• DO NAS TEŻ PRZYSZEDŁ...

            Dnia 6 grudnia odbyło się w naszym ośrodku spotkanie ze Św. Mikołajem. W oczekiwaniu na Mikołaja, uczniowie wykonywali różne zadania i brali udział w zabawach, między innymi: odszukali renifery z zaprzęgu Świętego Mikołaja, śpiewali piosenki, brali udział w zabawach zręcznościowych. Na zakończenie zostali obdarowani prezentami od oczekiwanego gościa.

          • Brawo Weronika!

            Nasza wychowanka Weronika Wielosz została laureatką Miejskiego Konkursu Literackiego zorganizowanego z okazji obchodów Roku Aleksandra Fredry pt. "MISTRZ SŁOWA - ALEKSANDER FREDRO" otrzymując pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową za napisanie bardzo interesującej pracy "Niech się dzieje wola nieba - z nią się zawsze zgadzać trzeba".

          • KULIG !!!

            Piękno zimowego krajobrazu podziwiali członkowie społeczności szkolnej SOSW podczas kuligu w Dąbrowie Tomaszowskiej. Kiełbaski pieczone na ognisku były dodatkową atrakcją naszego wyjazdu do stadniny.

          • Andrzejki w przedszkolu

            Zabawy i dobry humor dopisywały przedszkolakom podczas świętowania Andrzejek.Zaproszeni goście, uczniowie kl.I z panią Anią uczestniczyli razem z dziećmi przedszkolnymi w zabawach andrzejkowych oraz poczęstunku.Dziękujemy za udział w tańcach i wspólnych zabawach paniom specjalistkom oraz wszystkim uczestnikom.

          • ANDRZEJKI 2023

            Andrzejki to nie tylko święto wróżb i czarów, ale przede wszystkim tańca i dobrej zabawy. Z takim nastawieniem, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w dniu 28 listopada bawili się w towarzystwie kilku wiedźm. Poprzez liczne zabawy i wróżby andrzejkowe próbowali poznać swoją przyszłość. Lanie wosku przez dziurkę od klucza oraz czytanie, co nam los przyniesie z kart oraz z losów ukrytych w ciasteczkach i cukierkach,czy też rzut kostką było ciekawą atrakcją. Po zakończonych wróżbach młodzież świetnie bawiła się na dyskotece. Wieczór umilony był słodkim poczęstunkiem.

          • DZIEŃ MISIA W PRZEDSZKOLU

            Przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swoją ulubioną maskotkę. Było dużo radości i wspólnej zabawy, a także wspaniała okazja do zabaw rozwijających sprawność manualną, zmysł dotyku i umiejętności klasyfikowania.

          • ZMYSŁY

            Świat poznajemy za pomocą zmysłów:dotyku,słuchu,wzroku,węchu i smaku.Każdy z tych zmysłów jest wyjątkowy i ważny w codziennym życiu.Zapewnienie dzieciom możliwości aktywnego wykorzystania zmysłów podczas zabawy pomaga w ich rozwoju a dzieci chętnie uczestniczą w takich zajęciach.

          • Gofry! 💚

            Grupa IV w ramach zajęć pozalekcyjnych, wykonała nietypowe, innowacyjne gofry, a mianowicie ze szpinakiem. Gofry były słodkie, z dodatkiem miodu. Taki deser to doskonała propozycja dla osób, które nie przepadają za tym warzywem w wersji klasycznej. Palce lizać! 🥬🥬

          • Dzień Praw Dziecka

            „Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały…” - Janusz Korczak"

            20 listopada przypada Dzień Praw Dziecka w związku z nim w naszej szkole przez cały miesiąc odbyło się wiele zajęć przybliżających tematykę uczniom. Warsztaty dla uczniów i uczennic były świetną okazją do pokazania znaczenia praw dziecka i ich przełożenia na poczucie własnej wartości, poczucie sprawczości i bezpieczeństwa psychicznego.

          • Sukcesy naszych wychowanków 👏👏👏

            16.11.2023r. nasi wychowankowie uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu XX Dni Rzucania Palenia odbywającym się w Tomaszowskim Domu Kultury, gdzie wysłuchaliśmy koncertu. W konkursach zorganizowanych podczas dni "Rzuć Palenie Razem z Nami" sześcioro naszych wychowanków zostało laureatami. W konkursie literackim: I miejsce zajęła Weronika Wielosz, II - Łukasz Hałasa, III - Konrad Witkowski. W konkursie plastycznym: I miejsce -Wojciech Wielosz, II - Wiktoria Narolska, III - Kamila Kuropatnicka. Oprócz pamiątkowych dyplomów laureaci otrzymali wartościowe nagrody: akcesoria multimedialne i piękne książki.

          • SMP 2.0

            Nasz Ośrodek w ogólnopolskim projekcie Szkoła Myślenia Pozytywnego otrzymał kolejny Pakiet Powitalny pomocy dydaktycznych i innych materiałów dla naszych uczniów. Dziękujemy :)

          • Tydzień Życzliwości

            "Bądź dla każdego życzliwy, a każdy będzie szczęśliwy" takie hasło towarzyszyło w naszym ośrodku obchodom "Tygodnia Życzliwości". Wychowankowie zostali zapoznani z kodeksem empatii i zrozumienia. Następnie razem z wychowawcami wyłonili złotą dwunastkę do plebiscytu "Najżyczliwszy Wychowanek Ośrodka" Należą do nich: Amelia Adamczuk, Dariusz Bielak, Gabriela Gontarz, Patryk Hydzik, Klaudia Krukowska, Dawid Kudełka, Wiktoria Mazurek, Konstantyn Orłow, Mateusz Pijajko, Mateusz Sławiński, Krzysztof Wielosz, Wojciech Wielosz. Gratulujemy! W Dniu Życzliwości i Pozdrowień złoty order przyznano Klaudii Krukowskiej. Swoją radość wyraziliśmy tego dnia przez żółte stroje i uśmiech. Każdy mógł zabrać ze sobą miłe słowo, przygotowane przez organizatorów. Pamiętajmy...bądźmy życzliwi każdego dnia. 💛

          • Z najserdeczniejszymi życzeniami

            16 Listopada wychowankowie SOSW wraz Dyrekcją i nauczycielami odwiedzili słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach obchodów Dnia Seniora. Jest to szczególny moment, w którym mogliśmy nieść radość i okazać szacunek osobom starszym. Jest to też czas kiedy młode pokolenia uczą się empatii i zrozumienia. Na spotkaniu wychowankowie zaprezentowali krótka część artystyczną. Wręczyli seniorom własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami oraz pyszne babeczki. Spotkanie było wzruszające dla obu stron. Z niecierpliwością czekamy na wspólne kolędowanie. Organizatorzy: Izabela Piątek, Joanna Mamrocha, Iwona Paduch-Kozlów, Anna Wolańczyk, Maciej Skulimowski.

    • Partnerzy

    • Godziny dzwonków

      Niedziela 05.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
      •  

        Nasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!

        „Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”

      • "Uważność - nasza siła,wielka moc"

      • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.

      • Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.

        Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego  dla uczniów z centralnymi zaburzeniami  przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem  interaktywnych  ekranów stymulujących  wyższe funkcje słuchowe.

        Wdrożona  innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów  związanych z centralnymi  procesami przetwarzania.

        Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie  pewność siebie  u uczniów,  wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.

        Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.

    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

      na lata 2021-2025

      logo

      W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości  750 zł.

      Wsparcie finansowe zostało udzielone na:

       ▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,

       ▪ oraz lektur szkolnych.

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.