• W tym roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim

obchodzi jubileusz 50- lecia swojej działalności.

Społeczność Ośrodka postanowiła upamiętnić tę rocznicę

rożnego rodzaju przedsięwzięciami.

Styczeń 2022 r.

50 kartek z życzeniami dla seniora z okazji Dnia Babci i Dziadka (dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku.

Marzec- Kwiecień 2022 r.

„życzenia na jubileusz 50-lecia” - w ramach współpracy z ośrodkami i szkołami w Polsce, których patronem jest Janusz Korczak.

Marzec 2022 r.

konkurs dla wychowanków Ośrodka na kartę, plakat lub wiersz związany z obchodzonym jubileuszem.

19 Kwietnia 2022

prezentacja i 50 żonkili w rocznicę powstania w getcie warszawskim - upamiętnienie działalności Janusza Korczaka na rzecz dzieci w getcie warszawskim.

Kwiecień 2022 r.

„50 wspomnień w kadrze” - prezentacja historii Ośrodka pokazana w formie kadru.

Kwiecień 2022 r.

plebiscyt FB na najlepszą fotografię z historii Ośrodka „szkoła dawniej i dziś”.

Kwiecień- Maj 2022 r.

„50 km na 50-lecie Ośrodka” - sztafeta marszowo-biegowa pracowników i uczniów Ośrodka na terenie parku miejskiego.

Maj 2022 r.

„50 kwiatów na 50 - lecie SOSW” – pozyskanie i zasadzenie kwiatów doniczkowych do dekoracji pomieszczeń Ośrodka.

27 Maja 2022 r.

podsumowanie roku jubileuszowego częścią artystyczną w wykonaniu uczniów i pracowników Ośrodka.

• 50 sadzonek na 50 lecie szkoły

• Grupa II postanowiła zająć się uprawą pomidorów. Zaraz po feriach posiali rozsadę a teraz ją popikowali. Zgodnie z założeniem udało się wypielęgnować 50 sadzonek by uczcić 50 jubileusz szkoły.

• Sadzenie bratków.

•  Nasi uczniowie wspólnie z wychowawcami włączyli się w sadzenie bratków z okazji   Jubileuszu 50-lecia Naszego Ośrodka.