• Dążenie do celów - Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0

            Droga do przebycia to kolejne zadanie w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0, które umożliwiło nam stworzenie "Map dotarcia do końca roku szkolnego” – gdzie wspólnie z uczniami mogliśmy zaplanować różne aktywności oraz omówić czekające nas uroczystości i wydarzenia w bieżącym roku szkolnym. Poznaliśmy również zasady "Bezpiecznych wakacji" oraz różne możliwości odczytywania takiej mapy. Wspólne działania i tematyka zajęć umożliwiły nam spędzenie czasu razem w miłej atmosferze i lepsze poznanie się.

          • Zakładanie mini ogródka

            Grupy wychowawcze w internacie w tym roku szkolnym dołączyły do akcji #ZDROWOROSNA, promujący hodowanie swojego mini ogródka ekologicznego. W ramach tego projektu wychowankowie posiali swój koperek, poznając zalety samodzielnej pracy przy uprawie roślin oraz kilka ciekawostek związanych ze zdrowotnym działaniem kopru.Po zajęciach każdy zabrał swoją doniczkę do świetlicy, codziennie go podlewa i obserwuje jak koper wzrasta.

          • Niedzielne popołudnie

            Dzisiaj, nasi uczniowie wzięli udział w akcji ,,Zdrowe życie" przy TDK. Na licznych stoiskach mogli zapoznać się min z pracą policjanta i strażaka, a przy stoisku Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej mogli przymierzyć specjalne Google. Na koniec spaceru miły Relaks przy fontannie wspólnie z p. A. Mrozik.

          • SAŁATKA OWOCOWA

            W piątek 12 maja było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo. Przedszkolaki przyniosły z domów różne owoce i przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Wszyscy mieli soczyste minki na widok pysznego deseru.

          • "AKTYWNI BŁĘKITNI"

            W ramach programu "Aktywni Błękitni - szkola przyjazna wodzie", zorganizowano w internacie warsztaty pt. "Magiczna Woda". Dzieci poznały jej znaczenie, właściwości i stany skupienia. Dzięki doświadczeniom obserwowały jaki wpływ ma ona na różne substancje.

          • DNI PROMOCJI ZDROWIA Z MOVE WEEK

            „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”!!! 22 – 31 05.2023 r.

            Nasz Ośrodek dołączył do międzynarodowej inicjatywy MOVE WEEK/ TYDZIEŃ RUCHU To globalne wydarzenie promuje zdrowy i aktywny styl życia, oraz pokazuje korzyści płynące z regularnego uprawiania sportu. Nasza placówka zaprezentuje różnorodne formy aktywności fizycznej, w których uczestniczą nasi uczniowie. MOVE Week (Tydzień Ruchu) to ogólnoeuropejska inicjatywa, będąca integralną częścią kampanii NowWeMOVE, której celem jest zwiększenie liczby aktywnych fizycznie ludzi na całym świecie.

          • Wycieczka do Zwierzyńca i Bondyrza

            Naszą wycieczkową przygodę uczniowie ośrodka rozpoczęli 10 maja od zwiedzania Stawów Echo, które powstały na terenie roztoczańskich bagien. Z jednej strony pełnią funkcję rekreacyjną (plaża i kąpielisko) a z drugiej ekologiczną - chroni się tu wiele gatunków płazów, a po drugiej stronie pasą się stada Koników Polskich. Nasi uczniowie w ramach ogólnopolskiego programu „Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie” wspólnie z wychowawcami włączyli się w dbanie owych zbiorników i posprzątali teren dookoła stawów. Następnie udaliśmy się do parku w celu zwiedzenia Kościółka na wyspie św. Jana Nepomucena. Podziwialiśmy architekturę baroku, przepiękne łabędzie pływające po stawie przy kościółku a także spędziliśmy miło czas na pobliskim placu zabaw. Następnym przystankiem była „Zielona Zagroda” w Bondyrzu, gdzie zawitaliśmy do świata alpak. Zostaliśmy bardzo miło przywitani i usłyszeliśmy mnóstwo

          • EUROPA I JA

            W dniu 24.04.2023r. Odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i Ja”, dzięki któremu nasi wychowankowie mogli „podróżować” po Europie poznając wybrane państwa oraz ich kulturę. Dziękuję wychowankom oraz wychowawcom za aktywny udział w projekcie. Koordynator Izabela Piątek

