Uczniowie obejrzeli i wysłuchali opowiadania. Ogród dobrych słów, a następnie wzięli udział w zajęciach. Wspólnie czytali i segregowali hasła. Tłumaczyli słowa i zwroty grzecznościowe...
Zajęcia w bibliotece
- 1
„Wieczór Kolęd”
Wspólne kolędowanie z udziałem wszystkich grup wychowawczych rozpoczęliśmy od poznania ich historii. Następnie odśpiewaliśmy najpiękniejszą kolędę „Bóg się rodzi”. Śpiewom towarzyszyła radość i ożywienie. Poczuliśmy atmosferę Stajenki Betlejemskiej.
5
"Karnawał w Internacie"
W ramach karnawału 27.01.2022 r. w grupach internackich odbyła się zabawa, tańce oraz poczęstunek. Wychowankowie mogli zrobić sobie zdjęcia w Fotobudce oraz wziąć udział w loterii fantowej. Został rozstrzygnięty konkurs na strój ekologiczny. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
12
Apel wychowawczy
W dniu 17.12.2021r. odbył się apel wychowawczy. Spotkanie poprowadziła wicedyrektor - pani Ewelina Mróz. Przypomniała o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku świątecznego. Rozstrzygnięto i nagrodzono uczniów biorących udział w: konkursie pt. "Turniej wiedzy o baśniach i legendach", konkursie plastycznym "Oblicza jesieni", Quizie podsumowującym "Tydzień Praw Dziecka" oraz konkursie pt."Tydzień życzliwości".
32
Wigilia
W tym roku spotkanie wigilijne odbyło się ponownie w innej formie niż dotychczas. Występ - jasełka, przygotowane przez grupę wychowawców internatu i uczniów odbyły się w sali gimnastycznej. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: ks. Jerzy Sopel oraz Dyrektor Wydziału Oświaty - pan Andrzej Bulicz. Po przedstawieniu każdy oddział spożywał swoją wigilijną kolację w przyporzadkowanej klasie. Oczywiście Święty Mikołaj znowu odwiedził naszą szkołę.
63
Warsztaty świąteczno-integracyjne.
Było jeszcze to w ubiegłą niedzielę...NIEDZIELĘ SPEDZAMY NA WESOŁO! W ramach projektu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0, zorganizowaliśmy warsztaty świąteczno-integracyjne. Podczas zajęć poznaliśmy zasady zdrowego żywienia oraz wypróbowaliśmy różne przepisy na pierniczki korzenne. Współpraca wychowawców przyniosła radość zarówno dzieciom jak i dorosłym.
20
Paczka Marzeń
Uczniowie klasy I-III brali udział w IX finale mikołajkowej akcji charytatywnej "Paczka Marzeń". Organizatorem akcji było: I LO im. Bartosza Głowackiego, Oddział Rejonowy PCK w Tomaszowie Lubelskim oraz Fundacja Społeczno- Gospodarcza "Oskar". Dzieci pisały listy do św. Mikołaja z prośbą o otrzymanie wymarzonych prezentów. I każde z nich taki dostało! Finał akcji odbył się w dniu 17 grudnia w hali sportowej I LO.
9
„Dokarmiajmy ptaki mądrze"
W grudniu odbyło się spotkanie pt.: „Dokarmiajmy ptaki mądrze". Dowiedzieliśmy się czy dokarmiać ptaki, a jeśli tak, to czym i w jaki sposób ?
Projekt ekologiczny "Mniej plastiku, przyjaźni naturze".
Kontynuujemy projekt ekologiczny-Mniej plastiku, przyjaźni naturze. W październiku rozmawialiśmy o ptakach migrujących. Poznaliśmy 3 gatunki: czaplę, żurawia i bociana. Listopad to święto kolczastego ssaka jeża. Pamiętajcie, nie wyrzucajcie wszystkich liści z ogrodu, żeby jeż miał gdzie przezimować.
Mikołajkowa wycieczka do Lublina
8 grudnia 2021 roku pomimo przejmującego zimna jednak w dobrych nastrojach pojechaliśmy na wycieczkę do Lublina. Z zaciekawieniem zwiedziliśmy Muzeum Pamięci na Majdanku, uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych w parku trampolin Akropark, pełni podziwu oglądaliśmy iluminacje podczas „Botanicznej Podróży” w Ogrodzie Botanicznym.
13
Niespodzianka przedszkolaków.
6 grudnia pamiętały o nas nasze przedszkolaki. Każdy uczeń został obdarowany ciasteczkiem.
Mikołaj w szkole
Tajni Agenci na tropie prezentów. W tym roku to Mikołaj potrzebował naszej pomocy i poprosił nas o pomoc. Zgubił szyfr do schowka z prezentami. Żeby je dostać musieliśmy przejść drogę, którą wcześniej pokonał Mikołaj. Tam czekały na nas zagadki po rozwiązaniu których otrzymywaliśmy jeden element do szyfru. Udało się.!! Szyfr pasował do schowka gdzie czekały na nas prezenty.
