104. rocznica odzyskania niepodległości Narodowe święto Niepodległości
10 listopada nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu " podczas, której członkowie społeczności odśpiewali hymn państwowy. Po odśpiewaniu narodowej pieśni wybrane osoby pobiegły trasą 5-kilometrową w biegu "Z każdym krokiem bliżej niepodległości", po którym uczestnicy dostali certyfikaty ukończenia biegu.
Konkurs "Polska Niepodległa"
Został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny "Polska Niepodległa" z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie otrzymają dyplomy i nagrody, które wręczone zostaną na apelu szkolnym w przyszłym miesiącu. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów. Pokonkursowa wystawa prac znajduje się na korytarzu internackim, poziom D.
"Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz"
Wychowankowie grup wychowawczych II, III, VII postanowili w tym roku nawiązać współpracę ze środowiskiem lokalnym – Zakładem Opiekuńczo – Leczniczym w Lubyczy Królewskiej. Przy wsparciu wychowawców: Joanny Mamrochy, Izabeli Piątek, Anny Malec, Grzegorza Srogi oraz Marcina Skulimowskiego, dzieci wykonały kartki z życzeniami z okazji Dnia Seniora. Do kartek została dołączona prezentacja multimedialna z pozdrowieniami i zdjęciami od dyrekcji, wychowanków i wychowawców naszego ośrodka. Niespodzianka sprawiła seniorom ogromną radość – popłynęły łzy wzruszenia. Seniorzy poprosili nas o wspólne spotkanie. Nawiązanie tej współpracy uświadamia wychowankom, że obok nich żyją osoby starsze i słabsze, z różnymi przypadłościami. Kształtuje szacunek dzieci do ludzi starszych oraz uczy zrozumienia i empatii.
Wyzwanie w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0
Listopadowe wyzwanie to Kreatywne działania w przestrzeni społecznej – rozwijanie umiejętności kluczowych – zajęcia dla młodzieży z wykorzystaniem narzędzi TIK: Umiejętność - radzenia sobie ze stresem.
Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z materiałami na temat profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w ramach realizacji SMP 2.0 !!!
"Jeże swoje święto mają – dzieci o nich pamiętają"
Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach, tańcach, pląsach związanych z tym kolczastym zwierzakiem. Z masy solnej wykonały własne jeże. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał dyplom "Przyjaciel Jeża". Dzień spędziliśmy miło i sympatycznie.
4
Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Piłce Nożnej Halowej Hrubieszów 2022
W dniu 08.11.2022r odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Piłce Nożnej Halowej Hrubieszów 2022. W zawodach rywalizowało sześć drużyn ze Specjalnych Ośrodków województwa lubelskiego. Były to drużyny z: Zamościa, Hrubieszowa, Włodawy, Karczmisk, Lublina, Tomaszowa Lubelskiego. Nasza drużyna ostatecznie zajęła trzecie miejsce a nasz bramkarz Maciej Sadło zdobył statuetkę za najlepszego bramkarza turnieju. Nasz Ośrodek reprezentowali: Maciej Sadło, Krzysztof Roman, Michał Rosół, Kamil Sęndłak, Mateusz Michałowicz, Kondrat Bartecki , Marek Chabura. Gratulujemy!
"Moje miasto bez elektrośmieci"
Nasz Ośrodek w tym roku postanowił dołączyć się do ogólnopolskiej akcji "Moje miasto bez elektrośmieci" i włączył się w zbiórkę starych i zużytych sprzętów elektrycznych oraz elektronicznych. Do takich sprzętów zaliczamy AGD (pralki, czajnik, tostery, lodówki), RTV ( telewizory, radia), IT (telefony, telewizory, komputery, drukarki) oraz baterie. Jeśli zalegają takie sprzęty w waszych domach to prosimy o przynoszenie ich do nas. Wystawiony jest specjalny pojemnik w Internacie przy schodach, można też zostawiać sprzęt z tyłu budynku przy zielonym kontenerze na specjalnych paletach. Im więcej nazbieramy kilogramów, tym atrakcyjniejsze są do zdobycia nagrody, m.in. tablice multimedialne, sprzęty sportowe oraz pomoce do świetlic.
Spotkanie z Policją
2„Profilaktyka zagrożeń dzieci i młodzieży” to temat spotkania, które miało miejsce 25 października 2022r. w naszym ośrodku z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.
Celem spotkania było poszerzenie wiedzy uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, w tym o zasadach poruszania się na rowerze, skuterze, hulajnodze oraz w różnych sytuacjach szkolnych. Poruszany był temat umieszczania w Internecie obraźliwych tekstów, filmów zdjęć oraz temat złego dotyku, niebezpiecznych kontaktów w sieci, przemocy rówieśniczej. Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie, przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów o zachowaniach ryzykownych,uchroni wielu młodych ludzi przed przykrymi konsekwencjami za złe zachowanie oraz posłuzy lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.
