• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2024

• Lecieć na Ibizę? Nie lecieć? Zostawić uczniów i zrobić sobie wakacje? Oto jest pytanie. Z takim dylematem zmierzyli się nasi nauczyciele podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Rozwiać wszelkie wątpliwości pomogli im uczniowie  zapewniając ich , że są potrzebni, doceniani, niezastąpieni. Ich pracę doceniła również pani Dyrektor Ewelina Mróz, przyznając nagrody dyrektora wyróżniającym się pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym. Podczas uroczystości do naszej społeczności szkolnej zostali przyjęci nowi uczniowie składając ślubowanie. Swoją obecnością na uroczystościach zaszczycili nas Wicestarosta Jarosław Korzeń, Dyrektor Wydziału Oświaty – Dominika Janicka, Dziekan Jerzy Sopel oraz Przewodniczący Rady Rodziców – Ireneusz Gulczyński.

• MARIUSZ NAGRODZONY !! 🏆

• Nasz wychowanek Mariusz Prus został nagrodzony w Miejskim Konkursie Literackim. Konkurs zorganizował Tomaszowski Dom Kultury z okazji obchodów Roku Kazimierza Wierzyńskiego. Mariuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów👏

• SMP 2.0 wrzesień 2024

• Wrześniowe Lekcje Ciszy ze Szkołą Myślenia Pozytywnego 2.0 już za nami 🙂 Warsztaty na temat Procedury Ciszy miały na celu nauczenie dzieci i młodzieży technik wyciszenia i koncentracji, co może pomóc im w lepszym przyswajaniu wiedzy oraz radzeniu sobie ze stresem w warunkach szkolnych. Procedura ciszy pomaga wspierać u naszych Wychowanków umiejętności społeczne takie jak: empatia i współpraca, poprzez zrozumienie i respektowanie potrzeb innych osób.

• Kolejne medale dla uczniów naszej szkoły.

• W dniu 08.10.2024 na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim zostały zorganizowane zawody w biegach przełajowych w ramach Olimpiad Specjalnych. Nasi uczniowie rywalizowali z zawodnikami z Zamościa, Hrubieszowa, Lublina oraz Zalutynia. Wszystkim uczestnikom biegu życzymy dalszych sukcesów sportowych a Ośrodkowi Sportu i Rekreacji Tomasovia za udostępnienie i pomoc w przygotowaniu tras biegowych serdecznie dziękujemy.

• Dzień Chłopaka w Grypie V.

• 1 pazdziernika uczcilismy w grupie V Dzien Chlopaka. Byla tak bardzo ulubiona przez wszystkich pizza, slodkosci oraz drobne upominki. Przy ulubionej muzyce miło spedziliśmy popoludnie. :)

• Pieczony ziemniak za poSprzątanie Świata :)

• Dnia 30 września 2024 roku, nasz Ośrodek wziął udział, jak co roku, w ogólnopolskie akcji Sprzątanie Świata. Dbając o środowisko i nasze najbliższe otoczenie sprzątamy teren blisko Ośrodka, okolicach stadionu i lasu. Akcja ta wspierana jest przez Nadleśnictwo Tomaszów lubelski, które to zapewnia nam potrzebne narzędzia do tej akcji. Ta Szczytna akcja połączona była z Dniem Pieczonego Ziemniaka. Po zebraniu śmieci wychowankowie naszego Ośrodka przeszli na polanę Siwa Dolina gdzie już płonęło ognisko rozpalone przez organizatorów imprezy. Grzaliśmy się czekając na pieczone ziemniaki, piekąc kiełbaski. Uczniowie bardzo angażują się w te akcje. Cieszymy się, że możemy połączyć przyjemne z pożytecznym- działając na rzecz środowiska a zarazem mogąc z niego korzystać. Dziękujemy wszystkim za udział!