16 października 2019 roku grupa uczniów wraz z opiekunami w ramach działań kółka rozwijającego kompetencje personalne i społeczne udała się do Muzeum Regionalnego w Tomaszowie Lubelskim. Głównym celem wizyty w muzeum było obejrzenie wystawy „Tomaszów Lubelski 1939 w obiektywie niemieckich żołnierzy”. Oglądając wystawę uczniowie mieli sposobność zapoznać się z reprodukcjami zdjęć wykonanych przez żołnierzy Wermachtu we wrześniu 1939 roku w Tomaszowie Lubelskim i okolicach. Uzupełnieniem ekspozycji były polskie militaria pochodzące z tego okresu historycznego.Podczas wizyty w muzeum uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli również wystawy stałe: „Kultura materialna i duchowa wsi tomaszowskiej” oraz „Pradzieje Ziemi Tomaszowskiej”. Stare sprzęty i narzędzia, które służyły do wykonywania prac gospodarskich w dawnych czasach wzbudzały wielkie zainteresowanie naszych uczniów, były również przedmiotem zagadek do nich skierowanych odnośnie ich zastosowania.
Dzień Edukacji Narodowej
„Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy”
Paulo Coelho
11 października 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Tradycyjnie już społeczność szkolna zgromadzona na sali gimnastycznej miała okazję wspólnie celebrować to wyjątkowe święto.Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście w osobach: proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim księdza Jerzego Sopla, przewodniczącego Rady Rodziców pana Zbigniewa Lizaka oraz rodzice uczniów.W pierwszej części obchodów odbyło się ślubowanie nowo przyjętych uczniów, którzy od września 2019 roku rozpoczęli naukę w naszej placówce. Ślubowanie na sztandar szkoły było uroczystym aktem pełnego przyjęcia tychże uczniów do grona społeczności szkolnej.Po ceremoniale ślubowania zabrał głos dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego pan Roman Kania oraz zaproszeni goście. W dalszej części obchodów nastąpiło wręczenie Nagród Dyrektora grupie wyróżnionych nauczycieli jako gratyfikacja za wkład pracy włożony w edukację i wychowanie naszych uczniów.Po oficjalnej części uroczystości odbyła się część artystyczna, której hasłem przewodnim było ukazanie w humorystyczny sposób różnic mentalnych i pokoleniowych między uczniami i nauczycielami. Tematyczne wiersze i piosenki prezentowane przez uczniów wpasowały się w charakter uroczystości. Jednak największy entuzjazm zgromadzona publiczność wykazała podczas tanecznych i wokalnych popisów nauczycieli i uczniów.Na koniec do serdecznych życzeń i podziękowań dla wszystkich pracowników szkoły dołączone zostały prezenty – babeczki wykonane pod kierunkiem nauczycieli przez uczniów z klasy branżowej. Wisienką na torcie naszego spotkania był wokalny występ ucznia Michała Pijajko, który wprowadził tym samym wszystkich zebranych w radosny nastrój, który uczniowie mogli wykazać podczas zabawy tanecznej.
50
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Bajka o odważnej pszczole była tematyką zajęć integracyjnych z uczennicami klasy 8 Szkoły Podstawowej Nr2 w Tomaszowie Lubelskim. 8 października w bibliotece szkolnej z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się czytanie „Uczniowie-uczniom”. Dowiedzieliśmy się, że pszczoły to niesamowicie ciekawe owady. Są doskonale zorganizowane i wytwarzają smaczne i zdrowe rzeczy. Produkują nie tylko miód, ale też wosk, propolis, mleczko pszczele, czy pierzgę. Już wiemy jak działa ul- wielka fabryka i po co pszczoły w ogóle produkują miód? Pszczela rodzina składa się z królowej, trutni i robotnic. Pszczoły zbieraczki mają różne zadania – jedne zbierają nektar, inne zbierają pyłki, a komunikują się ze sobą z pomocą feromonów, ale też przez… taniec! Nauczyliśmy się piosenki „Słychać w ulu gwar wesoły…” a wspólne wykonanie pszczoły z pudełeczka po Kinder-niespodziance było nie lada wyzwaniem. Na koniec kibicowaliśmy nauczycielom i uczniom którzy mieli za zadanie narysować pszczołę kredą na tablicy z zawiązanymi oczami. Zajęcia zakończyły się degustacją różnych rodzajów miodu. Było smacznie i wesoło.
