50 sadzonek na 50-lecie Ośrodka
Grupa II postanowiła zająć się uprawą pomidorów. Zaraz po feriach posiali rozsadę a teraz ją popikowali. Zgodnie z założeniem udało się wypielęgnować 50 sadzonek by uczcić 50 jubileusz szkoły.
9
Rajd pieszy
Sezon wędrówek pieszych otwarty - uczniowie SOSW na rajdzie po Roztoczu wschodnim .
9
Kwiecień Miesiącem Świadomości Autyzmu - zabawy ruchowe dla uczniów klas I-III
Pierwsza z cyklu kwietniowych imprez za nami. Zabawa był świetna, chociaz niektórym trudno było przezwyciężyć lęki i włączyć sie do zabawy. Wielkie brawa za odwgę.
20
22 marca- Dzień Wody
W tym dniu starsze grupy internatu odwiedziły pobliską stację wodociągową. W ramach wycieczki obejrzały przepompownie wody, chlorownię oraz wysłuchały krótkiego wykładu jednego z pracowników na temat powstawania i ważności tego związku chemicznego. Na zakończenie wspólnie wykonano zdjęcia „Barwy wody".
„Zbieraj baterie i telefony"
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy przyłączył się do akcji „Zbieraj baterie i telefony". Jest to ogólnopolski program edukacyjny na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii oraz telefonów. Zachęcamy rodziców, nauczycieli oraz uczniów do oddawania zużytych baterii i telefonów, które można wrzucić do specjalnego pojemnika, w holu przy wejściu do Ośrodka. Wszystkie placówki, które dołączyły do akcji, biorą udział w klasyfikacji końcowej, której celem jest przyznanie nagród głównych oraz wyróżnień specjalnych. Akcja trwa do 15 maja. Zapraszamy do aktywnego udziału w programie!!!
Wybory superbohaterki internatu
16 marca w godzinach wieczornych, chętne grupy z internatu, wzięły udział w warsztatach, na które zapraszały superbohaterki. Podczas zajęć wychowankowie poznali supermoce i pasje 11 wspaniałych kobiet polskiego pochodzenia. Po obejrzeniu filmu zorganizowane zostały wybory superbohaterki internatu. Zdania były podzielone jednak zwyciężyła Wisława Szymborska. Pośród naszych propozycji na superbohaterkę internatu pojawiła się Maria Skłodowska-Curie oraz nasza wychowanka Agatka Surmanowicz.
Dzień Kobiet
10 marca gościła u nas pani Marta z Biblioteki Pedagogicznej, Świętowaliśmy Dzień Kobiet, przy muzyce, grając w grę edukacyjna. Nie zabrakło też kwiatów dla pań i dziewczynek.
5
Dzień Dinozaura w bibliotece szkolnej
Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. W kalendarzu Świąt nietypowych poświęcono im specjalne wydarzenie, gdyż są przodkami jaszczurek, krokodyli, żółwi czy węży, które żyły miliony lat temu. Uczniowie klas młodszych oglądali książki o dinozaurach, albumy, plakaty i figurki dinozaurów. Poprzez zabawy i zadania poznali życie prehistorycznych zwierząt. Dzieci obejrzały film edukacyjny, poznały prace paleontologa, wykonały pracę plastyczne i dzięki temu przeniosły się w tajemniczy świat.
"Solidarni z Ukrainą"
28.02.2022r. odbył się apel wychowawczy, w związku z tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie. Nasi wychowankowie uważnie wysłuchali informacji przekazanych przez p. Dyrektor i jednogłośnie zdecydowali, że rezygnują z nagród rzeczowych w konkursach oraz przekazują je na pomoc uchodźcom. Na znak solidarność z Ukrainą, wszyscy obecni na apelu podpisali się na plakacie „LUBIĘ POMAGAĆ”, który został powieszony w holu przy głównym wejściu do Ośrodka. Jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałą młodzież, w tych trudnych czasach!!! W ośrodku są zbierane fundusze na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy. Nauczyciele w wolnym czasie również pomagają w punktach recepcyjnych jako wolontariusze. UKRAINO JESTEŚMY Z WAMI!!!
"50 życzeń na jubileusz 50- lecia Ośrodka"
17.02.2022 roku wychowawcy przekazali słuchaczom Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku kartki z życzeniami, przygotowane przez naszych wychowanków. W ten sposób chcieliśmy podziękować za wieloletnią współpracę oraz podkreślić jak ważne znaczenie w wychowaniu ma szacunek oraz integracja wielopokoleniowa.
