• Kulinarna przygoda IV

• Uczniowie wspólnie zrealizowali grudniowe zadanie z innowacji pedagogicznej. Choinka na stołówce szkolej została udekorowana owocami suszonymi. Wygląda przepięknie zobaczcie sami.

• Warsztaty kulinarne

• W poniedziałek 11 grudnia w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty kulinarne w ramach projektu współpracy ,,Bądźmy EKO". Podczas spotkania z kucharzem panem Adamem Dziurą nasi uczniowie poznali ciekawe sposoby wykorzystania ekologicznych składników przy przyrządzaniu posiłków.

• Wieczornica Pamięci

• Tegoroczna Wieczornica Pamięci odbyła się pod hasłem "Janusz Korczak - patron dziecięcych marzeń". Poświęcona była bohaterskiej postawie Janusza Korczaka, który dzięki swojej empatii i wielkiemu sercu stwarzał dzieciom namiastkę prawdziwego domu. Dawał miłość, radość i poczucie bezpieczeństwa. W dzisiejszych trudnych czasach, każdy z nas powinien zatrzymać się na chwilę i zastanowić czy nosimy w sobie korczakowskie bohaterstwo. Dziękujemy Dyrekcji,  Wicestaroście Jarosławowi Korzeniowi oraz wszystkim gościom za uświetnienie naszego spotkania.

• DO NAS TEŻ PRZYSZEDŁ...

• Dnia 6 grudnia odbyło się w naszym ośrodku spotkanie ze Św. Mikołajem. W oczekiwaniu na Mikołaja, uczniowie wykonywali różne zadania i brali udział w zabawach, między innymi: odszukali renifery z zaprzęgu Świętego Mikołaja, śpiewali piosenki, brali udział w zabawach zręcznościowych. Na zakończenie zostali obdarowani prezentami od oczekiwanego gościa.

• Brawo Weronika!

• Nasza wychowanka Weronika Wielosz została laureatką Miejskiego Konkursu Literackiego zorganizowanego z okazji obchodów Roku Aleksandra Fredry pt. "MISTRZ SŁOWA - ALEKSANDER FREDRO" otrzymując pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową za napisanie bardzo interesującej pracy "Niech się dzieje wola nieba - z nią się zawsze zgadzać trzeba".

• Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0

• Kolejny raz ze Szkołą Myślenia Pozytywnego włączamy się w akcję Dzieci Ratują Gwiazdkę!!! Ponieważ święta to czas, kiedy dbamy o nasze relacje i czas spędzony razem na wspólnych przygotowaniach! Akcę rozpoczęliśmy z 4 grupą wychowawczą tworząc smaczną i zdrową Przystawkę świąteczną Choinkę!

• KULIG !!!

• Piękno zimowego krajobrazu podziwiali członkowie społeczności szkolnej SOSW podczas kuligu w Dąbrowie Tomaszowskiej. Kiełbaski pieczone na ognisku były dodatkową atrakcją naszego wyjazdu do stadniny.

• Andrzejki w przedszkolu

• Zabawy i dobry humor dopisywały przedszkolakom podczas świętowania Andrzejek.Zaproszeni goście, uczniowie kl.I z panią Anią uczestniczyli razem z dziećmi przedszkolnymi w zabawach andrzejkowych oraz poczęstunku.Dziękujemy za udział w tańcach i wspólnych zabawach paniom specjalistkom oraz wszystkim uczestnikom.

• ANDRZEJKI 2023

• DZIEŃ MISIA W PRZEDSZKOLU

• Przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swoją ulubioną maskotkę. Było dużo radości i wspólnej zabawy, a także wspaniała okazja do zabaw rozwijających sprawność manualną, zmysł dotyku i umiejętności klasyfikowania.

• ZMYSŁY

• Świat poznajemy za pomocą zmysłów:dotyku,słuchu,wzroku,węchu i smaku.Każdy z tych zmysłów jest wyjątkowy i ważny w codziennym życiu.Zapewnienie dzieciom możliwości aktywnego wykorzystania zmysłów podczas zabawy pomaga w ich rozwoju a dzieci chętnie uczestniczą w takich zajęciach.

• Gofry! 💚

• Grupa IV w ramach zajęć pozalekcyjnych, wykonała nietypowe, innowacyjne gofry, a mianowicie ze szpinakiem. Gofry były słodkie, z dodatkiem miodu. Taki deser to doskonała propozycja dla osób, które nie przepadają za tym warzywem w wersji klasycznej. Palce lizać! 🥬🥬

• Dzień Praw Dziecka

• „Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały…” - Janusz Korczak"

20 listopada przypada Dzień Praw Dziecka w związku z nim w naszej szkole przez cały miesiąc odbyło się wiele zajęć przybliżających tematykę uczniom. Warsztaty dla uczniów i uczennic były świetną okazją do pokazania znaczenia praw dziecka i ich przełożenia na poczucie własnej wartości, poczucie sprawczości i bezpieczeństwa psychicznego.

• Sukcesy naszych wychowanków 👏👏👏

• 16.11.2023r. nasi wychowankowie uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu XX Dni Rzucania Palenia odbywającym się w Tomaszowskim Domu Kultury, gdzie wysłuchaliśmy koncertu. W konkursach zorganizowanych podczas dni "Rzuć Palenie Razem z Nami" sześcioro naszych wychowanków zostało laureatami. W konkursie literackim: I miejsce zajęła Weronika Wielosz, II - Łukasz Hałasa, III - Konrad Witkowski. W konkursie plastycznym: I miejsce -Wojciech Wielosz, II - Wiktoria Narolska, III - Kamila Kuropatnicka. Oprócz pamiątkowych dyplomów laureaci otrzymali wartościowe nagrody: akcesoria multimedialne i piękne książki.

• Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0

• Stres i uważność, czyli Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Naszym Ośrodku !!! Wspólnie z uczniami przyglądaliśmy się tematyce stresu oraz sposobach radzenia sobie z nim z wykorzystaniem relaksacji, zabawy oraz własnoręcznie przygotowanych gniotków antystresowych.

• SMP 2.0

• Nasz Ośrodek w ogólnopolskim projekcie Szkoła Myślenia Pozytywnego otrzymał kolejny Pakiet Powitalny pomocy dydaktycznych i innych materiałów dla naszych uczniów. Dziękujemy :)