Dzień Matki
Własnoręcznie zrobione prezenty zawsze najbardziej cieszą Mamy, każdy stara się najlepiej jak potrafi.
9
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Malowana Wielkanoc”
Dnia 30 kwietnia 2021r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Malowana Wielkanoc”, organizowany w naszym Ośrodku. Jury przyznało 22 równorzędne nagrody.
Oto laureaci konkursu:
Adam Bielak, Darek Bielak, Łukasz Hałasa, Klaudia Kudyba, Maciej Kusiak, Monika Lizak, Wiktoria Mazurek, Dawid Mazurkiewicz, Sławomir Paczkowski, Michał Pańczyk, Sławomir Pijajko, Piotr Piwko, Piotr Przednowek, Korneliusz Reszka, Bartłomiej Sowiak, Jakub Stechnij, Anna Tysz, Leon Wielosz, Wioletta Witkowska, Bartłomiej Witkowski, Konrad Witkowski oraz Radosław Zienkiewicz.
Wyjście do restauracji na pizzę
Dnia 26 maja 2021r. III i VII grupa wychowawcza wraz z wychowawcami p. U.Mizak i p. E. Wójtowicz udała się na pizzę do pizzerii Diavolo. Pizza wszystkim bardzo smakowała. Po obfitym posiłku wychowankowie udali się na spacer a następnie skorzystali z miejskiej siłowni " pod chmurką". Dzięki ćwiczeniom fizycznym spalili nadmiar kalorii, a dodatkowo świetnie się razem bawili. Wyjście było bardzo udane i na pewno jeszcze kiedyś je powtórzymy.
Rajd pieszy dla uczniów klas szkoły branżowej
Samorząd Uczniowski zaś zorganizował rajd pieszy dla uczniów klas szkoły branżowej - klasy I k, II-IIIk i IIb. Pogoda sprzyjała wędrowaniu, a piękne widoki wynagradzały podjęty trud. Dodatkową atrakcję stanowiło ognisko na łonie natury (oczywiście w wyznaczonym do tego miejscu)
Wycieczka do Suśca.
Słońce i wyższa temperatura powietrza oznaczała tylko jedno- czas wyjść ze szkoły i ruszyć na pieszą wycieczkę.
Klasy I pdp i VI-VIIIu wybrały się na wycieczkę do Suśca. Celem był wodospad Jeleń i szumy na Tanwi.
Miesiąc wiedzy o autyźmie
Trzy dni temu, w ramach miesiąca wiedzy o autyźmie, odbyły się zabawy sensoryczne dla uczniów naszego ośrodka. Uczniowie musieli pokonać m.in. ścieżkę sensoryczną, posegregować klocki szczypcami, namalować na folii wiosenny krajobraz
9
Dzień Czekolady
Dzień Czekolady, to smaczny sposób na zachęcenie dzieci do czytania. W tym dniu odbyły sie kolejne zajęcia z Projektu PoczytajMy. Starsi koledzy czytali młodszym uczniom. Tym razem były to opowiadania, wiersze i zagadki związane z czekoladą. Nie zabrakło wspólnych zabaw, tańców i oczywiście czekolady.
Dzień Ziemi w klasie I-III l
Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy II-III l poznali ginące gatunki zwierząt i roślin , wykonali prace plastyczne i zorganizowali wystawę swoich prac.
XX Powiatowego Konkursu Plastycznego „Wielkanocne Stroiki i Pisanki”
Oto nasi laureaci XX Powiatowego Konkursu Plastycznego „Wielkanocne Stroiki i Pisanki” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Gratulujemy!
Konkurs fotograficzny Miejskiej Biblioteki Publicznej
Z rąk Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody za udział w konkursie fotograficznym na własnoręcznie zrobiony mazurek. Gratulujemy nagrodzonym.
2
XX Powiatowego Konkursu Plastycznego „Wielkanocne Stroiki i Pisanki”
Mateusz i Maciek to laureaci XX Powiatowego Konkursu Plastycznego „Wielkanocne Stroiki i Pisanki” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Gratulujemy!