Walentynki
Wasi wychowawcy przesyłają walentynkowe pozdrowienia i życzą wspaniałych ferii wykorzystajcie je na wzmocnienie więzi rodzinnych.
"Z kopyta kulig rwie..."
Dnia 01.02.2022 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego SOSW zorganizowali kulig, w którym udział wzięli uczniowie naszej społeczności. Piękna pogoda i dobre humory towarzyszyły uczestnikom podczas sanny.
8
Zajęcia w bibliotece
Uczniowie obejrzeli i wysłuchali opowiadania. Ogród dobrych słów, a następnie wzięli udział w zajęciach. Wspólnie czytali i segregowali hasła. Tłumaczyli słowa i zwroty grzecznościowe...
1
„Wieczór Kolęd”
Wspólne kolędowanie z udziałem wszystkich grup wychowawczych rozpoczęliśmy od poznania ich historii. Następnie odśpiewaliśmy najpiękniejszą kolędę „Bóg się rodzi”. Śpiewom towarzyszyła radość i ożywienie. Poczuliśmy atmosferę Stajenki Betlejemskiej.
5
"Karnawał w Internacie"
W ramach karnawału 27.01.2022 r. w grupach internackich odbyła się zabawa, tańce oraz poczęstunek. Wychowankowie mogli zrobić sobie zdjęcia w Fotobudce oraz wziąć udział w loterii fantowej. Został rozstrzygnięty konkurs na strój ekologiczny. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
12
Apel wychowawczy
W dniu 17.12.2021r. odbył się apel wychowawczy. Spotkanie poprowadziła wicedyrektor - pani Ewelina Mróz. Przypomniała o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku świątecznego. Rozstrzygnięto i nagrodzono uczniów biorących udział w: konkursie pt. "Turniej wiedzy o baśniach i legendach", konkursie plastycznym "Oblicza jesieni", Quizie podsumowującym "Tydzień Praw Dziecka" oraz konkursie pt."Tydzień życzliwości".
Wigilia
W tym roku spotkanie wigilijne odbyło się ponownie w innej formie niż dotychczas. Występ - jasełka, przygotowane przez grupę wychowawców internatu i uczniów odbyły się w sali gimnastycznej. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: ks. Jerzy Sopel oraz Dyrektor Wydziału Oświaty - pan Andrzej Bulicz. Po przedstawieniu każdy oddział spożywał swoją wigilijną kolację w przyporzadkowanej klasie. Oczywiście Święty Mikołaj znowu odwiedził naszą szkołę.
Warsztaty świąteczno-integracyjne.
Było jeszcze to w ubiegłą niedzielę...NIEDZIELĘ SPEDZAMY NA WESOŁO! W ramach projektu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0, zorganizowaliśmy warsztaty świąteczno-integracyjne. Podczas zajęć poznaliśmy zasady zdrowego żywienia oraz wypróbowaliśmy różne przepisy na pierniczki korzenne. Współpraca wychowawców przyniosła radość zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Paczka Marzeń
Uczniowie klasy I-III brali udział w IX finale mikołajkowej akcji charytatywnej "Paczka Marzeń". Organizatorem akcji było: I LO im. Bartosza Głowackiego, Oddział Rejonowy PCK w Tomaszowie Lubelskim oraz Fundacja Społeczno- Gospodarcza "Oskar". Dzieci pisały listy do św. Mikołaja z prośbą o otrzymanie wymarzonych prezentów. I każde z nich taki dostało! Finał akcji odbył się w dniu 17 grudnia w hali sportowej I LO.
„Dokarmiajmy ptaki mądrze"
W grudniu odbyło się spotkanie pt.: „Dokarmiajmy ptaki mądrze". Dowiedzieliśmy się czy dokarmiać ptaki, a jeśli tak, to czym i w jaki sposób ?
Godziny dzwonków
Sobota 28.12.2024Kalendarz
brak danychNasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!
„Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”
"Uważność - nasza siła,wielka moc"
W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.
Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.
Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego dla uczniów z centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem interaktywnych ekranów stymulujących wyższe funkcje słuchowe.
Wdrożona innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów związanych z centralnymi procesami przetwarzania.
Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie pewność siebie u uczniów, wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.
Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
na lata 2021-2025
W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości 750 zł.
Wsparcie finansowe zostało udzielone na:
▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,
▪ oraz lektur szkolnych.
Galeria zdjęć
brak danychW naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.