• 22 marca- Dzień Wody

     • W tym dniu starsze grupy internatu odwiedziły pobliską stację wodociągową. W ramach wycieczki obejrzały przepompownie wody, chlorownię oraz wysłuchały krótkiego wykładu jednego z pracowników na temat powstawania i ważności tego związku chemicznego. Na zakończenie wspólnie wykonano zdjęcia „Barwy wody".

     • „Zbieraj baterie i telefony"

     • Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy przyłączył się do akcji „Zbieraj baterie i telefony". Jest to ogólnopolski program edukacyjny na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii oraz telefonów. Zachęcamy rodziców, nauczycieli oraz uczniów do oddawania zużytych baterii i telefonów, które można wrzucić do specjalnego pojemnika, w holu przy wejściu do Ośrodka. Wszystkie placówki, które dołączyły do akcji, biorą udział w klasyfikacji końcowej, której celem jest przyznanie nagród głównych oraz wyróżnień specjalnych. Akcja trwa do 15 maja. Zapraszamy do aktywnego udziału w programie!!!

     • Wybory superbohaterki internatu

     • 16 marca w godzinach wieczornych, chętne grupy z internatu, wzięły udział w warsztatach, na które zapraszały superbohaterki. Podczas zajęć wychowankowie poznali supermoce i pasje 11 wspaniałych kobiet polskiego pochodzenia. Po obejrzeniu filmu zorganizowane zostały wybory superbohaterki internatu. Zdania były podzielone jednak zwyciężyła Wisława Szymborska. Pośród naszych propozycji na superbohaterkę internatu pojawiła się Maria Skłodowska-Curie oraz nasza wychowanka Agatka Surmanowicz.

     • Dzień Kobiet

     • 10 marca gościła u nas pani Marta z Biblioteki Pedagogicznej, Świętowaliśmy Dzień Kobiet, przy muzyce, grając w grę edukacyjna. Nie zabrakło też kwiatów dla pań i dziewczynek.

     • Dzień Dinozaura w bibliotece szkolnej

     • Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. W kalendarzu Świąt nietypowych poświęcono im specjalne wydarzenie, gdyż są przodkami jaszczurek, krokodyli, żółwi czy węży, które żyły miliony lat temu. Uczniowie klas młodszych oglądali książki o dinozaurach, albumy, plakaty i figurki dinozaurów. Poprzez zabawy i zadania poznali życie prehistorycznych zwierząt. Dzieci obejrzały film edukacyjny, poznały prace paleontologa, wykonały pracę plastyczne i dzięki temu przeniosły się w tajemniczy świat.

     • "Solidarni z Ukrainą"

     • 28.02.2022r. odbył się apel wychowawczy, w związku z tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie. Nasi wychowankowie uważnie wysłuchali informacji przekazanych przez p. Dyrektor i jednogłośnie zdecydowali, że rezygnują z nagród rzeczowych w konkursach oraz przekazują je na pomoc uchodźcom. Na znak solidarność z Ukrainą, wszyscy obecni na apelu podpisali się na plakacie „LUBIĘ POMAGAĆ”, który został powieszony w holu przy głównym wejściu do Ośrodka. Jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałą młodzież, w tych trudnych czasach!!! W ośrodku są zbierane fundusze na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy. Nauczyciele w wolnym czasie również pomagają w punktach recepcyjnych jako wolontariusze. UKRAINO JESTEŚMY Z WAMI!!!