• ŚWIATOWY DZIEŃ SZTUKI

     • Z okazji Światowego Dnia Sztuki dzieci z przedszkola wzięły udział w artystycznym wyzwaniu „Eksplozja Tulleta”. Przedszkolaki poznały postać Hervé Tulleta, artysty i autora książek dla dzieci. Edukacja przez sztukę, to ciekawy pomysł na rozwijanie sprawności motorycznej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, wrażliwości sensorycznej i orientacji w przestrzeni. Zainspirowani twórczością artysty wspólnie wykonaliśmy małe dzieło sztuki, wykorzystując farby, ziemniaki i dłonie :)

     • "Kartka Wielkanocna"

     • W XI Edycji Konkursu Plastycznego Wielkanoc w oczach dziecka - "Kartka Wielkanocna" organizowanego przez Świetlicę Środowiskową "Krokus" w Tomaszowie Lubelskim brały udział wychowankowie grupy I pod opieką p. Małgorzaty Rachańskiej

      W kategorii uczniów klas I - III, III miejsce zajęła Kamila Kuropatnicka 

      W kategorii uczniów klas IV - VI, II miejsce zajął Dominik Jedliński

      Zwycięzcom gratulujemy.

     • Niedziela nie musi być nudna

     • W niedzielę 23.04.2023 nasi uczniowie, pod opieką P. A. Mrozik wybrali się do Liceum Ogólnokształcącego im B. Głowackiego na Warsztaty Kulinarne zorganizowane przez Starostwo Powiatowe. Wychowankowie mogli obejrzeć Bitwę Regionów, czyli rywalizację Pań z Kół Gospodyń Wiejskich, spróbować regionalnych przysmaków a także uczestniczyć w koncercie zespołu Kordian. Na koniec dzieci dostały pamiątkowe zdjęcia artysty z autografem i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

     • DZIEŃ WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU

     • 21 kwietnia kolejny Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, integracyjna impreza organizowana przez nasz Ośrodek. Pogoda dopisała więc bawiło się z nami ponad 300 dzieci z tomaszowskich szkół i przedszkoli. Mnóstwo atrakcji. Dzisiaj o jednej z nich - podchody.

     • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • 17 kwietnia w szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy I a szkoły podstawowej oraz klasy I i II k szkoły branżowej pod opieką nauczycieli języków obcych. Młodsi uczestniczyli w następujących aktywnościach językowych: quizie ‘Out of the Box’, kodowali na planszach kształty i kolory, by utrwalić wcześniej poznane słownictwo z języka angielskiego, poznali flagę Wielkiej Brytanii. Starsi natomiast poddani zostali niełatwej próbie, uczestniczyli w teleturnieju ‘Flagi świata’. Odkrywali także, wspólnie z prowadzącymi, najsłynniejsze budowle i obiekty świata, a także poszukiwali ukryte słowa w grze ‘Word Search Puzzle’. Informacje na temat krajów obcojęzycznych były ciekawe i pouczające, a zajęcia językowe pokazały, jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach.

     • "JA I MOJE MARZENIA"

     • Kuba I miejsce, Edgar II a Adrian wyróżnienie w konkursie plastycznym „Ja i moje marzenia” organizowanym przez SOSW nr 2 w Lublinie w ramach Lubelskich Dni Autyzmu. W poniedziałek 17 kwietnia uczestniczyliśmy w wernisażu pokonkursowym, który odbył się w Atrium Collegium Norvidianum KUL podczas którego zostali nagrodzeni uczestnicy konkursu. Przy okazji możliwość zwiedzania uczelni. Dziękujemy organizatorom. Gratulujemy laureatom.

     • PAMIĘTAMY

     • Dnia 14 kwietnia delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła 1057. rocznicy Chrztu Polski, 83. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczystości patriotyczno – religijne odbyły się w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim. Mszy świętej przewodniczył ks. prał. Czesław Grzyb, a oprawę słowno – muzyczną przygotowali uczniowie pod przewodnictwem nauczycieli ze SP nr3. Na zakończenie delegacje zapaliły znicze przy kolumnach upamiętniających tak ważne dla nas wydarzenia.

     • Konkurs "Wielkanocne jajo"

     • Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs "Wielkanocne jajo". Celem konkursu było przede wszystkim pobudzenie aktywności twórczej oraz popularyzowanie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Do organizatorów wpłynęło 30 prac. Uczniowie wykonali zarówno jaja wielkanocne w formie przestrzennej jak i w formie rysunkowej. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, kreatywność i indywidualne podejście do wykonanej pracy. Gratulujemy!!!👏👏

     • KWIATY CZAS PRZESADZAĆ 😉

     • Wczesna wiosna to najlepsza pora na przesadzanie kwiatów. Grupa IV w czasie zajęć świetlicowych wykorzystała czas na tę czynność. Kwiaty są istotnym elementem naszej świetlicy a wychowankowie chętnie się nimi zajmują. Niektóre okazy potrzebowały już większych doniczek. Teraz będziemy mogli podziwiać jak rosną w lepszych warunkach. Wspólna praca zbliża a efekty dają radość. Dbajcie o zieleń w swoim otoczeniu.🍃🌱🌿