          • XV Edycja Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy BRD

            W dniu 27 kwietnia 2023 roku w SOSW nr 1 w Lublinie odbyła się jubileuszowa, XV Edycja Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy BRD. W turnieju wzięli udział uczniowie z naszego Ośrodka: Agata Zaborniak i Mateusz Michałowicz jako jedna z sześciu drużyn. W każdej z kolejnych konkurencji spisywali się znakomicie. Po zaciętej rywalizacji, Komisja szczegółowo oceniła przebieg wszystkich konkurencji. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce i otrzymali Puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego oraz nagrody indywidualne ufundowane przez Dyrektora WORD w Lublinie Panią Renatę Bielecką. Celem turnieju jest utrwalanie wiedzy na temat zasad i przepisów ruchu drogowego, rozwijanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz propagowanie postaw świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Turniej jest bardzo istotnym elementem działania

          • „Gdyby ich nie było”

            Pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku Dzień Ziemi. Uczniowie zobaczyli ciekawą prezentację o wilkach, sowach, nietoperzach oraz inscenizację o ekologicznym Czerwonym Kapturku. Przygotowali ciekawe prace plastyczne o zwierzętach, bez których nie wyobrażają sobie świata przyrody. Rozwiązywali zagadki o zwierzętach i mogli posłuchać ekologicznych piosenek. Ziemia będzie nam wdzięczna!

          • ŚWIATOWY DZIEŃ SZTUKI

            Z okazji Światowego Dnia Sztuki dzieci z przedszkola wzięły udział w artystycznym wyzwaniu „Eksplozja Tulleta”. Przedszkolaki poznały postać Hervé Tulleta, artysty i autora książek dla dzieci. Edukacja przez sztukę, to ciekawy pomysł na rozwijanie sprawności motorycznej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, wrażliwości sensorycznej i orientacji w przestrzeni. Zainspirowani twórczością artysty wspólnie wykonaliśmy małe dzieło sztuki, wykorzystując farby, ziemniaki i dłonie :)

          • "Kartka Wielkanocna"

            W XI Edycji Konkursu Plastycznego Wielkanoc w oczach dziecka - "Kartka Wielkanocna" organizowanego przez Świetlicę Środowiskową "Krokus" w Tomaszowie Lubelskim brały udział wychowankowie grupy I pod opieką p. Małgorzaty Rachańskiej

            W kategorii uczniów klas I - III, III miejsce zajęła Kamila Kuropatnicka

          • Niedziela nie musi być nudna

            W niedzielę 23.04.2023 nasi uczniowie, pod opieką P. A. Mrozik wybrali się do Liceum Ogólnokształcącego im B. Głowackiego na Warsztaty Kulinarne zorganizowane przez Starostwo Powiatowe. Wychowankowie mogli obejrzeć Bitwę Regionów, czyli rywalizację Pań z Kół Gospodyń Wiejskich, spróbować regionalnych przysmaków a także uczestniczyć w koncercie zespołu Kordian. Na koniec dzieci dostały pamiątkowe zdjęcia artysty z autografem i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

          • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

            17 kwietnia w szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy I a szkoły podstawowej oraz klasy I i II k szkoły branżowej pod opieką nauczycieli języków obcych. Młodsi uczestniczyli w następujących aktywnościach językowych: quizie ‘Out of the Box’, kodowali na planszach kształty i kolory, by utrwalić wcześniej poznane słownictwo z języka angielskiego, poznali flagę Wielkiej Brytanii. Starsi natomiast poddani zostali niełatwej próbie, uczestniczyli w teleturnieju ‘Flagi świata’. Odkrywali także, wspólnie z prowadzącymi, najsłynniejsze budowle i obiekty świata, a także poszukiwali ukryte słowa w grze ‘Word Search Puzzle’. Informacje na temat krajów obcojęzycznych były ciekawe i pouczające, a zajęcia językowe pokazały, jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach.

          • "JA I MOJE MARZENIA"

            Kuba I miejsce, Edgar II a Adrian wyróżnienie w konkursie plastycznym „Ja i moje marzenia” organizowanym przez SOSW nr 2 w Lublinie w ramach Lubelskich Dni Autyzmu. W poniedziałek 17 kwietnia uczestniczyliśmy w wernisażu pokonkursowym, który odbył się w Atrium Collegium Norvidianum KUL podczas którego zostali nagrodzeni uczestnicy konkursu. Przy okazji możliwość zwiedzania uczelni. Dziękujemy organizatorom. Gratulujemy laureatom.

    • Partnerzy

    • Godziny dzwonków

      Sobota 04.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
      •  

        Nasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!

        „Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”

      • "Uważność - nasza siła,wielka moc"

      • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.

      • Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.

        Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego  dla uczniów z centralnymi zaburzeniami  przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem  interaktywnych  ekranów stymulujących  wyższe funkcje słuchowe.

        Wdrożona  innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów  związanych z centralnymi  procesami przetwarzania.

        Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie  pewność siebie  u uczniów,  wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.

        Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.

    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

      na lata 2021-2025

      logo

      W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości  750 zł.

      Wsparcie finansowe zostało udzielone na:

       ▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,

       ▪ oraz lektur szkolnych.

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.