• OPIEKUJEMY SIĘ ZBIOROWĄ MOGIŁĄ

            Korzystając z pięknej jesiennej pogody wychowankowie grupy I pod opieką pań z internatu wybrali się na zbiorową mogiłę w lesie, którą opiekuje się nasz Ośrodek. Samodzielnie zapaliliśmy znicze i wysłuchaliśmy tragicznej historii, która wiąże się z tym miejscem. Dowiedzieliśmy się, że w takim miejscu należy zachować powagę wyrażając szacunek dla osób, które zginęły podczas II wojny światowej. Zachęcamy wszystkich wychowanków, aby przy sprzyjającej pogodzie odwiedzali tą mogiłę, by uczcić pamięć zmarłych.

          • VII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej

            Dnia 14 listopada 2023 roku w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się VII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim oraz Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim. Uczniów naszego Ośrodka reprezentowali Mateusz Pijajko z klasy VII, który zaśpiewał piosenkę "Taki Kraj" oraz Konstantin Orłow, z klasy I Branżowej Szkoły I stopnia, który wykonał utwór "Wyruszali chłopcy". Do prezentacji artystycznej uczniów przygotowała p. Lilla Walczak, a w czasie wykonania pieśni patriotycznych towarzyszyła im p. Agata Bielak. Umiejętności wokalne Mateusza i Kostka zostały dostrzeżone i nagrodzone miłymi upominkami. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, na pamiątkę udziału w Przeglądzie, otrzymał statuetkę

          • Obchody Święta Niepodległości

            W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele wzlotów i upadków. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się na kartach historii, a przede wszystkim w umysłach wielu pokoleń Polaków. Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne. Pamiętając o tych wydarzeniach, 10 listopada 2023 roku, w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły (pod opieką nauczycieli: Lilli Walczak, Agaty Bielak, Edyty Birunt i Anny Mazurkiewicz) był przypomnieniem wydarzeń sprzed wieków: czasu Polski szlacheckiej i początków jej upadku, czasu rozbiorów i powstań, czasu wojny i czasu roku 1918. Wolność nie jest nam dana na zawsze, więc strzeżmy jej jak źrenicy oka. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych Ws

          • PISZEMY LISTY DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 

            Już 8 listopada wychowankowie najmłodszej I grupy przygotowywali się do wizyty Świętego Mikołaja. Z pomocą naszej pani wychowawczyni z internatu napisaliśmy listy do tego najważniejszego przyjaciela i opiekuna dzieci. Własnoręcznie ozdobiliśmy listy rysunkami, w których przeprosiliśmy Mikołaja za swoje zachowanie, obiecaliśmy poprawę i z pewną taką nieśmiałością poprosiliśmy o prezenty. Następnie udaliśmy się na pocztę, gdzie nakleiliśmy znaczki na kopertę i wrzuciliśmy list do skrzynki, by jak najszybciej dotarł do Finlandii .

          • Listopadowe święta

            Wie już przedszkolak mały

            Że na tle czerwonym widnieje orzeł biały

            To symbol państwa polskiego

            Czyli godło – nie zapomnij tego!

            Flaga biało – czerwona

            Nad polskim niebem rozłożona

            Powiewa w państwowe święta

            I gdy okoliczność jest wielka

            Zapamiętaj również to:

            Polski hymn Mazurkiem zwą

            Naucz się jego słów

          • PAMIĘTAMY

            "Światła cmentarz rozjaśniły,

            Że aż łuna bije w dali,

            Lecz i takie są mogiły,

            Gdzie nikt lampki nie zapali."

            "W dniu Zaduszek,

            W czas jesieni,

            Odwiedzamy bliskich groby,

            Zapalamy zasmuceni

            Małe lampki - znak żałoby."

          • PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM AAC

            Minął miesiąc październik, który uznawany jest za Międzynarodowy Miesiąc AAC (komunikacja alternatywna i wspomagająca). W naszym przedszkolu podczas codziennych zajęć i zabaw dzieci również korzystają z metod, które są stosowane do wspierania komunikacji. Wielu osobom metody AAC umożliwiają wyrażanie swoich potrzeb oraz komunikację z najbliższymi i otoczeniem, dlatego tak ważne jest, by stosować je od najmłodszych lat.

          • "Przerwa na czytanie"

            31 października Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim wziął udział w IV Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. "Przerwa na czytanie". Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa oraz zwrócenie szczególnej uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu. Zachęcamy do zapoznania relacji z tego wydarzenia.

          • GŁOSUJEMY!!!