20
Święto pieczonego ziemniaka
W dniu 15 października 2019 roku o godzinie 15.00 w naszym Ośrodku odbyło się „Święto pieczonego ziemniaka”. Przygotowania trwały już od poniedziałku, kiedy to chłopcy z sekcji gospodarczej wraz z wychowawcą przygotowali drzewo na ognisko, przy którym pieczono ziemniaki i kiełbaski. Zaprosiliśmy w tym roku pana A. Kubiszyna, emerytowanego wychowawcę, który grał na akordeonie. W czasie wspólnego śpiewania przy ognisku była prezentowana także wystawa dorodnych owoców i warzyw. Pogoda i nastroje wychowanków dopisywały, było bardzo ładnie. Przeprowadzono gry i zabawy na świeżym powietrzu, wszyscy bawili się dobrze. Organizatorami byli wychowawcy internatu.
3
Gospodarstwo Agro-Edukacyjne „KOLOROWE RANCZO” 07.09.2019
Blok tematyczny o pracach jesiennych w gospodarstwie domowym był tematem przewodnim na wycieczce do „Kolorowego Ranczo”. Uczniowie klasy V-VI au oraz klasy IV-VI u mogli obserwować między innymi pieczenie ziemniaków i kiszenie kapusty. Podczas zajęć mieli okazję degustować przetwory przygotowane na zimę. Pomimo dość chłodnej aury nie zabrakło również zabaw ruchowych. Jak zawsze wielką atrakcją była możliwość obserwacji i dokarmiania zwierząt domowych takich jak owce, kozy, króliki, kury.
4
Wycieczka…….!!!
Grupa ponad czterdziestu uczniów z naszego Ośrodka wzięła udział w dwudniowej wycieczce do Rzeszowa i Pacanowa. Z Tomaszowa wyjechaliśmy wczesnym rankiem 1 października. Pierwszym miejscem na naszej wycieczkowej mapie był Teatr MASKA w Rzeszowie. Tam obejrzeliśmy wspaniały spektakl muzyczny pt. „Zorro”, barwną muzyczną opowieść o człowieku w masce i pelerynie ze szpadą, który bronił biednych przed okrutną władzą hiszpańskich kolonizatorów. Następnie zwiedziliśmy jedyne w Polsce Muzeum Dobranocek, w którym zgromadzone są wyjątkowe pamiątki z popularnych animacji dla dzieci zwanych dobranockami. Dla jednych była to sentymentalna podróż w świat dzieciństwa dla innych ciekawa lekcja historii. Mogliśmy obejrzeć takie hity jak: „Gąska Balbina”, „Miś Uszatek”, „Jacek i Agatka”. Muzeum Dobranocek to także ciekawe warsztaty teatralne i plastyczne. My uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, podczas których nauczyliśmy się jak wyczarować krajobraz ze starych pudełek, gazet, skrawków materiału. Po obiedzie pojechaliśmy do FlyParku, gdzie na trampolinach, ściankach wspinaczkowych, torach przeszkód każdy mógł wyszaleć się do woli. Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się do Schroniska Młodzieżowego, gdzie nocowaliśmy. Taki wyjazd to wspaniały Trening Umiejętności Społecznych szczególnie dla uczniów z autyzmem. Samodzielnie trzeba pościelić łóżko, wykąpać się, rozpakować i spakować ubrania. Daliśmy radę.
Kolejny dzień, 2 października, to wizyta w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Interaktywne muzeum, które przenosi odwiedzających w świat baśni z różnych zakątków Europy. Wszystko można obejrzeć z bliska, dotknąć, posłuchać barwnych opowieści przewodników przebranych za postaci z baśni. Aż nie chce się opuszczać tego miejsca. I dodatkowo ciekawe warsztaty. My dowiedzieliśmy się w jaki sposób można słuchać muzyki mając uszkodzony słuch i jak wydobyć prąd z warzyw i owoców. Bardzo ciekawa lekcja fizyki!!! I na koniec kino. Piękna opowieść o przyjaźni i miłości -„Szkoła uczuć”, która wycisnęła łzy nawet z oczu chłopaków. Wycieczka byłą „MEGA SUPER, WSPANIAŁA” jak powiedzieli nasi uczniowie. Wypoczynek, relaks i nauka w jednym.
