Szaleństwo na łyżwach
Wychowankowie naszego Ośrodka aktywnie spędzają popołudnie korzystając z ostatnich zimowych dni. Jazda na łyżwach, to wcale nie taka prosta sprawa, ale trening czyni cuda.
5
„Szkoła Myślenia Pozytywnego”
Miło nam poinformować, że nasz Ośrodek przystąpił do programu certyfikacji szkół „Szkoła Myślenia Pozytywnego”, który jest realizowany w ramach projektu „Myślę pozytywnie”.
W ramach przystąpienia do projektu nasz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusz Korczaka w Tomaszowie Lubelskim wykonał w 2020r. wstępne zadania certyfikacyjne i został wybrany do wyjątkowego grona 50 placówek, które przez cały rok
2020/ 2021 będą współpracowały z - Instytutem Edukacji Pozytywnej - nad wspieraniem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Podczas trwania projektu będziemy co miesiąc realizować jedno zadanie certyfikowane, które będzie wyznaczone przez Fundację Instytutu Edukacji Pozytywnej. Każde zadanie będzie miało wskazany sposób wykonania/raportowania i sposób oceniania jego wykonania.
Prezentacja „Wzmacnianie poczucia wartości u dzieci”.
Poczucie własnej wartości, to fundament, na którym opiera się cała konstrukcja naszego życia, to podstawowa ludzka potrzeba. W zmieniającym się świecie ma ona dominujący wpływ na prawidłowy rozwój naszych dzieci.
Zachęcam więc Państwa do zapoznania się z prezentacją na temat „Wzmacnianie poczucia wartości u dzieci”.
Fotobudka walentynkowa
W dniu 17.02.2021 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Samorząd Uczniowski wraz z Samorządem Wychowanków zorganizował "Fotobudkę walentynkową", dzięki której wszyscy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
Dziękujemy p. Robertowi Myszce za wykonanie pięknych zdjęć.
36
Z życia szkoły
Wszyscy przeżywamy teraz trudny czas związany z epidemią wirusa COVID 19. W szkole nie organizuje się wspólnych uroczystości, ponieważ wymaga tego nasze bezpieczeństwo. Nie znaczy to jednak, że jest nudno. W klasach dzieje się, oj dzieje. Zaglądajcie na nasza stronę, a przekonacie się sami.
Rozstrzygnięcie konkursu "Boże Narodzenie w plastyce"
Sukces naszych wychowanków w miejskim konkursie plastycznym organizowanym przez Tomaszowski Dom Kultury pt.: "Boże Narodzenie w plastyce". W kategorii szkół specjalnych nagrody otrzymali: Maciej Jurkiewicz (opiekun p. Urszula Mizak), Wiktoria Korzeja (opiekun p. Anetta Wojtowicz), Joanna Rożek (opiekun p. Magdalena Majdan). Wyróżnienia otrzymali: Adrian Rębiś (opiekun p. Magdalena Majdan) i Weronika Wielosz (opiekun p. Anna Paszt). Gratulujemy!!!
Karnawał w naszym przedszkolu
Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka- w takiej atmosferze bawiły się dzieci z przedszkola podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikł mimo chwilowego zmęczenia.
Tablica pamiątkowa ofiarowana naszej szkole przez Muzeum Powstania Warszawskiego.
5 lutego 2021roku uczniowie starszych klas byli świadkami uroczystego zawieszenie tablicy pamiątkowej ofiarowanej naszej szkole przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Dokument ten powstał z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i zawiera przekaz jaki skierowali Powstańcy Warszawscy do młodych Polaków. Podpisy złożyli na nimi wszyscy żyjący bohaterowie Powstania Warszawskiego, świadkowie tych tragicznych i chwalebnych dla Polski dni. Ten cenny dla nas dokument został zawieszony na honorowym miejscu obok sztandaru Ośrodka i Tablic Katyńskich. BÓG HONOR OJCZYZNA dla tych ideałów Powstańcy rzucili na szalę to co mieli najcenniejsze – własne życie. PAMIĘTAMY!!!
Sypnęło śniegiem!!!
Znowu sypnęło śniegiem, aż żal siedzieć w szkole. Uczniowie SOSW postanowili skorzystać z uroków zimy i spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Były sanki, zabawy na śniegu i pieczenie kiełbasek. Ogień ogrzewał, a dym wyciskał łzy z oczu, ale komu by to przeszkadzało.
14
Kulig w Dąbrowie Tomaszowskiej
Zima nie odpuszcza, a my chętnie korzystamy z jej uroków. Przejażdżka saniami, spacer po ośnieżonym lesie, zjazdy na workach z górki, pieczenie kiełbasek przy ognisku - to jest to, co nie tylko dzieci, ale i dorośli lubią najbardziej. A przy okazji budujemy swoją odporność . Polecamy
37
Popołudniowy relaks…..
Po całym dniu nauki spacer ośnieżonym lasem to jest to. Zima to zaskakująca pora roku, Na Siwą Dolinę prowadziło nas słońce, a do internatu odprowadzał księżyc.
