• "Wielkanoc tuż, tuż"

• Kolejne warsztaty z wykorzystaniem metody skrabbookingu za nami. Tym razem nasze zaproszenie przyjęli nauczyciele z powiatu tomaszowskiego. Dziękujemy za tak liczne przybycie oraz aktywny udział w przeprowadzonych zajęciach. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się własną pasją, swoimi pomysłami i spędzania czasu w miłym towarzystwie. Dziękujemy Paniom z Biblioteki Pedagogicznej,  naszym koleżankom z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przeorsku  oraz wszystkim uczestnikom naszych warsztatów. Kolejne spotkania niebawem!

• Kolejne wyzwanie w ramach realizacji Projektu Szkoła Myślenia pozytywnego już za nami!

• Wspólne zajęcia o kreatywności umożliwiły uczniom doskonalenie umiejętności współpracy w grupie, lepsze radzenie sobie ze stresem dnia codziennego oraz były świetną okazją do wymiany i realizacji własnych pomysłów.

Dziękujemy autorom Projektu SMP 2.O za materiały dołączone do zadań w zróżnicowanej formie, które stanowią inspirację, pomoc i bazę do wykorzystania w realizacji działań i prowadzeniu zajęć warsztatowych z uczniami.

• Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

• W naszym Ośrodku został zoorganizowany pod hasłem przewodnim "Nie jesteś sam - mów o tym co czujesz" i związany był z działaniami z zakresu profilaktyki oraz wzbogaceniem wiedzy w temacie depresji.

• „Dostępna przestrzeń publiczna”

• Informujemy, że nasz Ośrodek otrzymał dofinansowanie do projektu „Zwiększenie dostępności i poprawa bezpieczeństwa uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim w ramach programu „Dostępna Przestrzeń Publiczna”.

Projekt zakłada zwiększenie dostępności i poprawę bezpieczeństwa uczniów oraz likwidację barier architektonicznych, które umożliwią swobodny dostęp do pomieszczeń w naszym Ośrodku.

W ramach realizacji programu wykonane zostanie:

• zakup i montaż drzwi zewnętrznych i wewnętrznych
            • zakup i montaż oraz uruchomienie systemu bezpieczeństwa: wideofon z kontrolą dostępu

Wartość projektu to: 87 319,00 zł,

Dofinansowanie projektu z PFRON:  69 855,20 zł.

Termin realizacji projektu: od 2023-10-01 do 2024-12-31

• "Wielkanoc - tradycja i nowoczesność"

• 8 lutego nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tomaszowie Lub. oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przeorsku, zorganizowali warsztaty z tworzenia kartek metodą scrapbookingu. Spotkanie  to zorganizowano we współpracy z Biblioteką Pedagogicznej w Zamościu Filią w Tomaszowie Lub. W spotkaniu udział wzięli  Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy z uwagą wysłuchali wstępnych prezentacji. Podczas warsztatów poznali historię powstawania kartek oraz etapy ich tworzenia przy użyciu maszyny tnąco - wytłaczającej oraz plotera. Po części teoretycznej wszyscy z wielkim zapałem i zaangażowaniem przystąpili do tworzenia własnych kartek wielkanocnych. Wspólne zadania  przyniosły wiele radości i satysfakcji uczestnikom oraz organizatorom. Wykonane kartki udowodniły, że warto poświęcić chwilę, aby stworzyć  coś oryginalnego i pięknego. Serdecznie dziękujemy UTW za tak duże zainteresowanie naszymi warsztatami.

• ZIMOWE ZABAWY I EKSPERYMENTY ZE ŚNIEGIEM

• Przedszkolaki korzystały z uroków zimy, był czas na zabawy na świeżym powietrzu i okazja do badania właściwości śniegu, takie polisensoryczne poznawanie świata angażowało wszystkie zmysły dzieci.