• „Każdy jest inny i to jest ok”

          • Kolejny Miesiąc Świadomości Autyzmu za nami. Miesiąc, w którym chcemy zwrócić szczególną uwagę mieszkańców naszego miasta na problemy osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. W tym roku towarzyszyło nam hasło „Każdy jest inny i to jest ok”. Podjęliśmy wiele działań zarówno takich skierowanych do naszej małej społeczności szkolnej, jak i społeczności lokalnej. Włączając się w ogólnopolską akcję „Na niebiesko dla autyzmu”. 3 kwietnia podświetliliśmy budynek naszej szkoły, a dzięki wsparciu pana Wojciecha Zukowskiego Burmistrza Tomaszowa przez cały kwiecień podświetlany był front budynku Szkoły Muzycznej zlokalizowanej na Rynku. W Ośrodku organizowaliśmy warsztaty kulinarne, ceramiczne, muzyczne i sportowe skierowane do naszych uczniów, nie tylko tych ze spektrum autyzmu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, sprawdzić swoje umiejętności, być może odkryć ukryte talenty. Podsumowaniem naszych działań był Koncert piosenki nie tylko śpiewanej, który odbył się 25 kwietnia w Tomaszowskim Domu Kultury. Wzięły w nim udział dzieci z tomaszowskich przedszkoli i szkól. Na scenie i na widowni obok dzieci neurotypowych były i ten postrzegające świat inaczej, czyli osoby ze spektrum autyzmu. Wszyscy świetnie się bawili i to jest chyba najlepsza lekcja szacunku i tolerancji jaką można sobie wymarzyć. Koncert prowadzili Julka i Kostek, osoby z autyzmem, uczniowie z naszego Ośrodka, którzy doskonale odnaleźli się w roli konferansjerów. Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagradzała prowadzących i wszystkich wykonawców. Podczas koncertu można było śpiewać a nawet tańczyć razem z artystami pojawiającymi się na scenie. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólna zabawę. Szczególnie dziękujemy sponsorom Starostwu Powiatowemu, Burmistrzowi Tomaszowa Lubelskiego, panu Tomaszowi Zielińskiemu, posłowi na Sejm Rzeczpospolitej, Fundacji Parasol Roztocza, Fundacji Społeczno-Gospodarczej Oscar, Bankowi Spółdzielczemu, Stowarzyszeniu Samarytanin. Dziękujemy, że jesteście z nami, bez Waszego wsparcia nie udałoby nam się tego zorganizować. Dziękujemy również wszystkim Gościom, którzy zechcieli z nami być. Przepraszamy, że nie wymieniamy imiennie, ale było tak wiele osób, że nie chcielibyśmy nikogo pominąć, bo wszyscy Państwo jesteście dla nas jednakowo ważni.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

          • W dniu 26 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi klasy VI-VIII L, klasy branżowe i przysposabiające do pracy uczestniczyły w zajęciach ekologicznych, których hasłem przewodnim było „Planeta kontra tworzywa sztuczne”. Uczniowie wzięli udział w krótkiej inscenizacji, poznali rodzaje plastików, ich oznaczenia oraz sposoby segregacji. Na zajęciach powstały kolorowe plakaty i tematyczna gazetka.

          • "Zdrowo jem, bo chcę"

          • Wyniki konkursu:

            1 miejsce - Michał Maścibroda

            2 miejsce - Filip Marek

            3 miejsce - Nikola Mazurek

            Dodatkowo wyróżnienie zdobyli: Szymon Greszta, Mateusz Pijajko, Wiktoria Mazurek, Szymon Szubert, Zdzisława Narolska, Świetlica szkolna oraz Grupy wychowawcze I i III. Gratulujemy wszystkim !!!

          • Wierszami "Tuwima wiosna się zaczyna"

          • Piętnastu recytatorów przedstawiło w swoim repertuarze wiersze polskich poetów. 17 kwietnia w bibliotece szkolnej jury wyłoniło laureatów a byli nimi Stanisław Wielosz, Kamilka Kuropatnicka, Mateusz Janusz , Kasjan Golec. Uczniowie otrzymali nagrody i okolicznościowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów.

          • SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO...

          • Dzisiejsze warsztaty kulinarne, czyli dalszy ciąg poszukiwania talentów w ramach Miesiąca Świadomość Autyzmu. Jak widać chętnych nie brakowało. Zaangażowanie widoczne a efekt smakowity. 

          • Nauka przez zabawę

          • Dzisiaj, w ramach Miesiąca Świadomość Autyzmu, zabawy rytmiczne i sensoryczne dla najmłodszych. Rozwijaliśmy koordynację i sprawność ruchową oraz uważność i reakcje na bodźce dźwiękowe. Nauka przez zabawę to najlepsza forma nauki.

          • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

          • Spotkaliśmy się z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej (obchodzony 13 kwietnia) dla uczczenia pomordowanych polskich oficerów, policjantów i przedstawicieli innych służb przez oprawców z NKWD. Tu przy tzw. Dębach Pamięci, które posadzono w ramach programu edukacyjnego „Katyń … ocalić od zapomnienia”. Idea zachowania pamięci o ofiarach była taka: jeden dąb - jedno nazwisko z listy katyńskiej. My upamiętniliśmy nieprzypadkowo aspiranta Karola Smyrskiego, który przed wojną pełnił służbę w Policji Państwowej w Tomaszowie Lubelskim, zamordowany został w Twerze oraz kapitana, lekarza medycyny Bernarda Józefa Święcińskiego, który został zamordowany w Katyniu. Katyń – pamiętamy, bo to symbol zbrodni dokonanych na polskich jeńcach – którzy stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy. Katyń to obowiązek pamięci o ludziach, którzy za niezłomną wierność Polsce zapłacili życiem. Cześć ich pamięci!!!!

             

          • SADZIMY DRZEWA Z LEŚNIKAMI

          • W piątek 12. kwietnia nasz Ośrodek wziął udział w szóstej edycji akcji #Sadzimy 2024 wielkiego narodowego sadzenia drzew. Przy okazji panowie leśnicy uczyli chętnych, jak prawidłowo posadzić otrzymane drzewka i przekazywali swoją bogatą wiedzę na temat znaczenia drzew w życiu człowieka, które m.in. zapewniają tlen, a przebywanie wśród nich zmniejsza poziom stresu. Są też domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. 

          • Każdy ma jakiś talent cz.1

          • Dzisiaj (10.04.2024) odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu Każdy ma jakiś talent organizowane w ramach Miesiąca Świadomości Autyzmu. Uczniowie mogli sprawdzić swoje możliwości w rozgrywkach sportowych. Każdy znalazł coś dla siebie, przy okazji ujawniło się kilka talentów.

          • NAGRODZENI

          • Wychowankowie SOSW biorą udział w życiu miasta. Otrzymali nagrody w Konkursie na stroik, palmę i pisankę wielkanocną organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną i otrzymali atrakcyjne nagrody.

          • DLA KAROLINY

          • Społeczność naszej szkoły bierze udział w akcji charytatywnej zbierania zakrętek plastikowych dla Karoliny W. 13 worków plastiku ważących około 250 kg przekazaliśmy mamie dziewczynki przed świętami wielkanocnymi.

          • Szkołą Myślenia Pozytywnego 2.0

          • W miesiącu kwietniu wspólnie ze Szkołą Myślenia Pozytywnego 2.0 w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zajmujemy się tematem Różnorodności i neuroróżnorodności, oraz dostrzegania potrzeb każdego w naszej Społeczności szkolnej poprzez różnorodne działania i zajęcia. Skupiamy się na docenianiu siebie nawzajem, otwieraniu się na ludzi i budowaniu klimatu akceptacji w naszej Placówce. Takie podejście daje szanse na budowanie klimatu sprzyjającego zdrowiu psychicznemu wszystkich. Z uwagi na fakt, iż Szkoły stanowią nie tylko miejsce nauki, ale również przestrzeń, w której kształtują się postawy, wartości i wzorce zachowań społecznych, edukacja na temat różnorodności i neuroróżnorodności staje się niezbędnym elementem procesu uczenia się i rozwoju naszych uczniów i uczennic, a także wszystkich dorosłych w ich otoczeniu.

          • Kwiecień Miesiącem Świadomości Autyzmu

          • Tradycyjnie w naszym Ośrodku cykl imprez w tym temacie. Zaczynamy 3 kwietnia akcją „Zaświeć się na niebiesko”. O godzinie 19.00 zostanie podświetlony front budynku SOSW, ul. Wesoła 1. Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną, rodziców i dzieci korzystających z wczesnego wspomagania rozwoju oraz wszystkich mieszkańców miasta, którym bliska jest tematyka autyzmu. CZEKAMY NA WAS! 

          • WIELKANOCNE PRACE NAGRODZONE 🐏🐣🐰

          • Nagrody i wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsze Pisanki, Palmy i Stroiki Wielkanocne" 4. kwietnia odbiorą nasi pracowici i uzdolnieni wychowankowie: Wojciech Wielosz, Stanisław Wielosz, Weronika Wielosz, Amelia Adamczuk, Szymon Paczkowski i Sławomir Paczkowski. Gratulacje ! 👏👏👏