Happy Valentine’s Day
Dzień św. Walentego to ciekawa okazja do przeprowadzenia lekcji kulturowej z języka angielskiego. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie kl. I a szkoły podstawowej oraz I k szkoły branżowej przygotowali piękne serduszka i kartki walentynkowe, by wręczyć je komuś wyjątkowemu i tym samym wyrazić swoje uczucia. Najmłodsi uczyli się również piosenek pełnych całusów oraz uścisków, starsi wykorzystali wiedzę na temat tego święta, by ćwiczyć użycie czasu Present Simple oraz rozwiązując krzyżówkę. Dzisiejsze zajęcia tematyczne pozwoliły naszym wychowankom szybciej przyswoić i na dłużej zapamiętać nowe słownictwo i zwroty, nawiązujące do tradycji i symboli walentynek.
"Walentynkowe pankejki "
W ramach wyzwania Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0 odbyło się Emocjonalne laboratorium kulinarne:."Walentynkowe pankejki " w grupie IV z Panią Ulą i Renatą. Zajęcia pełne były pozytywnych emocji oraz smacznych chwil. Pozwoliły na lepszą integrację i współpracę wychowanków w grupie oraz wdrożenie ich do większej samodzielności na codzień.
Dzień Pizzy
Zapachniało w naszej szkole pizzą! 9.02 czyli w Światowy Dzień Pizzy w naszym Ośrodku każdy uczeń mógł spróbować pizzy wykonanej przez uczniów Szkoły Branżowej. Było pysznie, domowo, a co najważniejsze wszyscy zobaczyli na własne oczy proces powstawania pizzy.
9
Z kopyta kulig rwie 😄
Korzystając z pięknej zimowej aury 7.02.2023 zorganizowaliśmy kulig. Ciepło ubrani i z dobrymi humorami wyruszyliśmy do Dąbrowy Tomaszowskiej, gdzie dwa zaprzęgi konne woziły nas po ośnieżonych leśnych drogach. Po przejażdżce czekały na nas ciepłe kiełbaski i herbata.
21
Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0
W ramach kolejnych wyzwań Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0 odbyło się Emocjonalne laboratorium artystyczne: "Drzewko szczęścia" zorganizowane przez p. Magdalenę Majdan. Zajęcia warsztatowe z pracy z gliną zapewniają naszym Wychowankom uczucie wyciszenia, relaksu, satysfakcji, radości oraz pomagają rozwijać poczucie sprawczości i akceptacji dla niedoskonałości. Uczniów ogarnia również ciekawość jak będzie wyglądał efekt końcowy ich pracy po wypaleniu szkliwa, bo zawsze jest to niespodzianka!
BAL KARNAWAŁOWY
W dniu 02.02.2023r. w naszym Ośrodku odbył się Bal Karnawałowy.
Uczniowie bawili się znakomicie w udekorowanej balonami sali przy rytmach różnorodnej muzyki.
Były pociągi, kółeczka i tańce w parach. Uczniowie uczestniczyli w zabawach i konkursach np. rzucanie piłeczkami na czas, czy losowanie liczby, do której przypisane było zadanie do wykonania
KARNAWAŁ w PRZEDSZKOLU
Bal karnawałowy, to wyjątkowy dzień, na który czekają wszystkie przedszkolaki. Od samego rana w naszym przedszkolu rozbrzmiewały dźwięki muzyki, sale zostały ozdobione balonami oraz serpentynami. Dzieci zamieniły się w swoich ulubionych bohaterów i wystąpiły w starannie przygotowanych strojach. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci.
Zapraszamy do wysłuchania audycji
https://www.radiozamosc.pl/s/44/w-duchu-sw-dominika
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
W ramach obchodów "Dnia Bezpiecznego Internetu" w ośrodku odbyło się spotkanie Policji z wychowankami. Na spotkaniu były poruszane tematy bezpiecznego poruszania się w internecie. Wyjaśnione zostało pojęcie "stalking", które stało się powszechnym zjawiskiem wśród społeczeństwa. Przedstawiciele Policji zwrócili również uwagę uczniom,aby nie otwierać nieznanych linków, ponieważ może to być złośliwy wirus. Przy okazji został poruszony temat o zmianach w ruchu drogowym, uważne zwracanie uwagi na znaki. Wychowankom przypomniano o zakazie jazdy na rowerze oraz hulajnogach elektrycznych po chodnikach oraz przez przejścia dla pieszych.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA w przedszkolu
"Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia,
dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia..."
To wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości.
Przedszkolaki składają serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.
Dzień Popcornu w przedszkolu
Dzień Popcornu to kolejny radosny powód do świętowania. W trakcie zajec dzieci odkryły, jak z małego ziarenka powstaje znana i popularna przekąska.
Miały również okazje spróbować popcornu.
Jak sie okazało, można używać go nie tylko do jedzenia, ale też do zabawy i wykonania prac plastycznych .
