• XXIX Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Kraśnik 2022

• W dniu 19.05.2022 na boisku Klubu Sportowego Tęcza w Kraśniku odbył się XXIX Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Kraśnik 2022. W turnieju wzięło udział dwanaście zespołów z województwa lubelskiego. A były to zespoły z Kraśnika 3, Lublina 2, Tomaszowa, Zamościa, Puław, Olbięcina, Kębła, Karczmisk, Krasnegostawu. Drużyny zostały podzielone na grupy wg. wieku i sprawności .Nasza drużyna wystąpiła w najstarszej grupie wiekowej 18-22 lata, wygrywając swoje mecze zdobyła pierwsze miejsce. Nasz Ośrodek reprezentowali Kamil Sendłak, Krzysztof Roman, Kacper Kochalski, Michał Rosół, Natan Materna, Konrad Bartecki, Mateusz Michałowicz

• Sukces uczniów na Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

• Drużyna w składzie: Agata Zaborniak, Mateusz Michałowicz zajęła I miejsce! Nasi uczniowie wykazali się doskonała znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy. Wspaniale poradzili sobie również w części praktycznej turnieju. Warto dodać, że Agata była jedyna dziewczyna wśród zawodników.

• Kolejne wyzwanie

• 11 maja wspólnie przebieglismy 50 km trasami wyznaczonymi w parku miejskim. Jest to kolejna zrealizowana inicjatywa w ramach obchodu Jubileuszu 50 lat SOSW.

• 50 SPOTKAŃ Z AKTYWNOŚCIĄ RUCHOWĄ NA 50-TKĘ SOSW.

• Od stycznia do chwili obecnej popołudniami i wieczorami wychowankowie uczestniczyli w zajęciach na krytej pływalni oraz zumby i jogi korzystając ze środków multimedialnych. Wszystkie zajęcia odbywały się bezpłatnie. przyniosły uczestnikom wiele radości

• Konkurs „Budka lęgowa"

• Nasi wychowankowie wzięli udział w konkursie „Budka lęgowa" organizowany przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych- Oddział w Zamościu i odnieśli sukces, zajęli 1 miejsce. Gratulujemy!!

• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostało uczczone przez naszych uczniów podczas akademii, która odbyła się 29 kwietnia 2022 r. Piękny montaż słowno-muzyczny przypomniał nam wydarzenia związane z uchwaleniem tej tak ważnej dla Polski ustawy. Dziękujemy za wspaniałą lekcję patriotyzmu.

• Rajd pieszy na „Źródełka”

• Rajd pieszy na „Źródełka”, ostatnia z cyklu imprez zaplanowanych na kwiecień w ramach Miesiąca Świadomości Autyzmu. 8 kilometrów malowniczym szlakiem przez Siwą Dolinę, a na koniec kiełbaski z ogniska. Wspaniale spędzony czas w gronie kolegów. Dla osób z autyzmem najlepszy trening umiejętności społecznych.

• „Z ekologią za pan brat"

• W ramach cyklu zajęć edukacyjno- wychowawczych odbywających się pt. „Z ekologią za pan brat", wychowankowie uczestniczyli w wycieczce z leśnikiem, panem Karolem Jańczukiem. Wspólnie przeszliśmy ścieżkę edukacyjną w poszukiwaniu oznak wiosny, dowiadując się jakie ptaki oraz kwiaty i zioła występują w lesie. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pysznymi kiełbaskami. Dziękujemy Panu Karolowi za poświęcenie czasu oraz za ciekawe opowieści leśne.

• Ogłoszenie - plebiscyt "Szkoła dawniej i dziś"

• W ramach obchodów Jubileuszu 50- lecia, wybieramy 50 najciekawszych zdjęć z życia naszego Ośrodka. Każdy może wziąć udział w głosowaniu, poprzez polubienie wybranych przez siebie zdjęć na portalu społecznościowym Facebook.

Z fotografii, które uzyskają największą liczbę głosów, stworzymy wystawę pod hasłem "Jubileuszowa Złota 50-tka". Plebiscyt trwa od 21 kwietnia do 10 maja 2022 r.

Zachęcamy wszystkich do udziału w głosowaniu.

• Uczniowie nagrodzeni!

• W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Wielkanocne pisanki i stroiki".

Z wielką przyjemnością informujemy, że Kamil, Adaś i Andżelika otrzymali dyplomy oraz nagrody