Zimowa aura u przedszkolaków
Przedszkolaki bardzo lubią zimę, szczególnie, gdy jest śnieżna. Wykorzystywaliśmy, więc czas, gdy za oknem było biało . . Zabawy na śniegu przyniosły wszystkim dzieciom mnóstwo radości Zimo wróć!
Kulig w Lipce
Unikalne chwile na kuligu w Lipce (okolice Majdanu Górnego)przeżyła grupa II ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Podziękowania dla pana Marka Kudlickiego i jego koników polskich. A działo się to w Dniu Babci- 21 stycznia 2021 roku.
Konkurs fotograficzny
Skończyły się ferie, czas rozstrzygnąć konkurs fotograficzny. Niestety tylko pięciu uczniów naszego Ośrodka chciało sie z nami bawić. Był to Dawid M., Agata Z., Darek B., Edgar L. i Weronika W. Nie kwestionowaną zwyciężczynią została Agata. Poniżej możecie podziwiać jej kalendarz, takiego nie kupicie nigdzie. Fajnie, że ferie spędziliście aktywnie, a nie tylko przed telewizorem i komputerem. Mamy nadzieję, że następnym razem będzie więcej chętnych do wspólnej zabawy. Dziękujemy bardzo tym, który się chciało. Nagrody już czekają. Prezentujemy najciekawsze zdjęcia.
Pomagamy ptakom przetrwać zimę
Grupa VII przygotowała mieszankę ziaren i wykonała nimi karmniki dla skrzydlatego bractwa, które zawisły na drzewach przy Ośrodku.
„Z kopyta kulig rwie…”
3 lutego 2021 roku uczniowie klas branżowych: I K, II A, II B orz III klasy przysposabiającej do pracy uczestniczyli w kuligu w Dąbrowie Tomaszowskiej. Pogoda dopisała, konie również, a młodzież wraz z opiekunami miała okazję wyszaleć się na śniegu, którego już następnego dnia nie było.
30
Dni Patrona - Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Postać Janusza Korczka Patrona naszej została przybliżona uczniom poszczególnych klas na zajęciach bibliotecznych w dniach 11-18 grudnia 2020r. Można było rozwiązać quiz, krzyżówkę, posłuchać „Pamiętnika Blumki” książki autorstwa Iwony Chmielewskiej, a także przypomnieć sobie lub zapoznać się z Prawami Człowieka.
Układamy klocki lego w bibliotece szkolnej
Uczniowie w bibliotece nie tylko czytają ale bardzo chętnie układają różne konstrukcje i budowle z klocków. Jak zawsze zabawa idzie w parze z nauką. Łatwo zauważyć, że warto jest kupić klocki lego, gdyż rozwijają kreatywnośćwyobraźnię, planowanie i myślenie przestrzenne, motorykę małą oraz koordynację oko-ręka. Kolcki LEGO mogą także pomóc w nauce kolorów, kształtów i podstaw matematyki.
Konkurs „Najpiękniejsze stroiki i szopki świąteczne” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Lubelskim .
Nasi wychowankowie brali udział w tegorocznym konkursie „Najpiękniejsze stroiki i szopki świąteczne” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Lubelskim . W kategorii „szopki” w przedziale wiekowym – klasy IV-VI nagrody otrzymali: Weronika Wielosz – II nagroda, Krzysztof Wielosz – III nagroda. Pozostali uczniowie którzy wykonywali prace na konkursie, tj. Julia Majdanik, Filip Marek, Weronika Kijkowska, Wiktoria Mazurek, otrzymali dyplomy za udział> dzieci wykonały prace pod kierunkiem pod kierunkiem Pani Magdy Majdan. Natomiast w kategorii „szopki i stroiki” w przedziale wiekowym - szkoły ponadpodstawowe, Sławek Paczkowski otrzymał I nagrodę, zaś Adam Bielak III nagrodę. Chłopcy wykonali prace pod kierunkiem Pani Marty Myśliwiec. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Kolacja Wigilijna
Kolacja wigilijna tradycyjnie obchodzona w naszym Ośrodku, w tym roku nie mogła się odbyć w planowanej formie ze względu na obostrzenia sanitarne. Jednakże społeczność internacka postanowiła uczcić święto w nieco innej formie. Przygotowano dekorację stołów nawiązującą do wystroju świątecznego oraz zadbano o owoce i słodycze, które zostały spożyte podczas zwykłego posiłku. Po kolacji wychowankowie wraz z opiekunami śpiewali kolędy z towarzyszeniem gitary.
Godziny dzwonków
Czwartek 17.04.2025Kalendarz
brak danychNasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!
„Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”
"Uważność - nasza siła,wielka moc"
W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.
Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.
Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego dla uczniów z centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem interaktywnych ekranów stymulujących wyższe funkcje słuchowe.
Wdrożona innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów związanych z centralnymi procesami przetwarzania.
Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie pewność siebie u uczniów, wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.
Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
na lata 2021-2025
W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości 750 zł.
Wsparcie finansowe zostało udzielone na:
▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,
▪ oraz lektur szkolnych.
Galeria zdjęć
brak danychW naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.