• „Międzypokoleniowe kolędowanie”

            16 stycznia 2024 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim odbył się "Wieczór Kolęd". Miał on w tym roku wyjątkowy charakter międzypokoleniowego kolędowania. Oprócz uczniów, dyrekcji i nauczycieli ośrodka, w kolędowaniu wzięło udział ponad 20 seniorów z tomaszowskiego chóru Camerata oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie rozpoczęli uczniowie SOSW, przebrani za kolędników, którzy weszli na scenę w rytmie pastorałki "Świeć gwiazdeczko mała świeć" przy radosnym aplauzie widowni. Potem nastąpił montaż słowno - muzyczny, z którego można się było dowiedzieć m.in. skąd wywodzą się kolędy i pastorałki i jaką rolę odegrały w przeszłości. Śpiewanie kolęd odbyło się jednak w nieco nietypowy sposób: każdy z wyśpiewanych wspólnie utworów poprzedzony został zagadką dotyczącą tytułu lub pierwszych słów kolędy. Nie wszystkie okazały się łatwe, ale tym bardziej cieszyło i

          • „Z kopyta kulig rwie…”

            Dzięki uprzejmości i pomocy pracowników Pensjonatu „Sosnowe Zacisze” w Suścu 11 stycznia 2024 roku odbył się kulig. Młodzież pod opieką wychowawców uczestniczyła w przejeździe saniami przez urokliwe tereny rezerwatu przyrody „Nad Tanwią”. Następnie na polance aktywnie spędzili czas zjeżdżając na workach z sianem z górki. Potem z apetytem zjedli kiełbaski samodzielnie upieczone na ognisku. Pomimo mroźnej pogody wszyscy w radosnych nastrojach wrócili do szkoły.

          • SPOTKANIE OPŁATKOWE Z EMERYTAMI

            Dnia 09 stycznia 2024 roku w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie opłatkowe z emerytowanymi pracownikami. Zgodnie z coroczną tradycją byli pracownicy, a także przedstawiciel organu prowadzącego pan Hubert Bartecki, zaszczycili nas swoją obecnością. Obejrzeli oni jasełka w wykonaniu uczniów, następnie złożyli sobie życzenia. Miłą atmosferę dopełniły wspomnienia i wspólne śpiewanie kolęd.

          • OGŁOSZENIE

            Przypominamy o trwającej kolejnej edycji Konkursu 📷Fotograficznego 📸 Cztery Pory🌅 Roku „ZIMA”☃️🏔️. Prace należy nadsyłać na adres: slonecznik5ania@poczta.onet.pl do końca ferii ⛷️ zimowych (11.02.2024r.).

          • GRATULACJE DLA LAUREATÓW!

            Nasi wychowankowie: Wojtek, Szymon i Weronika zostali docenieni i otrzymali dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe w XIX Powiatowym Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsze Szopki i Stroiki Świąteczne". W kategorii stroiki - kl. VII-VIII Szymon Paczkowski z Grupy IV zajął II miejsce a Weronika Wielosz z kl. VIII zajęła III miejsce. Natomiast Wojciech Wielosz z Grupy I zajął III miejsce w kategorii kl. I-III (stroiki). Zachęcamy wszystkich do wysiłku, ciężkiej pracy i brania udziału w konkursach, bo to wielka przyjemność, gdy odbiera się atrakcyjną nagrodę z rąk Pana Starosty a piękny dyplom stanowi pamiątkę na wiele lat.

          • WIGILIJNY WIECZÓR...

            W wigilię opłatkiem się łamiemy,

            dobre życzenia otrzymujemy.

            Wielką radość świętujemy,

            Za Jezusa dziękujemy.

            Dnia 20.12.2023 roku swoją obecnością zaszczycili nas pan Starosta Henryk Karwan, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej pani Anna Syty, ks. dziekan Grzegorz Chabros, ks. Wojciech Suchowierz oraz rodzice naszych uczniów. Gdy pierwsza gwiazdka zagościła na niebie rozpoczęliśmy wieczór wigilijny w naszym Ośrodku. Zgromadzeni w świątecznie udekorowanej sali, przy pięknie i suto nakrytych stołach byliśmy świadkami narodzin Jezusa. Odwieczna walka dobra ze złem, narodziny dzieciątka, aniołowie, pasterze, Trzej Królowie i kolędnicy przenieśli nas w magiczny świat. Utwierdzili w wierze, że dobro zawsze zwyciężą. Było wspólne kolędowanie, składanie życzeń no i oczywiście Mikołaj.

          • "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI I MŁODZIEŻY"

            Z wielką przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu "Prawa Dziecka oczami dzieci i młodzieży" będącego podsumowaniem w naszym Ośrodku akcji Prawa dziecka! Przyznano 9 wyróżnieniń Dyplomów oraz nagród za zajęcie rownorzędnych I miejsc dla: Gabriela Malec, Kuby Sadło, Julii Majdanik, Bartłomieja Korga, Konstiantyna Orłow, Sławomira Paczkowskiego, Aleksandry Krawczyk, Aleksa Zodla owaz Grupy I wychowawczej!!! Pozostali uczestnicy otrzymali również drobne upominki i pamiątkowe Dyplomy GRATULUJEMY!!! Dziękujemy nauczycielom i wychowawcom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uczniów do udziału w konkursie ☺️

          • Aktywne popołudnia

            Dzieci z grupy II bardzo chętnie, aktywnie spędzają czas wolny.

            Jedną z form aktywnego wypoczynku jest nauka i ćwiczenie jazdy na łyżwach. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych.

          • Warsztaty kulinarne

            W poniedziałek 11 grudnia w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty kulinarne w ramach projektu współpracy ,,Bądźmy EKO". Podczas spotkania z kucharzem panem Adamem Dziurą nasi uczniowie poznali ciekawe sposoby wykorzystania ekologicznych składników przy przyrządzaniu posiłków.

          • Wieczornica Pamięci

            Tegoroczna Wieczornica Pamięci odbyła się pod hasłem "Janusz Korczak - patron dziecięcych marzeń". Poświęcona była bohaterskiej postawie Janusza Korczaka, który dzięki swojej empatii i wielkiemu sercu stwarzał dzieciom namiastkę prawdziwego domu. Dawał miłość, radość i poczucie bezpieczeństwa. W dzisiejszych trudnych czasach, każdy z nas powinien zatrzymać się na chwilę i zastanowić czy nosimy w sobie korczakowskie bohaterstwo. Dziękujemy Dyrekcji, Wicestaroście Jarosławowi Korzeniowi oraz wszystkim gościom za uświetnienie naszego spotkania.

    • Partnerzy

    • Godziny dzwonków

      Sobota 04.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
      •  

        Nasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!

        „Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”

      • "Uważność - nasza siła,wielka moc"

      • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.

      • Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.

        Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego  dla uczniów z centralnymi zaburzeniami  przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem  interaktywnych  ekranów stymulujących  wyższe funkcje słuchowe.

        Wdrożona  innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów  związanych z centralnymi  procesami przetwarzania.

        Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie  pewność siebie  u uczniów,  wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.

        Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.

    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

      na lata 2021-2025

      logo

      W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości  750 zł.

      Wsparcie finansowe zostało udzielone na:

       ▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,

       ▪ oraz lektur szkolnych.

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.