Jesienna surówka - promujemy zdrowe odżywianie.
Dnia 15 listopada grupa lV w ramach zajęć pozalekcyjnych wykonała surówkę z sezonowych warzyw. Jesienne warzywa są pełne smaku, a także witamin i wartości odżywczych. Warto je jeść, aby cieszyć się zdrowiem i odpornością, która jest nam szczególnie potrzebna w nadchodzących, chłodnych dniach. Poza tym nic tak nie integruje grupy jak wspólna praca. Surówka była pyszna. Jedzcie warzywa!!!
Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych w jeździe na wrotkach
26.10.2022 r. odbył się Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych w jeździe na wrotkach nasi uczniowie zmagali się z drużynami z Białej Podlaski, Zamościa i Szarowoli.
Rajd rowerowy
06.10.2022 r. Piękna jesienna aura i nasi uczniowie podczas rajdu rowerowego do Rezerwatu "Czartowe pole" dodatkowa atrakcją było ognisko oraz zwiedzania Muzeum pożarnictwa w Oseredku.
Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych w biegach przełajowych
05.10.2022 r. uczniowie naszego Ośrodka brali udział w Regionalnym Mityngu Olimpiad Specjalnych w biegach przełajowych. W zmaganiach na "Siwej Dolinie" wzięli udział również zawodnicy z Białej Podlaski, Lublina, Zamościa, Szarowoli.
NARODOWE CZYTANIE 2022
Nasza Szkoła otrzymała od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu 2022 Ballad i romansów.
Rajd pieszy
Uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w rajdzie pieszym do Stadniny koni w Dąbrowie Tomaszowskiej. Dzieci pieszo pokonały ponad 10 kilometrów! W stadninie skorzystały z przejażdżki "konnym tramwajem" po lesie i przejażdżki na koniu. Nie zabrakło zabawy przy muzyce oraz na placu zabaw. Nie obyło się oczywiście bez pieczenia kiełbasek przy ognisku. Zapraszamy do fotorelacji
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny EUROPA I JA
18Wychowankowie zrealizowali zadanie 1 w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Europa i Ja.
W tym zadaniu poznali symbole narodowe wcześniej wybranych państw:
Grupa I Niemcy, p. Jolanta Piątkowska i p. Małgorzata Krzaczkowska;
Grupa II Hiszpania, p. Anna Malec i p. Izabela Piątek;
Grupa III Grecja, p. Joanna Mamrocha i p. Agnieszka Mrozik;
Zamość "perła renesansu"
1227 października społeczność naszej szkoły miała okazję zwiedzać nasze sąsiednie miasto "perłę renesansu"- Zamość.
Wizytę w Zamościu zaczęliśmy od seansów filmowych w kinie Stylowy. "Johnny" i "Guliwer" to filmy, które zachwyciły starszych i młodszych uczniów.
Później na Rynku Wielkim poznaliśmy historię powstania miasta i postać jego założyciela hetmana wielkiego koronnego, Jana Zamoyskiego.
Wycieczka do Zamościa
19W dniu 27 października odbyła się wycieczka klasy IV-VIII AU do Zamościa. W pierwszej kolejności wybraliśmy się do kina Stylowy na bajkę "Guliwer". Następnym punktem wycieczki było ZOO. Widzieliśmy tam wspaniałe okazy niespotykanych w Polsce zwierząt. Humory nam dopisywały i towarzyszyła nam przepiękna pogoda. Na zakończenie udaliśmy się do McDonald's.
"Kreatywne prace plastyczne"
Galeria prac naszych uczniów.Część II
18
Jesień z poezją Juliana Tuwima i Jana Brzechwy
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach bibliotecznych przygotowanych przez panie z biblioteki pedagogicznej. Wspólnie odgadywali tytuły wierszy ulubionych poetów, słuchali utworu "Mimozami jesień się zaczyna". Wspaniale bawili się podczas gry dydaktycznej. Zabawę uwieńczył tor przeszkód, w którym spryt i odwag były na pierwszym miejscu.
"Podróże małe i duże"
"Podróże małe i duże" to projekt w którym biorą udział uczniowie naszej szkoły z klasy III l, I-III a, IV-VI u. W ramach projektu poznawali zabytki naszego miasta a następnie wykonali makietę Tomaszowa Lubelskiego.
10
Godziny dzwonków
Niedziela 06.04.2025Kalendarz
brak danychNasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!
„Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”
"Uważność - nasza siła,wielka moc"
W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.
Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.
Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego dla uczniów z centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem interaktywnych ekranów stymulujących wyższe funkcje słuchowe.
Wdrożona innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów związanych z centralnymi procesami przetwarzania.
Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie pewność siebie u uczniów, wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.
Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
na lata 2021-2025
W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości 750 zł.
Wsparcie finansowe zostało udzielone na:
▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,
▪ oraz lektur szkolnych.
Galeria zdjęć
brak danychW naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.