Autyzm- nie oceniaj, spróbuj zrozumieć
Konkurs plastyczny, zajęcia dla uczniów klas starszych dotyczące funkcjonowania osób z autyzmem, „ niebieski dzień” w szkole, to działania, które zostały zorganizowane w naszym Ośrodku w ramach Miesiąca Świadomości Autyzmu. Jak co roku staramy się uwrażliwiać naszych uczniów na potrzeby ich kolegów z autyzmem. A jak najlepiej pokazać funkcjonowanie osób z autyzmem? Oczywiście poprzez wspólne zajęcia. Razem więc dekorujemy sale, pieczemy ciasteczka i rozmawiamy. W szkole został też zorganizowany apel (oczywiście w reżimie sanitarnym), podczas którego pan dyrektor Roman Kania powiedział, że autyzm ma tyle odcieni, co kolor niebieski, który jest symbolem obchodów Międzynarodowego Dnia Świadomości Autyzmu. Każdy nasz uczeń z autyzmem jest inny. Codziennie my uczymy się czegoś od nich, a oni od nas. I to chyba najlepsza droga do zrozumienia.
Urodziny Klaudii!!!
100 lat! 100 lat! Niech żyje, żyje nam...A kto? Klaudia
1
Wiosenne sprzątanie lasu
12.04.2021 roku Samorząd Uczniowski wraz z Samorządem Internackim, dzięki wsparciu i uprzejmości przedstawiciela Lasów Państwowych Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski - Pana Karola Jańczaka , zorganizował akcję ,,Wiosenne sprzątanie lasu". Uczniowie SOSW uprzątnęli ze śmieci część okolicy Siwej Doliny. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za udział w akcji.
PoczytajMy – program organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej
PoczytajMy to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo. Projekt skierowany jest do uczniów naszej szkoły.
Czas realizacji projektu: od lutego do czerwca 2021 roku.
Nasze założenia:
- zakładamy Klub Czytelniczy,
- metodą projektu pracujemy na rzecz młodszych dzieci, dostarczając im pozytywne
2 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji poświęconej Światowemu Dniu Świadomości Autyzmu.
Konkurs "Moja ulubiona zabawka"
Nagrodzono laureatów konkursu "Moja ulubiona zabawka" Każdy z nas w dzieciństwie miał swoją ulubioną zabawkę i przechowuje o niej wspomnienia. Konkurs „Moja ulubiona zabawka” zorganizowany przez świetlicę szkolną miał na celu przede wszystkim pobudzenie i rozwój inwencji twórczych, wyrabianie poczucia estetyki oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Na konkurs wpłynęły 22 prace. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobny upominek w podziękowaniu za włożona pracę i zaangażowanie w wykonanie zadania. Wystawę pokonkursową można oglądać w świetlicy szkolnej.
Pieczemy wielkanocne mazurki
Ze Świętami Wielkanocnymi kojarzy się nam zapach drożdżowych, lukrowanych bab oraz słodkich kolorowych mazurków. Uczniowie klasy VIIIu na zajęciach technicznych poznali tajniki pieczenia mazurka. Wyszły pyszne i kolorowe. Zdjęcia wykonanych mazurków przesłaliśmy na konkurs fotograficzny organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Lubelskim. Liczymy na nagrody!
Pysznie i zdrowo !!!
Uczniowie klasy VIII u w ramach zajęć rozwijających kreatywność uczą się przygotowywać smaczne i bogate w składniki odżywcze potrawy. Menu bardzo bogate i urozmaicone. Z takich pomocników cieszą się chyba wszystkie mamy. Popatrzcie co już potrafią przygotować:
- tosty
- pierogi ruskie
- naleśniki
Wielkanoc w plastyce 2021
22 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny " Wielkanoc w plastyce 2021" organizowany przez Tomaszowski Dom Kultury. W kategorii Szkoły Specjalne nagrodę otrzymała Alicja Rachańska uczennica klasy IV-V u. Wyróżnienie przypadło jej koledze z klasy Bartkowi Witkowskiemu. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów.
Godziny dzwonków
Sobota 28.12.2024Kalendarz
brak danychNasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!
„Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”
"Uważność - nasza siła,wielka moc"
W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.
Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.
Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego dla uczniów z centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem interaktywnych ekranów stymulujących wyższe funkcje słuchowe.
Wdrożona innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów związanych z centralnymi procesami przetwarzania.
Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie pewność siebie u uczniów, wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.
Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
na lata 2021-2025
W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości 750 zł.
Wsparcie finansowe zostało udzielone na:
▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,
▪ oraz lektur szkolnych.
Galeria zdjęć
brak danychW naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.