• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

     • Pizza! Lubią ją dzieci i dorośli. Właśnie dlatego 17 stycznia uczniowie naszego Ośrodka włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Pizzy. Każdy miał okazje spróbować pysznej pizzy wykonanej przez klasy branżowe. Zachęcamy wszystkich do wykonania własnej w domach wykorzystując nasz przepis na ciasto: 3 szklanki mąki, łyżeczka soli, 1 łyżeczka cukru, 4 łyżki oleju, 1 szklanka ciepłej wody, opakowanie suchych drożdży. Życzymy smacznego!

     • „Międzypokoleniowe kolędowanie”

     • 16 stycznia 2024 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim odbył się "Wieczór Kolęd". Miał on w tym roku wyjątkowy charakter międzypokoleniowego kolędowania. Oprócz uczniów, dyrekcji i nauczycieli ośrodka, w kolędowaniu wzięło udział ponad 20 seniorów z tomaszowskiego chóru Camerata oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie rozpoczęli uczniowie SOSW, przebrani za kolędników, którzy weszli na scenę w rytmie pastorałki "Świeć gwiazdeczko mała świeć" przy radosnym aplauzie widowni. Potem nastąpił montaż słowno - muzyczny, z którego można się było dowiedzieć m.in. skąd wywodzą się kolędy i pastorałki i jaką rolę odegrały w przeszłości. Śpiewanie kolęd odbyło się jednak w nieco nietypowy sposób: każdy z wyśpiewanych wspólnie utworów poprzedzony został zagadką dotyczącą tytułu lub pierwszych słów kolędy. Nie wszystkie okazały się łatwe, ale tym bardziej cieszyło ich rozwiązanie, a potem wspólne zaśpiewanie. Niespodzianką wieczoru okazał się występ chóru Camerata, który obdarował nas muzycznie trzema, pięknie i wielogłosowo wyśpiewanymi kolędami. Nasze kolędowanie zakończyło zaś wspólne wykonanie "Pastorałki od serca do ucha" i pamiątkowe zdjęcie. Tegoroczny "Wieczór Kolęd" pokazał, że muzyka naprawdę łączy pokolenia, a wspólne śpiewanie i rozmowy są wspaniałą okazją do radości, bycia razem niezależnie od wieku i okoliczności. Dzięki współpracy i uprzejmości Ks. Dziekana Grzegorza Chabrosa nasze kolędowanie zagości na antenie Katolickiego Radia Zamość 27 stycznia 2024 r., o godz. 12.15. Serdecznie zapraszamy.

     • „Z kopyta kulig rwie…”

     • Dzięki uprzejmości i pomocy pracowników Pensjonatu „Sosnowe Zacisze” w Suścu 11 stycznia 2024 roku odbył się kulig. Młodzież pod opieką wychowawców uczestniczyła w przejeździe saniami przez urokliwe tereny rezerwatu przyrody „Nad Tanwią”. Następnie na polance aktywnie spędzili czas zjeżdżając na workach z sianem z górki. Potem z apetytem zjedli kiełbaski samodzielnie upieczone na ognisku. Pomimo mroźnej pogody wszyscy w radosnych nastrojach wrócili do szkoły.

       

     • SPOTKANIE OPŁATKOWE Z EMERYTAMI

     • Dnia 09 stycznia 2024 roku w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie opłatkowe z emerytowanymi pracownikami. Zgodnie z coroczną tradycją byli pracownicy, a także przedstawiciel organu  prowadzącego  pan Hubert Bartecki, zaszczycili nas swoją obecnością. Obejrzeli oni jasełka w wykonaniu uczniów, następnie złożyli sobie życzenia. Miłą atmosferę dopełniły wspomnienia i wspólne śpiewanie kolęd.

     • OGŁOSZENIE

     • Przypominamy o trwającej kolejnej edycji Konkursu 📷Fotograficznego 📸 Cztery Pory🌅 Roku „ZIMA”☃️🏔️. Prace należy nadsyłać na adres: slonecznik5ania@poczta.onet.pl do końca ferii ⛷️ zimowych (11.02.2024r.).

     • GRATULACJE DLA LAUREATÓW!

     • Nasi wychowankowie: Wojtek, Szymon i Weronika zostali docenieni i otrzymali dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe w XIX Powiatowym Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsze Szopki i Stroiki Świąteczne". W kategorii stroiki - kl. VII-VIII Szymon Paczkowski z Grupy IV zajął II miejsce a Weronika Wielosz z kl. VIII zajęła III miejsce. Natomiast Wojciech Wielosz z Grupy I zajął III miejsce w kategorii kl. I-III (stroiki). Zachęcamy wszystkich do wysiłku, ciężkiej pracy i brania udziału w konkursach, bo to wielka przyjemność, gdy odbiera się atrakcyjną nagrodę z rąk Pana Starosty a piękny dyplom stanowi pamiątkę na wiele lat.