74
II Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej
W poniedziałek 30 września uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w II POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI PATRIOTYCZNEJ Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim. Celem konkursu między innymi było upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez rozwijanie poczucia przynależności społecznej, budzenie świadomości narodowej. Jury konkursu w składzie: Kinga Łauczak-przewodnicząca, Krystyna Proc, Anna Kięczkowska dokonało przesłuchania 71 uczestników. Julia Majdanik recytowała wiersz Władysława Bełzy „Modlitwa polskiego dziewczęcia” a Jakub Baraniak wiersz Marii Konopnickiej „Tam, w moim kraju, w dalekiej stronie”. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami. Życzymy dalszych sukcesów.
Akademia z okazji 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej
Dnia 27 września 2019 roku społeczność naszego ośrodka spotkała się na uroczystości upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Okolicznościową prezentację słowno-muzyczną przygotowały panie: A. Bielak i E. Birunt. Zebrani przypomnieli sobie historię II Wojny Światowej słuchając piosenek i oglądając fragmenty filmów z tamtych lat. Uczniowie mieli też okazję obejrzeć zgromadzone w sali pamiątki z II Wojny Światowej.
2
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dnia 25.09.2019 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza składająca się z uczniów SOSW . Oddano 60 głosów, z czego wszystkie były ważne. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego została Agata Zaborniak. Pozostałe osoby stanowiące Prezydium Samorządu Uczniowskiego to: Łukasz Litwin – zastępca, Kamil Kwiecień – zastępca, Michał Rosół – sekretarz. Nowej przewodniczącej gratulujemy i życzymy sukcesów w sprawowaniu tej odpowiedzialnej funkcji.
Akcja „Sprzątanie Świata” pod hasłem: „Nie śmiecimy, sprzątamy,"
Dnia 24 września 2019 roku o godz.14.30 wychowankowie naszego Ośrodka wraz z opiekunami spotkali się przed wejściem głównym szkoły, aby wziąć udział w corocznej akcji „Sprzątanie Świata” pod hasłem: „Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy”. Wszyscy otrzymali rękawiczki oraz worki i udali się do lasu, aby zbierać śmieci tam zalegające . Akcja przebiegała bardzo sprawnie. Uczniowie zebrali duże ilości śmieci.W naszym przedsięwzięciu pomogło nam Nadleśnictwo Tomaszów. Od nich otrzymaliśmy worki i rękawice. Dziękujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w akcji. Zapraszamy również za rok.
2
„Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”.
W dniu 20 września 2019 roku w naszym mieście odbyła się czwarta edycja przedsięwzięcia pod hasłem: „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”. W tym roku prezentacje zawodów, w których kształcą szkoły branżowe i technika funkcjonujące na terenie powiatu tomaszowskiego, adresowane do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego odbywały się przy Zespole Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego. Honorowym gościem wydarzeń był Minister Edukacji Narodowej p. Dariusz Piontkowski, który odpowiedział na zaproszenie organizatorów imprezy - Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Tomaszowskiego.Nasz Ośrodek w scenerii darów jesieni reprezentowali uczniowie z klas o kierunku "Kucharz" i "Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej". Jak każdego roku pierogi przygotowane przez naszych uczniów pod kierunkiem nauczycieli zawodu cieszyły się wielkim powodzeniem i znikały z podgrzewaczy w błyskawicznym tempie.
5
Czytanie jest fajne – 10.09.2019
Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania „ Nowele polskie”. Prezydent Andrzej Duda z małżonką dokonali wyboru ośmiu lektur na Ósme Narodowe Czytanie. Wybrane zostały następujące utwory:
- „Dobra pani” – Elizy Orzeszkowej
- „Dym” – Marii Konopnickiej
- „Katarynka” – Bolesława Prusa
- „ Mój ojciec wstępuje do strażaków”- Brunona Schultza
- „ Orka” – Władysława Stanisława Reymonta
- „Rozdzióbią nas kruki, wrony..” – Stefana Żeromskiego
- „Sachem”- Henryka Sienkiewicza
- „ Sawa” – Henryka Rzewuskiego
Jest to wybór tekstów, którym wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.Teksty te do dzisiaj nie straciły nic ze swojej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzka krzywdę ani zapomnieć o naszej historii,Na dzisiejszą uroczystość wybraliśmy fragmenty trzech spośród zaproponowanych nowel. Były to: „Dym”, „Katarynka” oraz „Sachem”. Naszą uroczystość uświetnił swoją obecnością pan Mariusz Kobiałka – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej.
