• SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO...

• Dzisiejsze warsztaty kulinarne, czyli dalszy ciąg poszukiwania talentów w ramach Miesiąca Świadomość Autyzmu. Jak widać chętnych nie brakowało. Zaangażowanie widoczne a efekt smakowity.

• Nauka przez zabawę

• Dzisiaj, w ramach Miesiąca Świadomość Autyzmu, zabawy rytmiczne i sensoryczne dla najmłodszych. Rozwijaliśmy koordynację i sprawność ruchową oraz uważność i reakcje na bodźce dźwiękowe. Nauka przez zabawę to najlepsza forma nauki.

• SADZIMY DRZEWA Z LEŚNIKAMI

• W piątek 12. kwietnia nasz Ośrodek wziął udział w szóstej edycji akcji #Sadzimy 2024 wielkiego narodowego sadzenia drzew. Przy okazji panowie leśnicy uczyli chętnych, jak prawidłowo posadzić otrzymane drzewka i przekazywali swoją bogatą wiedzę na temat znaczenia drzew w życiu człowieka, które m.in. zapewniają tlen, a przebywanie wśród nich zmniejsza poziom stresu. Są też domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

• Każdy ma jakiś talent cz.1

• Dzisiaj (10.04.2024) odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu Każdy ma jakiś talent organizowane w ramach Miesiąca Świadomości Autyzmu. Uczniowie mogli sprawdzić swoje możliwości w rozgrywkach sportowych. Każdy znalazł coś dla siebie, przy okazji ujawniło się kilka talentów.

• NAGRODZENI

• Wychowankowie SOSW biorą udział w życiu miasta. Otrzymali nagrody w Konkursie na stroik, palmę i pisankę wielkanocną organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną i otrzymali atrakcyjne nagrody.

• DLA KAROLINY

• Społeczność naszej szkoły bierze udział w akcji charytatywnej zbierania zakrętek plastikowych dla Karoliny W. 13 worków plastiku ważących około 250 kg przekazaliśmy mamie dziewczynki przed świętami wielkanocnymi.

• Szkołą Myślenia Pozytywnego 2.0

• W miesiącu kwietniu wspólnie ze Szkołą Myślenia Pozytywnego 2.0 w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zajmujemy się tematem Różnorodności i neuroróżnorodności, oraz dostrzegania potrzeb każdego w naszej Społeczności szkolnej poprzez różnorodne działania i zajęcia. Skupiamy się na docenianiu siebie nawzajem, otwieraniu się na ludzi i budowaniu klimatu akceptacji w naszej Placówce. Takie podejście daje szanse na budowanie klimatu sprzyjającego zdrowiu psychicznemu wszystkich. Z uwagi na fakt, iż Szkoły stanowią nie tylko miejsce nauki, ale również przestrzeń, w której kształtują się postawy, wartości i wzorce zachowań społecznych, edukacja na temat różnorodności i neuroróżnorodności staje się niezbędnym elementem procesu uczenia się i rozwoju naszych uczniów i uczennic, a także wszystkich dorosłych w ich otoczeniu.

• Kwiecień Miesiącem Świadomości Autyzmu

• Tradycyjnie w naszym Ośrodku cykl imprez w tym temacie. Zaczynamy 3 kwietnia akcją „Zaświeć się na niebiesko”. O godzinie 19.00 zostanie podświetlony front budynku SOSW, ul. Wesoła 1. Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną, rodziców i dzieci korzystających z wczesnego wspomagania rozwoju oraz wszystkich mieszkańców miasta, którym bliska jest tematyka autyzmu. CZEKAMY NA WAS!

• Dzień Kobiet

• 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. To święto przypomina o należytym szacunku, trosce i miłości, którymi należy obdarzyć każdą z pań. Warto pomyśleć o niespodziance, jaką możemy sprawić najdroższej nam osobie. Pomysłów jest wiele - upominki, kwiaty... Jeśli zdecydujemy się na kulinarne przyjemności, to bez problemu przygotujesz je w domu. Grupa IV proponuje sałatkę owocowa z ananasa, pomarańczy, jabłek i banana. Do tego rodzynki, orzechy, trochę miodu lub jogurt i gotowe. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Pań! 💐