47
Nasze Andrzejki
Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją Samorząd Wychowanków zorganizował 30 listopada Wieczór Wróżb Katarzynkowo-Andrzejkowych. Przypominamy, że kiedyś kawalerowie właśnie w KATARZYNKI, czyli w nocy z 24 na 25 listopada wróżyli sobie poszukując ukochanej. Natomiast panny miały zarezerwowaną na wróżby dotyczące partnera noc z 29 na 30 listopada.
Nasz Wieczór Wróżb dotyczący chłopców i dziewczyn był bogaty w różnorodne przepowiednie dotyczące przyszłego partnera lub partnerki. Przy nastrojowo udekorowanych stołach do pięknie przebranych wróżek, podchodziły pojedynczo grupy wychowawcze i korzystały z wróżb z cukierków, z liczb, kolorów, cukierków, a także z baloników, Drzewka Szczęścia czy z obierek z jabłka. Hitem, jak zwykle okazało się lanie wosku, które najczęściej owocowało szczęśliwą miłością.
Atmosfera pełna tajemniczości i ciekawe wróżby sprawiły, iż wszyscy klienci wróżek byli zadowoleni i pełni nadziei na szczęście w miłości. Za rok również będziemy kultywować polską tradycję katarzynkowo-andrzejkową, mając nadzieje, że zapomnimy już o pandemii i będzie już można zorganizować dyskotekę...
39
Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej.
W ramach „Spotkań z ciekawymi ludźmi" zostaliśmy zaproszeni do Filii Biblioteki Pedagogicznej w Tomaszowie Lub. Poznaliśmy ciekawą pracę bibliotekarza oraz byliśmy aktorami w przedstawieniu do wiersza Juliana Tuwima. Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie.
11
103 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę,
11 listopada obchodzimy 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę,
Odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli jest następstwem złożonego procesu obejmującego powstania, liczne krwawe bitwy, opór skierowany przeciw zaborcom i nieustanną troskę o świadomość narodową Polaków.
Święto Niepodległości to nasze najważniejsze narodowe święto, to nasz powód do dumy i radości! Cieszmy się z Ojczyzny wolnej i niepodległej.
Cieszmy się, pamiętając słowa Jana Pawła II, że
„Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo”.
Dlatego już po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".
We środę – 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, kilka pieśni patriotycznych oraz "Rotę".
9
Montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Nieodległości
Patriotyzm dzisiaj to dbałość o piękno ojczystego języka, rozwijanie swoich talentów, szacunek dla symboli narodowych i pamięć o ważnych wydarzeniach historycznych. Montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Nieodległości przygotowany przez uczniów naszego Ośrodka to właśnie wyraz patriotyzmu.
32
Pamiętamy i dbamy...
Pamiętamy i dbamy o bezimienne mogiły w naszej okolicy. Klasa VI-VII um.
1
Pieszy rajd
26 października członkowie członkowie Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w rajdzie pieszym po Roztoczu Wschodnim. Gównymi atrakcjami były między innymi ruiny Klasztoru Bazylianów, Monastyr, Wielki Dział - największe wzniesienie na Roztoczu Wschodnim po polskiej stronie oraz bunkry z okresu II wojny światowej.
4
Wycieczka do Muzeum Pożarnictwa w Oseredku.
Być strażakiem to marzenie każdego chłopaka, pomagać ludziom, gasić pożary, pędzić na sygnale wielkim, czerwonym samochodem. Nie zawsze jednak wyposażenie straży pożarnej wyglądało tak jak dzisiaj. Przekonali się o tym uczniowie klasy III, którzy odwiedzili Muzeum Pożarnictwa w Oseredku.
12
Dzień Edukacji Narodowej
14 października uroczyście obchodziliśmy święto wszystkich pracowników zatrudnionych w naszym ośrodku. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, pan Roman Kania- dyrektor ośrodka, uroczyście powitał wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej. W uroczystości brali udział zaproszeni goście: pan Andrzej Bulicz- dyrektor Wydziału Oświaty przy Starostwie Powiatowym oraz ksiądz Jerzy Sopel z Parafii NSPJ. Byli nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi, uczniowie. Po życzeniach złożonych przez dyrektora placówki oraz zaproszonych gości nastąpiło uroczyste wręczenie Nagród Dyrektora nauczycielom. Następnie odbyło się ślubowanie uczniów, którzy w tym roku przekroczyli progi naszego ośrodka. Dalsza część uroczystości miała już nieco odmienną oprawę niż zawsze. Po wyprowadzeniu sztandaru, zamiast corocznej akademii, odbył się konkurs karaoke, zapoczątkowany zespołem "Dwa plus jeden" ( czyli nasza dyrekcja), śpiewem pana Andrzeja Bulicza - dyrektora Wydziału Oświaty oraz księdza- Jerzego Sopla. Śpiewały całe klasy oraz pojedynczy soliści.
Po konkursie karaoke dzieci uczestniczyły w dyskotece.
24
Archiwum Aktualności