11
Spotkanie opłatkowe z emerytami
Zgodnie z coroczną tradycją nasi emeryci i zaproszeni goście zaszczycili nas Swoją obecnością na spotkaniu opłatkowym. Pracownicy i wychowankowie Ośrodka przygotowali dla nich montaż słowno - muzyczny i poczęstunek. Miłą atmosferę dopełniły rozmowy, wspomnienia oraz wspólne kolędowanie.
Do zobaczenia za rok.
"Europa i Ja"
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Europa i Ja". Zgłębiamy wiedzę na temat wybranych krajów europejskich: Grupa I opiekun Jolanta Piątkowska i Małgorzata Krzaczkowska - Niemcy. Grupa II opiekun Anna Malec i Izabela Piątek - Hiszpania. Grupa III opiekun Joanna Mamrocha i Agnieszka Mrozik - Grecja. Grupa IV opiekun Marzena Palak i Janusz Grzeszata - Węgry. Grupa V opiekun Marta Myśliwiec - Litwa. Grupa VI opiekun Małgorzata Rachańska i Mieczysław Ostaszewski - Włochy,Grupa VII opiekun Anna Paszt i Grzegorz Sroga - Finlandia.
Kreatywne prace plastyczne
Zapraszamy do galerii prac naszych wychowanków w ramach udziału w projekcie Kreatywne prace plastyczne.
Opiekunowie Joanna Mamrocha, Izabela Piatek,Alicja Biela, Magdalena Majdan
25
Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0
Przedświąteczna atmosfera stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszym Ośrodku różnorodnych zajęć warsztatowych będących przedsmakiem rodzinnych Świat! Tym razem,w ramach projektu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 odbyły się warsztaty świąteczno-integracyjne w grupach IV, V, VII i VIII oraz w świetlicy i bibliotece szkolnej czyli wspólne przygotowanie kartek, ozdób świątecznych, Krasnali oraz smakowitej choinki … Wychowawcy i uczniowie przy wspólnej pracy mieli okazję na lepsze poznanie się i zachęcenie uczniów do wspólnego działania oraz wzmocnienie poczucia wartości u wychowanków. Dzieci zawiązały bliższe relacje co sprzyja integracji grup i całej społeczności szkolnej.
XVIII Powiatowy Konkurs Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych
12.01.2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lubelskim odbyło się rozstrzygnięcie XVIII Powiatowego Konkursu Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych. Gratulujemy naszym wychowankom, którzy znaleźli się w gronie nagrodzonych. Mikołaj Kiełbik - opiekun Agnieszka Hałasa. Weronika Wielosz - opiekun Anna Paszt. Szymon Paczkowski - opiekun Urszula Mizak. Dariusz Bielak - opiekun Mariola Kwiatkowska. Piotr Piwko - opiekun Marta Myśliwiec.
RATUJEMY ŻYCIE GABRYSI
Jest nam niezmiernie miło poinformować,że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dołożył swoją małą cegiełkę na ratowanie życia Gabrysi Bryk i przekazał zebrane nakrętki oraz elektrośmieci.
Trzymamy kciuki, aby Gabrysia mogła jak najszybciej i bez żadnych przeszkód wyjechać do Bostonu na operację swojego serduszka.
WIECZÓR KOLĘD
Każdego roku już od ponad 2000 lat przychodzi do nas jedyna i niezwykła "Cicha Noc", "Bóg się rodzi", Słowo z białego opłatka Ciałem się staje. Wychowankowie naszego Ośrodka wraz z wychowawcami zatrzymali świąteczny czas na chwilę w Wieczorze kolęd, odważnie wyśpiewując najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Była to lekcja tradycji, patriotyzmu i historii. Chętni wychowankowie mieli okazję sprawdzić swoja wiedzę bożonarodzeniową w konkursie. Obecna na spotkaniu Pani Dyrektor Marzena Teterycz sumując Wieczór Kolęd, zachęciła wychowanków do kontynuowania tej pięknej i bogatej w treści polskiej tradycji.
Urodzinki! Urodzinki!
Asiu to jest Twój dzień! Jedyny w życiu, wyjątkowy i niepowtarzalny jak Ty! To Twoje 18 urodziny! Teraz możesz zdobywać świat, marzyć, tańczyć i dzielić się radością z innymi. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i jeszcze raz wszystkiego najlepszego! 100 lat!
4
Godziny dzwonków
Piątek 27.12.2024Kalendarz
brak danychNasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!
„Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”
"Uważność - nasza siła,wielka moc"
W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.
Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.
Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego dla uczniów z centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem interaktywnych ekranów stymulujących wyższe funkcje słuchowe.
Wdrożona innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów związanych z centralnymi procesami przetwarzania.
Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie pewność siebie u uczniów, wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.
Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
na lata 2021-2025
W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości 750 zł.
Wsparcie finansowe zostało udzielone na:
▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,
▪ oraz lektur szkolnych.
Galeria zdjęć
brak danychW naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.