• 50 kwiatów doniczkowych na 50-lecie

• Realizacja zobowiązania "50 kwiatów doniczkowych na 50-lecie" zakończona. Wychowankowie z troską i miłością posadzili pięćdziesiąt nowych sadzonek pięknych kwiatów doniczkowych, które będą cieszyć oczy, podniosą jakość tlenu w sypialniach i znacząco poprawią komfort oddechowy. Wszystkie się przyjęły i już rozrastają

• 13 kwietnia – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

• Katyń to symbol zbrodni dokonanych przez NKWD na polskich jeńcach – oficerach, policjantach, uczonych, artystach, lekarzach, nauczycielach i prawnikach, którzy stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy. W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym obok Dębów Katyńskich - 13 kwietnia br., w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbył się uroczysty Apel Pamięci. W ramach realizacji programu edukacyjnego „Katyń … ocalić od zapomnienia”, dwanaście lat temu na terenie naszej placówki posadzono dwa dęby. Jeden poświęcony aspiratorowi Karolowi Smyrskiemu, który przed wojną pełnił służbę w Policji Państwowej w Tomaszowie Lubelskim, zamordowany w Twerze; drugi został poświęcony kapitanowi, lekarzowi medycyny Bernardowi Józefowi Święcińskiemu, który został zamordowany w Katyniu. Uczestnicy apelu odśpiewali hymn narodowy, wysłuchali krótkiej historii o upamiętnionych, młodzież zapaliła znicze.

• Warsztaty ceramiczne dla przedszkolaków i ich rodziców

• 7 kwietnia odbyły się warsztaty ceramiczne dla przedszkolaków i ich rodziców. Gościliśmy w naszym Ośrodku dziesięcioro dzieci z autyzmem z tomaszowskich przedszkoli. Doskonała zabawa i przy okazji terapia ręki. Dla niektórych początki były trudne. Nie tak łatwo wziąć do ręki zimną, szarą masę, ale później… Uśmiechnięte buzie mówią wszystko. Polecamy taką formę terapii.

• "Na niebiesko" dla osób z autyzmem.

• 6 kwietnia „zaświeciliśmy na niebiesko” dla osób z autyzmem. Niebieskie motyle ozdobiły nasze sale lekcyjne i świetlice, prawie wszyscy ubrani byli na niebiesko, ale przede wszystkim w ty dniu rozmawialiśmy o osobach z autyzmem, o ich potrzebach i zainteresowaniach. Wieczorem niebieskie światło oświetliło budynek naszej szkoły, która stara się być przyjazna osobom z autyzmem i ich rodzinom. Serdecznie dziękujemy panu Jarosławowi Korzeniowi wicestaroście tomaszowskiemu, który zaszczycił nas swoja obecnością.

• Sadzenie bratków

• Nasi uczniowie wspólnie z wychowawcami włączyli się w sadzenie bratków z okazji Jubileuszu 50-lecia Naszego Ośrodka

• 50 sadzonek na 50-lecie Ośrodka

• Grupa II postanowiła zająć się uprawą pomidorów. Zaraz po feriach posiali rozsadę a teraz ją popikowali. Zgodnie z założeniem udało się wypielęgnować 50 sadzonek by uczcić 50 jubileusz szkoły.