• Dzień Popcornu w przedszkolu

• Dzień Popcornu to kolejny radosny powód do świętowania. W trakcie zajec dzieci odkryły, jak z małego ziarenka powstaje znana i popularna przekąska.

Miały również okazje spróbować popcornu.

Jak sie okazało, można używać go nie tylko do jedzenia, ale też do zabawy i wykonania prac plastycznych .

• Spotkanie opłatkowe z emerytami

• Zgodnie z coroczną tradycją nasi emeryci i zaproszeni goście zaszczycili nas Swoją obecnością na spotkaniu opłatkowym. Pracownicy i wychowankowie Ośrodka przygotowali dla nich montaż słowno - muzyczny i poczęstunek. Miłą atmosferę dopełniły rozmowy, wspomnienia oraz wspólne kolędowanie.

Do zobaczenia za rok.

• "Europa i Ja"

• Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Europa i Ja". Zgłębiamy wiedzę na temat wybranych krajów europejskich: Grupa I opiekun Jolanta Piątkowska i Małgorzata Krzaczkowska - Niemcy. Grupa II opiekun Anna Malec i Izabela Piątek - Hiszpania. Grupa III opiekun Joanna Mamrocha i Agnieszka Mrozik - Grecja. Grupa IV opiekun Marzena Palak i Janusz Grzeszata - Węgry. Grupa V opiekun Marta Myśliwiec - Litwa. Grupa VI opiekun Małgorzata Rachańska i Mieczysław Ostaszewski - Włochy,Grupa VII opiekun Anna Paszt i Grzegorz Sroga - Finlandia.

• Kreatywne prace plastyczne

• Zapraszamy do galerii prac naszych wychowanków w ramach udziału w projekcie Kreatywne prace plastyczne.

Opiekunowie Joanna Mamrocha, Izabela Piatek,Alicja Biela, Magdalena Majdan

• Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0

• Przedświąteczna atmosfera stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszym Ośrodku różnorodnych zajęć warsztatowych będących przedsmakiem rodzinnych Świat! Tym razem,w ramach projektu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 odbyły się warsztaty świąteczno-integracyjne w grupach IV, V, VII i VIII oraz w świetlicy i bibliotece szkolnej czyli wspólne przygotowanie kartek, ozdób świątecznych, Krasnali oraz smakowitej choinki … Wychowawcy i uczniowie przy wspólnej pracy mieli okazję na lepsze poznanie się i zachęcenie uczniów do wspólnego działania oraz wzmocnienie poczucia wartości u wychowanków. Dzieci zawiązały bliższe relacje co sprzyja integracji grup i całej społeczności szkolnej.

• XVIII Powiatowy Konkurs Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych

• 12.01.2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lubelskim odbyło się rozstrzygnięcie XVIII Powiatowego Konkursu Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych. Gratulujemy naszym wychowankom, którzy znaleźli się w gronie nagrodzonych. Mikołaj Kiełbik - opiekun Agnieszka Hałasa. Weronika Wielosz - opiekun Anna Paszt. Szymon Paczkowski - opiekun Urszula Mizak. Dariusz Bielak - opiekun Mariola Kwiatkowska. Piotr Piwko - opiekun Marta Myśliwiec.

• RATUJEMY ŻYCIE GABRYSI

• Jest nam niezmiernie miło poinformować,że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dołożył swoją małą cegiełkę na ratowanie życia Gabrysi Bryk i przekazał zebrane nakrętki oraz elektrośmieci.

Trzymamy kciuki, aby Gabrysia mogła jak najszybciej i bez żadnych przeszkód wyjechać do Bostonu na operację swojego serduszka.

nadziejadladzieci.pl/gabriela-bryk

Tym samym ogłaszamy,że zbiórka elektrośmieci jest przedłużona do końca roku szkolnego.

• WIECZÓR KOLĘD

• Każdego roku już od ponad 2000 lat przychodzi do nas jedyna i niezwykła "Cicha Noc", "Bóg się rodzi", Słowo z białego opłatka Ciałem się staje. Wychowankowie naszego Ośrodka wraz z wychowawcami zatrzymali świąteczny czas na chwilę w Wieczorze kolęd, odważnie wyśpiewując najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Była to lekcja tradycji, patriotyzmu i historii. Chętni wychowankowie mieli okazję sprawdzić swoja wiedzę bożonarodzeniową w konkursie. Obecna na spotkaniu Pani Dyrektor Marzena Teterycz sumując Wieczór Kolęd, zachęciła wychowanków do kontynuowania tej pięknej i bogatej w treści polskiej tradycji.

• Urodzinki! Urodzinki!

• Asiu to jest Twój dzień! Jedyny w życiu, wyjątkowy i niepowtarzalny jak Ty! To Twoje 18 urodziny! Teraz możesz zdobywać świat, marzyć, tańczyć i dzielić się radością z innymi. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i jeszcze raz wszystkiego najlepszego! 100 lat!