• SMP 2.0

     • Nasz Ośrodek w ogólnopolskim projekcie Szkoła Myślenia Pozytywnego otrzymał kolejny Pakiet Powitalny pomocy dydaktycznych i innych materiałów dla naszych uczniów. Dziękujemy :)

     • "Lubimy pomagać"

     • To już kolejny rok, gdy zostaliśmy wolontariuszami podczas świątecznej zbiórki żywności. Dziękujemy wszystkim za dar serca.🧡

     • Tydzień Życzliwości

     • "Bądź dla każdego życzliwy, a każdy będzie szczęśliwy" takie hasło towarzyszyło  w naszym ośrodku obchodom "Tygodnia Życzliwości". Wychowankowie zostali zapoznani z kodeksem empatii i zrozumienia. Następnie razem z wychowawcami wyłonili złotą dwunastkę do plebiscytu "Najżyczliwszy Wychowanek Ośrodka" Należą do nich: Amelia Adamczuk, Dariusz Bielak, Gabriela Gontarz, Patryk Hydzik, Klaudia Krukowska, Dawid Kudełka, Wiktoria Mazurek,  Konstantyn Orłow, Mateusz Pijajko, Mateusz Sławiński, Krzysztof Wielosz, Wojciech Wielosz. Gratulujemy! W Dniu Życzliwości i Pozdrowień  złoty order przyznano Klaudii Krukowskiej. Swoją radość wyraziliśmy tego dnia przez żółte stroje i uśmiech. Każdy mógł zabrać ze sobą miłe słowo, przygotowane przez organizatorów. Pamiętajmy...bądźmy życzliwi każdego dnia. 💛

     • Z najserdeczniejszymi życzeniami

     • 16 Listopada wychowankowie SOSW wraz Dyrekcją i nauczycielami odwiedzili słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach obchodów Dnia Seniora. Jest to szczególny moment, w którym mogliśmy nieść radość i okazać szacunek osobom starszym. Jest to też czas kiedy młode pokolenia uczą się empatii i zrozumienia. Na spotkaniu wychowankowie zaprezentowali krótka część artystyczną. Wręczyli seniorom własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami oraz pyszne babeczki. Spotkanie było wzruszające dla obu stron. Z niecierpliwością czekamy na wspólne kolędowanie. Organizatorzy: Izabela Piątek, Joanna Mamrocha, Iwona Paduch-Kozlów, Anna Wolańczyk, Maciej Skulimowski. 

     • Z wizytą w sklepie rzemieślniczym.

     • Dnia 15 listopada klasy 5-6 u i 5-7 au udały się do sklepu rzemieśliniczego po zakup materiałów potrzebnych na zajęcia. Kupiliśmy listwy drewniane, gwoździe, papier ścierny. Będziemy robić ozdoby świąteczne.

     • URODZINY GRZESIA Z PRZEDSZKOLA W SALI ZABAW

     • Przedszkolaki świętowały urodziny Grzesia w Sali Zabaw. Było wiele atrakcji i dużo radosnej zabawy. Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci dzieci. Życzymy Grzesiowi wszystkiego najlepszego na każdy dzień.

     • VII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej

     • Dnia 14 listopada 2023 roku w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się VII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim oraz Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim. Uczniów naszego Ośrodka reprezentowali Mateusz Pijajko z klasy VII, który zaśpiewał piosenkę "Taki Kraj" oraz Konstantin Orłow, z klasy I Branżowej Szkoły I stopnia, który wykonał utwór "Wyruszali chłopcy". Do prezentacji artystycznej uczniów przygotowała p. Lilla Walczak, a w czasie wykonania pieśni patriotycznych towarzyszyła im p. Agata Bielak. Umiejętności wokalne Mateusza i Kostka zostały dostrzeżone i nagrodzone miłymi upominkami. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, na pamiątkę udziału w Przeglądzie, otrzymał statuetkę 

     • Obchody Święta Niepodległości

     • W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele wzlotów i upadków. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się na kartach historii, a przede wszystkim w umysłach wielu pokoleń Polaków. Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne. Pamiętając o tych wydarzeniach, 10 listopada 2023 roku, w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły (pod opieką nauczycieli: Lilli Walczak, Agaty Bielak, Edyty Birunt i Anny Mazurkiewicz) był przypomnieniem wydarzeń sprzed wieków: czasu Polski szlacheckiej i początków jej upadku, czasu rozbiorów i powstań, czasu wojny i czasu roku 1918. Wolność nie jest nam dana na zawsze, więc strzeżmy jej jak źrenicy oka. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych Wszystkich, którzy brali udział w walce o Niepodległą i dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Należy podkreślić, że nasza placówka, kolejny raz, włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu” . O godzinie 11.11 cała społeczność Ośrodka wspólnie odśpiewała Hymn Państwowy, czyli Mazurka Dąbrowskiego.