Tradycyjnie, do wspólnego czytania, zaprosiliśmy też przedstawicieli naszej społeczności szkolnej:
- pana Romana Kanię- dyrektora ośrodka
- panią Lillę Walczak- wicedyrektor
- panią Małgorzatę Krzaczkowską – wicedyrektor
- panią Beatę Koper – pielęgniarkę
- panią Beatę Kanię- przygotowującą dla nas posiłki
- panie: Agnieszkę Tyrkę, Beatę Atalską, Renatę Litwin, Ewę Sikorę- nauczycielki
- Zuzannę Szymańską- przedstawicielkę uczniów.
W trakcie odczytywania kolejnych fragmentów wybranych nowel na dużym ekranie były pokazywane zdjęcia autorów poszczególnych utworów; zaś po każdym fragmencie rozwiązywany test znajomości odczytanego fragmentu.Uczniowie, którzy udzielili najwięcej poprawnych odpowiedzi otrzymali nagrody.
41
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a 1 września ( w bieżącym roku drugi września) to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.W tym dniu w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.Uroczystość rozpoczął przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Kamil Kwiecień. Po komendzie "Baczność" został wprowadzony sztandar szkoły oraz odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły – Roman Kania, która serdecznie powitał zaproszonych gości, uczniów, rodzicow, nauczycieli. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszej szkoły. Odczytał również list Ministra Edukacji Narodowej. 1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju; pan Dyrektor wspomniał pokrótce o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej.Po tym wystąpieniu słowa do uczniów, nauczycieli oraz rodziców skierowali kolejno: ks. Jerzy Sopel oraz przewodniczący Rady Rodziców- Zbigniew Lizak, którzy również dołączyli się do życzeń na nowy rok szkolny. Następnie wicedyrektor Małgorzata Krzaczkowska oraz wicedyrektor Lilla Walczak przedstawiły organizację nowego roku szkolnego. Na koniec wicedyrektor Lilla Walczak przekazała zgromadzonym informację o miejscu spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.
27
Wypożyczalnia rowerów trójkołowych
6 sierpnia 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim dokonano uroczystego otwarcia wypożyczalni rowerów trójkołowych dla osób niepełnosprawnych. Rowery pozyskane zostały w ramach współpracy z Fundacją Eco Textil „Od Was dla Was”. Fundacja przekazała sześć rowerów trójkołowych różnej wielkości. Będą one bezpłatnie udostępniane osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami w celu rehabilitacji i niwelowania różnorodnych schorzeń.W uroczystości otwarcia wypożyczalni uczestniczyli: Roman Kania Dyrektor SOSW, Elżbieta Matyjanka Kierownik Oddziału Rejonowego PCK oraz Mariusz Kobiałka Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej. Zarówno wypożyczalnia jak i rowery cieszyły się dużym zainteresowaniem i będą służyły osobom potrzebującym.
9
Turniej Grup
Tradycją lat ubiegłych dnia 13 czerwca 2019 r odbył się „Turniej Grup”. Wychowankowie internatu brali udział w różnorodnych konkurencjach. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i słodkie upominki. Imprezę zakończyła wspólna degustacja pieczonej kiełbasy. Turniej przygotowali: p.Małgorzata Rachańska, p.Barbara Rachańska oraz p.Robert Myszka
16
XVIII edycja Ogólnopolskiej akcji „ CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” 2019
11 czerwca odbyła kolejna edycja Ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w Tomaszowskim Domu Kultury. Uroczystość otworzył Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Pan Roman Kania. Powitał oficjalnie wszystkich gości. Dzieciom czytali: pan Henryk Karwan – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, pan Jarosław Korzeń – Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego, pan Wojciech Żukowski Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, pan Mariusz Kobiałka – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej, pan Dariusz Czop – Sekretarz Powiatu Tomaszowskiego, Pan Adam Piasecki – Przewodniczący Rady Powiatu, pani Anna Romanowicz Łagowska – Dyrektor Biura Poselskiego pana Posła Tomasza Zielińskiego, pan Dariusz Krech Dyrektor TDK, pan Jacek Pawłucki – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, pani Beata Prochowicz – Król – Kierownika Inspektoratu ZUS w Tomaszowie Lubelskim, pan Eugeniusz Hanejko – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Tomaszowie Lubelskim, pan Jarosław Stawarz – przedstawiciel Fundacji Parasol Roztocza, pani Jadwiga Skawińska – Kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pani Elżbieta Rafalska – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej.Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli przygotowali krótkie występy artystyczne. Były to: „Taniec meduz”, piosenki pt: „Wokół nas”, „Chodź pomaluj mój świat”, „Szukaj mnie”, „Kołysanka”, „Obrączki szczerozłote”, taniec współczesny zespołu taneczno – artystycznego „Muminki” oraz dwa tańce połączone z elementami fitnessu. Na zakończenie uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie Integracyjnego Konkursu Twórczości Plastycznej pt.: „Historie pisane przez życie...”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą dla dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań plastycznych, promocja młodych talentów a także poszerzenie wiedzy z różnych technik plastycznych.