     • "Polisensoryczne poznawanie świata - wiosenne stroiki"

     • Kwiecień miesiącem świadomości AUTYZMU Uczniowie klas Ia oraz III L wzięli udział w zajęciach warsztatowych z psychologiem szkolnym p. Renatą Rostkowską-Kowalską: "Polisensoryczne poznawanie świata - wiosenne stroiki". Dzieci miały możliwość wykorzystania zmysłu dotyku (różnorodne faktury, różna temperatura, wilgotność), wzroku (spostrzeganie barw) , słuchu (przesypywanie nasion), węchu (zapach ziemi, kilkujących nasion), czucia ciężkości różnych przedmiotów. Do dzieci zwracano się w sposób zrozumiały, konkretny i akcentowano kierowanie uwagi na werbalizowanie czynności które wykonują podczas prac. Zajęcia kształtowały umiejętność postrzegania wszystkiego tego, co nas otacza, umożliwiły uczniom pełniejszy kontakt z najbliższym otoczeniem.

     • AKTYWNI BŁĘKITNI

     • Nasz Ośrodek aktywnie uczestniczy w Ogólnopolskim programie Aktywni Błękitni- Szkoła Przyjazna Wodzie. W związku ze Światowym Dniem Wody w naszym Ośrodku odbył się cykl zajęć poświęconych tematyce wodnej. Wychowawcy w Internacie oraz nauczyciele w szkole uświadamiali uczniom m.in.: Jakie znaczenie ma dla nas woda? Dlaczego ziemię nazywamy Błękitna Planetą? Jak dbać o wodę? Jak woda krąży w przyrodzie? A także przeprowadzili mnóstwo ciekawych doświadczeń. Oto fotorelacja z zajęć szkolnych w dniu 30.03.2023.

     • ,,Zbawienie przyszło przez krzyż”

     • 31 marca w naszym Ośrodku odbył się montaż słowno – muzyczny pod tytułem: ,,Zbawienie przyszło przez krzyż”. Celem było przybliżenie wydarzeń związanych z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa, wskazanie na wartości duchowe zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: ks.Proboszcz Jerzy Sopel i Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego pan Andrzej Bulicz.

       

     • 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęliśmy Miesiąc Świadomości Autyzmu. Każdego roku kilku uczniów ze spektrum autyzmu rozpoczyna naukę w naszym Ośrodku. Jest to dla nas ogromne wyzwania i motywacja do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji, żeby móc wspierać naszych uczniów i pomagać im poznawać otaczający świat. Zawsze staramy się dawać Wam swoją uwagę, jesteście dla nas ważni i dlatego dzisiaj „świecimy na niebiesko”. Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za zaufanie i wsparcie. Cieszymy się, że byliście Państwo dzisiaj z nami. Dziękujemy też panu Andrzejowi Buliczowi dyrektorowi Wydziału oświaty, kultury i kultury fizycznej Starostwa Powiatowego za obecność podczas dzisiejszej uroczystości.

     • Kwiecień Miesiącem Świadomości Autyzmu

     • Tradycyjnie w naszym Ośrodku cykl imprez w tym temacie. 1 kwietnia, o godzinie 12.00, zachęcamy do wysłuchania audycji na antenie Katolickiego Radia Zamość (90,1FM) „Porozmawiajmy o autyzmie”. 2 kwietnia, o godzinie 18.00, zapraszamy na Mszę Świętą w intencji osób z autyzmem i ich rodzin, która zostanie odprawiona w kościele pw. NSPJ. Po Myszy Świętej ok. godziny 19.30 w ramach akcji „Zaświeć się na niebiesko” zostanie podświetlony front budynku SOSW, ul. Wesoła 1. A to dopiero początek! ZAPRASZAMY

     • "Dzień Gofra"

     • Na wspólnych zajęciach na pracowni gastronomicznej grupy VII i VIII uczciły miłe święto - "Dzień Gofra". 🧇 Gofry z samodzielnie ukręconego ciasta smakowały fantastycznie a całości dopełniły: bita śmietana, dżemy własnej roboty i kolorowe owoce 🍇🥝🍊, których zostało jeszcze na szybką sałatkę owocową. Pycha ! 😋

     • Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0

     • W dniu 30 marca 2023 r. odbyły się w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0 zajęcia: jak rozumiemy słowa, słowa mają różną moc - warsztaty na temat rozwiązywania sytuacji konfliktowych - mediacje w grupie VII przeprowadzone przez p. Renatę Rostkowską - Kowalską i p. Janusza Grzeszatę. Wychowankowie poznali znaczenie mediacji, odgrywali scenki sytuacyjne, wzięli udział w otwartej dyskusji oraz podzielili się Dobrym słowem i miłą atmosferą z kolegami i koleżankami.