Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 "Świąteczne dbanie o relacje"
13 grudnia p. Urszula Mizak wspólnie z p. Renatą Rostkowską - Kowalską przeprowadziły zajęcia w ramach programu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0, pt. "Świąteczne dbanie o relacje". Zaproponowano ciekawe podanie deski serów i wędlin na świąteczny stół w kształcie choinki. Wychowankowie grupy IV przy współpracy z grupą II aktywnie i z wielką ciekawością brali udział w zajęciach tworząc choinkę z produktów spożywczych. Następnie wspólnie spożywali wykonaną pracę. Pozytywne emocje zostaną z nami na długo.
"Kreatywne prace plastyczne"
Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny, dzięki któremu nasi uczniowie rozwijają swoje talenty. Przez cały rok jest realizowany pod opieką nauczycieli: J. Mamrochy, A. Bieli, I.Piątek, M.Majdan i A.Malec. Zapraszamy do galerii prac naszych wychowanków.
20
Apteczka zawsze pod ręką :)
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w dniu 07.12.2022r., odwiedzili przedstawiciele Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim, realizujący projekt "Na ratunek. Poprawa dostępności do świadczeń medycznych w stanach zagrożenia życia poprzez współdziałanie struktur ratownictwa medycznego na obszarze przygranicznym Polski, Białorusi i Ukrainy".
Pierniczki już gotowe...
🎁🎀🎄 6 grudnia, IV grupa wychowawcza wraz panią Ulą, w piękne wtorkowe popołudnie dekorowała pierniki. Ach jak było kolorowo i bardzo słodko. Wychowankowie robili lukier, barwiki na kolorowo, posypywali ogromne pierniki cukierkami i posypką. W powietrzu czuć było magią świąt. Pierniki pięknie zapakowano. Będą one ozdabiać świąteczne stoły w domach naszych uczniów. 🎀🎄🎁
Otwarcie placu zabaw
6 grudnia 2022 r. w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw. Pani dyrektor Ewelina Mróz powitała zaproszonych gości i uczniów.
Nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez wicestarostę powiatu tomaszowskiego - Jarosława Korzenia, dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego - Andrzeja Bulicza i księdza proboszcza parafii NSPJ w Tomaszowie Lubelskim - Jerzego Sopla.
W przedszkolu jest już choinka
Przedszkolaki przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia pieką pierniczki i ubierają choinkę.
15
Mikołaj był też w przedszkolu
Ho, ho, ho... do naszych przedszkolaków przybył Mikołaj, spotkanie było pełne radości, zabawy i wyczekiwanych prezentów. Mikołaju nie możemy się już doczekać wizyty za rok... pamiętaj o nas :)
8
U nas też był...
60Jak wiecie 6 grudnia to magiczny dzień. W tym dniu Święty Mikołaj odwiedza wszystkie grzeczne dzieci i przynosi im prezenty. Jednak musimy pamiętać, że prezenty nie są najważniejsze. Ważna jest życzliwość i pamięć o innych. My pamiętaliśmy o Mikołaju. W tym roku odwiedzili nas goście z Ukrainy. Wspólnie z nimi przygotowaliśmy prezenty dla Mikołaja. Zrobiliśmy jego portret, ozdoby i kartki świąteczne oraz wiele innych mniejszych i większych niespodzianek. Jak spotkanie przebiegało? Zobaczcie sami na załączonych zdjęciach.
NABÓR KANDYDATÓW NA STANOWISKO URZĘDNICZE
Dyrektor
Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim
ul. Wesoła 1, 22-600 Tomaszów Lubelski
Na podstawie art.13 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych
(Dz. U. z 2022 r., poz. 530)
OGŁASZA NABÓR KANDYDATÓW NA STANOWISKO URZĘDNICZE
Samodzielny referent w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim
Listopadowe wyzwanie w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0 część II
W II połowie listopada wychowankowie grupy IV pod opieką pani Urszuli Mizak zmierzyli się z zadaniem: Poznajemy się lepiej. Dowiadywanie się więcej o sobie nawzajem - określanie podobieństw i różnic – zajęcia warsztatowe.
oraz wychowankowie grupy V pod opieką pani Marzeny Palak zmierzyli się
z wyzwaniem: Nasze sposoby radzenia sobie ze sterem – zajęcia relaksacyjne
"Wieczornica pamięci 2022"
28 listopada odbyła się Wieczornica pamięci poświęcona ofiarom zbrodni katyńskiej – aspirantowi Karolowi Smyrskiemu oraz kapitanowi Bernardowi Święcińskiemu.
Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przez Panią dyrektor Ewelinę Mróz gości: dyrektora Miejskiej Biblioteki Punlicznej Jacka Pawłuckiego, kierownika Filii Biblioteki Pedagogicznej Elżbiety Rafalskiej, Roberta Czyża – dyrektora Muzeum Regionalnego im. dr. Janusza Petera, proboszcza Parafii NSPJ Jerzego Sopla oraz Ryszarda Smyrskiego reprezentującego Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich, prywatnie wnuka Karola Smyrskiego. Nie zabrakło oczywiście naszych wychowanków z poszczególnych grup internackich.
Andrzejki 2022
10Andrzejki to czas zabawy ale też okazja do poznania tradycji i obrzędów ludowych. Uczniowie klasy Ia i IV-VIu wspaniale bawili się podczas wróżb andrzejkowych.
1
Wieczór wróżb andrzejkowych
11"Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze". 24 listopada 2022 w naszym Ośrodku odbył się wieczór wróżb katarzynkiwo - andrzejkowych. Wychowankowie poznali historię i tradycje związane z tym świętem. Odgadywali zagadki o tematyce wieczoru, a także brali udział w wielu loteriach, wróżbach, losowaniach. Nie zabrakło też słodkiego akcentu. Nieodłącznym punktem wieczoru było również lanie wosku oraz dyskoteka. Wszyscy wychowankowie byli zadowoleni z wieczoru pełnym wróżb, magii i dobrej zabawy.
Dnia Pluszowego Misia
Przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem.
Dzień był pełen uśmiechu, radości i wspólnej zabawy.
7
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. 20 listopada w wielu krajach podejmowane są inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dydaktyczne. Przedszkolaki dowiedziały się, że posiadają między innymi prawo do radości, zabawy, nauki, opieki i ciekawego poznania otaczającego ich świata. Jako podsumowanie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne.
"Zdrowy Styl Życia"
23.11.2022r. w ośrodku odbyła się prelekcja na temat "Zdrowego Stylu Życia". Spotkanie poprowadziła pani Alina Pliżga z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim. Tematy jakie były poruszane to higiena mycia rąk i zdrowe odżywianie. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony wychowanków, którzy bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Te zajęcia były jednym z cykli spotkań, które będą kontynuowane w przyszłości we współpracy ze Stacją. Dziękujemy za interesujące spotkanie 🙂
Światowy Dzień Życzliwości
19W dniu 21.11.2022r. obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. My także dołączyliśmy się do świętowania. Na początek każdy wychowanek oraz wychowawca został obdarowany wesołą buźką, symbolizującą ten dzień a wieczorem odbyła się integracyjna zabawa na stołówce. W specjalnie przygotowanej fotobudce była możliwość wykonania wspólnego zdjęcia.
"Razem przez cztery pory roku" Modułu I
Dzieci z przedszkola biorą udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Razem przez cztery pory roku". W ramach Modułu I przedszkolaki poznały dary jesieni, które wykorzystały podczas wspólnych zabaw w przedszkolu i na świeżym powietrzu.
4
104. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę
17.11.2022r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas akademii przypomniano o trudnej sytuacji politycznej naszego Państwa, ukazano ducha walki, dzięki której po 123 latach niewoli Polska stała się wolna. W akademii oprócz szanownej Dyrekcji swą obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego pan Andrzej Bulicz i ksiądz Krzysztof Groszek z parafii NSPJ. Podczas akademii nasi uczniowie recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni przez co wzięli udział swoistej lekcji historii.
Godziny dzwonków
Niedziela 06.04.2025Kalendarz
brak danychNasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!
„Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”
"Uważność - nasza siła,wielka moc"
W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.
Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.
Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego dla uczniów z centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem interaktywnych ekranów stymulujących wyższe funkcje słuchowe.
Wdrożona innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów związanych z centralnymi procesami przetwarzania.
Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie pewność siebie u uczniów, wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.
Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
na lata 2021-2025
W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości 750 zł.
Wsparcie finansowe zostało udzielone na:
▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,
▪ oraz lektur szkolnych.
Galeria zdjęć
brak danychW naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.