33
Wycieczka do Narola
W dniu 3 czerwca 2019r. odbyła się wycieczka do Narola, na którą wybrali się wychowankowie grupy I wraz z wychowawcami. Pogoda była bardzo ładna i sprzyjała zwiedzaniu. Zobaczyliśmy przede wszystkim odzyskujący swoją świetność barokowo-klasycystyczny pałac Łosiów w parku geometrycznym. W połowie XVIII w. Narol stał się własnością rodu Łosiów herbu Dąbrowa. Najbardziej zasłużoną osobą w dziejach miasta był Feliks Antoni hrabia Łoś, który w latach 1776-1804 wybudował wspaniały pałac dla siebie i kościół Narodzenia NMP dla narolskich parafian. W 1995 r. zrujnowany pałac zyskał nowego właściciela, który postanowił przywrócić dawny blask rezydencji z pomocą założonej w tym celu Fundacji Pro Academia Narolense. Ma powstać tutaj centrum artystyczne. Na rynku, vis a vis kościoła, znajduje się ładnie prezentujący się ratusz z podcieniami i wieżyczką z 1932r. Mieści się w nim Urząd Miasta i Gminy Narol. Przy głównej ulicy miasta, przed ratuszem, na wysokiej kamiennej kolumnie jest ciekawa figura św. Floriana wzniesiona w 1800 r. Na rynku też w sąsiedztwie kościoła odsłonięto w dniu 11 listopada 2012 roku pomnik ufundowany przez mieszkańców. Okazją ku temu były 94-te obchody odzyskania niepodległości. W trakcie zwiedzania był czas na lody oraz pizzę.
15
Regionalny Mityng Wrotkarski Olimpiad Specjalnych Tomaszów Lub. – 12.06.2019
Na obiekcie Rss Roztocze Arena OSIR Tomaszów Lub. Odbył się Regionalny Mityng Wrotkarski Olimpiad Specjalnych. Głównym organizatorem był Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Klub „Roztocze” i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim w którym udział wzięło 52 zawodników z czterech ośrodków: SOSW Zalutyń, SOSW Puławy, ŚDP Szarowola i SOSW Tomaszów Lub.
7
Integracyjny Festiwal Sportowy
W dniach 05.06.-07.06.2019 na obiektach sportowych odbył się Integracyjny Festiwal Sportowy. Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. W Festiwalu wzięły udział dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe. Celem imprezy była popularyzacja dyscyplin sportowych osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także integracja tego środowiska. Nasz Ośrodek reprezentowało 18 uczniów, którzy brali udział w zawodach na krytej pływalni i na stadionie lekkoatletycznym. Zadanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Starostwa Powiatowego w Zamościu oraz Miasta Zamość.
Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych KRASNYSTAW- 05.06.2019 R.
Na stadionie OSIR w Krasnymstawie odbył się REGIONALNY MITYNG LEKKOATLETYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH. Wzięło w nim udział ponad 100 zawodników z całego województwa. Nasz Ośrodek reprezentowało 4 uczniów:
-Katarzyna Grabczuk w biegu na 100 m zajęła IV miejsce, a w pchnięciu kulą zajęła II miejsce,
-Aleksandra Rajter w biegu na 100 m zajęła II miejsce, a w biegu na 400 zajęła II miejsce,
-Łukasz Łasocha w pchnięciu kulą zajął I miejsce, a w skoku w dal zajął III miejsce,
-Kornel Reszka w skoku w dal zajął I miejsce , a w biegu na 100 m zajął IV miejsce.
Gratulujemy wspaniałych osiągnięć sportowych
Archiwum Aktualności