• Szkoła Myślenia Pozytywnego

     • Otrzymaliśmy CERTYFIKAT za ubiegłoroczną edycję SMP 2.0 ale nie zwalniamy tempa i w tym roku również będziemy realizować kolejne WYZWANIA Szkoły Myślenia Pozytywnego! Tego autorskiego programu certyfikacyjnego stworzonego i realizowanego od 2016 przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”. Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie. W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia. W roku szkolnym 2023/2024 skoncentrujemy się na problemie kryzysu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, wspólnie poszukując rozwiązań i narzędzi wspierających czynniki ochronne.

     • Kulinarna przygoda! 

     • Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wyruszają wraz z opiekunami w kulinarną przygodę. Od września do maja będą realizować zadania innowacji pedagogicznej pt. "Kulinarna przygoda". Relacje z ich przygód będzie można śledzić na stronie internetowej oraz na facebook.

     • "Wrześniowe drogi"

     • W dniu 15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu edukacyjnym zorganizowanym przez Muzeum Regionalne im. Janusza Petera w Tomaszowie Lub. i IPM. Mogliśmy doświadczyć żywej lekcji historii, oglądając sprzęt wojskowy z okresu II Wojny Światowej i poznać czworonożnych bohaterów wspierających żołnierzy "Zwierzęcą brygadę".

     • NARODOWE CZYTANIE 2023’

     • W piątek 15 września w naszej szkole odbyła się XII edycja Narodowego Czytania z lekturą „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w ramach akcji wspólnego czytania dzieł z kanonu polskiej literatury, której patronuje para prezydencka. Najpierw dostojnym krokiem na tle utworu „Za Niemen hen precz” i w strojach z epoki weszli nasi lektorzy: Pani Dyrektor Ewelina Mróz, wicedyrektorzy Pani Marzena Teterycz i Pan Dariusz Litwin oraz nasz nauczyciel Pan Dariusz Majkut, a także Kamila Gulczyńska, Mateusz Sławiński i Mateusz Pijajko. Następnie wysłuchaliśmy słów Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy zachęcającego do czytania tej nastrojowej książki zawierającej patriotyczne przesłanie. Potem nasi lektorzy wprowadzili nas w barwną atmosferę Kresów profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem czytając dialogi bohaterów z utworu Elizy Orzeszkowej. Dzięki postaciom Justyny Orzelskiej, Jana Bohatyrowicza, Anzelma, Antolki, Elżusi, Jadwini Domuntówny i Dziadunia, odtwarzanym przez naszych aktorów mogliśmy poznać język, obyczaje i historię Rzeczypospolitej. Obejrzeliśmy też fragment ekranizacji książki ukazujący ówczesne zwyczaje weselne. Po nim Pani Dyrektor Ewelina Mróz podsumowała imprezę zachęcając do czytania „Nad Niemnem” i innych lektur z kanonu dzieł literatury polskiej oraz do obejrzenia całego filmu będącego dość wiernym arcydziełem ekranizacji. Na zakończenie lektorzy pożegnali nas w rytm polskiej pieśni szlacheckiej „Ty pójdziesz górą”, którą Eliza Orzeszkowa wykorzystała w powieści będącej bohaterką dzisiejszego Narodowego Czytania 2023’.

       

     • "PIEKIEŁKO"

     • W dniu 13.09.2023 grupa II razem z klasą II - III pdp A wybrała się na rajd pieszy do Rezerwatu przyrody nieożywionej Piekiełko. Dzieci zapoznały się z historią powstania Rezerwatu oraz związanymi z tym miejscem legendami. O bezpieczne przejście zadbały panie Agnieszka, Marzena i Magda.

     • Rajd pieszy

     • 12 września uczniowie SOSW wzięli udział w rajdzie pieszym niebieskim szlakiem w miejscowości Susiec. Dodatkową atrakcją było ognisko z pieczonymi kiełbaskami. 

     • Szkoły Pełne Talentów

     • Nasz Ośrodek ponownie przyłączył się do projektu Lidla Szkoły Pełne Talentów. Przekazane naszej szkole talenty będziemy wymieniać na nagrody. Talenty można przekazać przez wpisanie kodu talentu na stronie lidl.pl/szkoły wyszukując nasz ośrodek pod nazwą Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim i wrzucić talent do pudełka w świetlicy szkolnej lub przy drzwiach wejściowych.