     • Listopadowe święta

     • Wie już przedszkolak mały

      Że na tle czerwonym widnieje orzeł biały

      To symbol państwa polskiego

      Czyli godło – nie zapomnij tego!

      Flaga biało – czerwona

      Nad polskim niebem rozłożona

      Powiewa w państwowe święta

      I gdy okoliczność jest wielka

      Zapamiętaj również to:

      Polski hymn Mazurkiem zwą

      Naucz się jego słów

      I śpiewaj jak z nut

      Jeszcze Polska nie zginęła

      I nigdy nie zginie

      Bo przedszkolak od małego

      Zna symbole w swej krainie

      To nasz ląd! To nasz kraj!

      Nasza Polska! Naj! Naj! Naj!

      Tutaj żyję! Tutaj rosnę!

      Kocham swą Ojczyznę Polskę!

     • PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM AAC

     • Minął miesiąc październik, który uznawany jest za Międzynarodowy Miesiąc AAC (komunikacja alternatywna i wspomagająca). W naszym przedszkolu podczas codziennych zajęć i zabaw dzieci również korzystają z metod, które są stosowane do wspierania komunikacji. Wielu osobom metody AAC umożliwiają wyrażanie swoich potrzeb oraz komunikację z najbliższymi i otoczeniem, dlatego tak ważne jest, by stosować je od najmłodszych lat.

     • "Przerwa na czytanie"

     • 31 października Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim wziął udział w IV Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. "Przerwa na czytanie". Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa oraz zwrócenie szczególnej uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu. Zachęcamy do zapoznania relacji z tego wydarzenia.

     • "Czyste powietrze - nasz wspólny cel!"

     • Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia w konkursach plastycznych "Czyste powietrze - nasz wspólny cel!" i "Energia przyszłości" organizowanych przez Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego, Euroregion Roztocze i Zespół Państwowych Lasów Krajobrazowych. Wszystkim uczestnikom serdeczne gratulujemy.

     • GŁOSUJEMY!!!

     • Nasza placówka została zgłoszona do Plebiscytu Edukacyjnego 2023 w kategorii „Szkoły Roku” organizowanym przez Redakcję Kuriera Lubelskiego. Serdecznie zapraszamy do głosowania nauczycieli, wychowawców, wszystkich pracowników naszego Ośrodka, prosimy również o poinformowanie rodziców naszych uczniów o udziale w konkursie oraz o oddawanie głosów. Prosimy o smsy pod nr 7303 o treści: LNS.635 lub o głosy na stronie: www.kurierlubelski.pl/pk/5525505 Głosowanie będzie trwać do piątku, 24 listopada 2023 r. do godz. 20:00.

     • ZAWODY W JEŹDZIE SZYBKIEJ NA WROTKACH

     • W dniu 25.10.2023 w hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Lubelskim nasza szkoła zorganizowała Regionalny Mityng w jeździe szybkiej na wrotkach Olimpiad Specjalnych. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Dariusz Bielak, Weronika Wielosz, Amelia Adamczuk, Leonard Wielosz, Krystian Załoga, Adrian Kiryło, Mateusz Pijajko, Weronika Kijkowska, Wiktoria Korzeja, Wiktoria Marszalec, Krzysztof Wielosz, Marek Chabura oraz Filip Marek rywalizowali z zawodnikami takich szkół/ośrodków jak: SOSW Zalutyń, SOSW Zamość, SPS Nr 26 Lublin, SDS Szarowola. Zawodnicy startowali na dystansach: 30m, 100m, 200m oraz 500m. Nasi reprezentanci w swoich kategoriach wiekowych zajęli wysokie lokaty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

     • ZAWODY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     • W dniu 18.10.2023 mieliśmy zaszczyt zorganizować Regionalny Mityng w biegach przełajowych Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się na trasach biegowych Siwa Dolina, na których gościliśmy wiele drużyn tj.: SOSW Zalutyń, SOSW Zamość, SOSW Krasnystaw, WTZ Lublin, SPS Nr 26 Lublin, SDS Szarowola, Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju oraz reprezentanci naszej szkoły w składzie: Weronika Wielosz, Mateusz Pijajko, Filip Marek, Marek Chabura, Krystian Załoga, Leonard Wielosz, Krzysztof Wielosz. Wymienieni zawodnicy zajęli wysokie lokaty w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.