            Nasza placówka została zgłoszona do Plebiscytu Edukacyjnego 2023 w kategorii „Szkoły Roku” organizowanym przez Redakcję Kuriera Lubelskiego. Serdecznie zapraszamy do głosowania nauczycieli, wychowawców, wszystkich pracowników naszego Ośrodka, prosimy również o poinformowanie rodziców naszych uczniów o udziale w konkursie oraz o oddawanie głosów. Prosimy o smsy pod nr 7303 o treści: LNS.635 lub o głosy na stronie: www.kurierlubelski.pl/pk/5525505 Głosowanie będzie trwać do piątku, 24 listopada 2023 r. do godz. 20:00.

          • ZAWODY W JEŹDZIE SZYBKIEJ NA WROTKACH

            W dniu 25.10.2023 w hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Lubelskim nasza szkoła zorganizowała Regionalny Mityng w jeździe szybkiej na wrotkach Olimpiad Specjalnych. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Dariusz Bielak, Weronika Wielosz, Amelia Adamczuk, Leonard Wielosz, Krystian Załoga, Adrian Kiryło, Mateusz Pijajko, Weronika Kijkowska, Wiktoria Korzeja, Wiktoria Marszalec, Krzysztof Wielosz, Marek Chabura oraz Filip Marek rywalizowali z zawodnikami takich szkół/ośrodków jak: SOSW Zalutyń, SOSW Zamość, SPS Nr 26 Lublin, SDS Szarowola. Zawodnicy startowali na dystansach: 30m, 100m, 200m oraz 500m. Nasi reprezentanci w swoich kategoriach wiekowych zajęli wysokie lokaty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

          • ZAWODY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

            W dniu 18.10.2023 mieliśmy zaszczyt zorganizować Regionalny Mityng w biegach przełajowych Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się na trasach biegowych Siwa Dolina, na których gościliśmy wiele drużyn tj.: SOSW Zalutyń, SOSW Zamość, SOSW Krasnystaw, WTZ Lublin, SPS Nr 26 Lublin, SDS Szarowola, Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju oraz reprezentanci naszej szkoły w składzie: Weronika Wielosz, Mateusz Pijajko, Filip Marek, Marek Chabura, Krystian Załoga, Leonard Wielosz, Krzysztof Wielosz. Wymienieni zawodnicy zajęli wysokie lokaty w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

          • SMP 2.O

            Dobrostan psychiczny i emocjonalny zapewniamy sobie spędzając czas razem dbając o dobrą atmosferę oraz włączając się we wspólne przygotowania i rozmowę. Dziękujemy za podzielenie się swoją relacją ze spotkania z uczniami p. Ewie Matyjance :)

          • SMP 2.O

            I zadanie w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0 już za nami.

            Wspólnie z dziećmi skupiliśmy się na temacie ważnym i bliskim nam wszystkim "Bezpieczeństwo psychiczne i emocjonalne". Dzieci poznały bliżej świat emocji oraz swoich potrzeb. Spędziły czas na wspólnych zabawach grupowych i relaksacyjnych. Dziękujemy Paniom Iwonie Paduch - Kozłów i Agnieszce Tyrce za pomoc w realizacji zadań :)

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2023

            Rytm życia człowieka wyznaczony jest w pewnej mierze kalendarzowym biegiem, gdzie szczególne akcenty przypadają w momentach ważnych świąt i rocznic. Akcenty te znajdują również swój wyraz w naszym życiu szkolnym. Otóż 14 października to zawsze szczególny dzień, kiedy w szkole możemy na chwilę zatrzymać bieg nauki, wiadomości, sprawdzianów, aby wyrazić wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek niezmiernie trudnej pracy pedagogów i pracowników szkoły. W tym roku szkolnym uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole 12 października 2023 roku. Ten rok jest również szczególnie ważny, gdyż obchodzimy 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie w montażu słowno – muzycznym przekazali najistotniejsze treści dotyczące istoty szkolnictwa oraz roli pedagogów w wychowaniu młodzieży. Podczas akademii dokonano również prezentacji wybranego 19 wrze

    • Partnerzy

    • Godziny dzwonków

      Niedziela 05.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
      •  

        Nasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!

        „Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”

      • "Uważność - nasza siła,wielka moc"

      • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.

      • Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.

        Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego  dla uczniów z centralnymi zaburzeniami  przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem  interaktywnych  ekranów stymulujących  wyższe funkcje słuchowe.

        Wdrożona  innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów  związanych z centralnymi  procesami przetwarzania.

        Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie  pewność siebie  u uczniów,  wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.

        Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.

    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

      na lata 2021-2025

      logo

      W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości  750 zł.

      Wsparcie finansowe zostało udzielone na:

       ▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,

       ▪ oraz lektur szkolnych.

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.