapliczki Świętego Rocha
Podsumowanie projektu PoczytajMy
Uczniowie naszego Ośrodka w roku szkolnym 2020/2021 brali udział w projekcie „Poczytajmy”. W ramach Klubu czytelniczego uczniowie: A.Surmanowicz, A. Zaborniak, D.Mazurkiewicz, R.Zienkiewicz, M.Rosól, M.Kiełbik przygotowywali zajęcia dla młodszych kolegów szkoły podstawowej oraz przedszkola specjalnego przy wsparciu koordynatorów: R.Rostkowskiej-Kowalskiej i A.Tyrki. Spotkania miały na celu zapoznanie uczniów z literaturą dla dzieci, integrację oraz promowanie czytelnictwa w środowisku lokalnym. Uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w majowym szkoleniu online – warsztaty z panią Agatą Romaniuk miały na celu zapoznanie z technikami budowania zabaw opartych na książkach. Z podejmowanych działań i akcji czytelniczych powstała prezentacja umieszczona na stronie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Dzień Dziecka spędzalismy na różne sposoby:
- klasa I-III a była w Rudzie Różanieckiej- uczniowie pływali na rowerkach wodnych
- bawiliśmy się na boisku szkolnym
- oczywiście nie mogło zabraknąć ogniska i pieczonych kiełbasek
7
Dzień Dziecka
W dniu 1 czerwca w naszym Ośrodku został zorganizowany Dzień Dziecka. W przygotowanych grach i zabawach uczestniczyli wszyscy nasi wychowankowie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
5
31 maja obchodzony jest Dzień Bociana.
W tym dniu przedszkolaki odwiedził wyjątkowy gość. Opowiedział o swoim wyglądzie, trybie życia, zwyczajach. Zaprosił też dzieci do wspólnej zabawy.
Rajd rowerowy
28 maja, członkowie Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pana Irka i pana Bartka zorganizowali rajd rowerowy.Trasa przebiegała przez miejscowości: Tomaszów Lubelski, Łaszczówka, Ruda Żelazna, Przeorsk, Ruda Wołoska. Celem były źródła Sołokiji i Rezerwat Piekiełko. Przy ognisku uczniowie usłyszeli legendę związaną z tajemniczymi głazami znajdujacymi sie w Rezerwacie Piekiełko.
Bawimy się i pracujemy, pracujemy i bawimy....
Zajęcia w pracowni ceramiki to jedne z ulubionych zajęć wszystkich uczniów. A przy okazji doskonała terapia ręki.
11
Czego potrzebują rośliny do życia?
Na to pytanie, przeprowadzając eksperyment, próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie kl. VI- VIII u. Posadzili cebulę w kubeczkach wypełnionych ziemią. Kubeczki imiennie podpisane postawili na parapecie. Jeden kubeczek włożyli do ciemnej szafki. Cebulę na parapecie podlewali systematycznie. Obserwowali przygotowane sadzonki. Po kilku dniach znali już odpowiedź na pytanie. Zobaczcie sami jak bardzo różnią się sadzonki, te ze słonecznego parapetu, systematycznie podlewane od tych z ciemnej szafki bez światła i wody.
Komunia Święta
Dzisiaj, sześcioro uczniów z naszego Ośrodka, z rąk księdza proboszcza Jerzego Sopla, po raz pierwszy przyjęło Komunię Świętą. Uroczystość odbyła się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tej podniosłej chwili dzieciom towarzyszyli ich najbliżsi.
8
Wycieczka do Krasnobrodu
Uczniowie z klas szkoły branżowej (Ik, IIa, IIb) byli dzisiaj na wycieczce w Krasnobrodzie. Pieszo przemierzyli trasę turystyczną od Sanktuarium Nawiedzenia NMP do Kaplicy Św. Rocha ( ponad 18 tysięcy kroków) Widoki i wspaniałe towarzystwo rekompensowały trudy wędrówki
18
Muzeum Skamieniałych Drzew, ścieżka kulturowo-przyrodnicza,
Muzeum Skamieniałych Drzew, ścieżka kulturowo-przyrodnicza, spotkanie z panem malarzem oraz wspólne ognisko, tak wyglądała wycieczka do Siedlisk. Ten uroczy zakątek na Roztoczu odwiedzili uczniowie klas I-IIpdp i IIIpdp. Pogoda dopisała, humory również.
6
Źródełka na siwej Dolinie
Źródełka na siwej Dolinie to cel dzisiejszej wędrówki uczniów z klas VI-VIII u i I pdp. Błotne przeszkody, wysokie trawy nie zniechęciły nikogo. Wiosenna zieleń drzew i śpiew ptaków dodawały energii, bez problemu udało się wszystkim pokonać 8 km.
22
Godziny dzwonków
Sobota 28.12.2024Kalendarz
brak danychNasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!
„Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”
"Uważność - nasza siła,wielka moc"
W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.
Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.
Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego dla uczniów z centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem interaktywnych ekranów stymulujących wyższe funkcje słuchowe.
Wdrożona innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów związanych z centralnymi procesami przetwarzania.
Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie pewność siebie u uczniów, wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.
Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
na lata 2021-2025
W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości 750 zł.
Wsparcie finansowe zostało udzielone na:
▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,
▪ oraz lektur szkolnych.
Galeria zdjęć
brak danychW naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.