• KOŁO REGIONALNO - TURYSTYCZNE

            W II semestrze w naszym Ośrodku powstało kolo regionalno - turystyczne. Celem kola jest: wdrażanie do aktywnego wypoczynku, wzbudzanie zainteresowania własnym regionem, wyposażenie uczniów w wiadomosci niezbędne do uprawiania pieszej turystyki, podniesienie umiejętności posługiwania się internetem, kompasem, nawigacja, mapą a także integracja uczniów. Podczas pierwszego spotkania uczniowie wykonali regulamin kola, zapoznali się z celami , poznali historie Tomaszowa Lubelskiego oraz podróżowali wirtualnymi ulicami miasta. Następnie wyszli na spacer przypominając sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

          • DZIEŃ DINOZAURA

            Przedszkolaki udały się do biblioteki szkolnej, by poznać tajemniczy prehistoryczny świat dinozaurów. Dzieci dowiedziały się m.in. jak wyglądały dinozaury, czym się żywiły oraz w jaki sposób się poruszały.

          • "Jak nie kochać języka polskiego?"

            Pod takim hasłem, w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego, odbył się konkurs polonistyczny. W konkursie udział wzięło trzynastu uczniów - przedstawicieli szkoły podstawowej i branżowej. Uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi naszego wielkiego poety- Aleksandra Fredry (Sejm ustanowił rok 2023 Rokiem Aleksandra Fredry) oraz innymi - sprawdzającymi ich umiejętności polonistyczne. Wielką niespodzianką i atrakcją dla uczniów było obejrzenie pantonimy "Paweł i Gaweł" w wykonaniu nauczyciela języka polskiego i ich kolegi. Ciekawość i zaangażowanie wzbudziły u uczestników konkursu czytane przez nich łamańce językowe. Nie było łatwo!

          • "Moje miasto bez elektrośmieci"

            W ramach udziału w programie "Moje miasto bez elektrośmieci", w ośrodku został zorganizowany konkurs "Elektropotwór". Celem konkursu było podnoszenie świadomości społecznej w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zachęcenie do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do punktów zbierania. Wychowankowie wraz z wychowawcami stworzyli bardzo ciekawe i kreatywne potwory, wykorzystując już zużyte materiały i odpady. Gratulujemy pomysłowości!!!👏👏

          • "Turniej Puzzli"

            W internacie 27 lutego wychowankowie wzięli udział w zawodach. Układanki i łamigłówki, to świetna zabawa, która rozwija wyobraźnię, uczy logicznego myślenia i kreatywności. Warto spróbować😊! Gratulujemy zwycięzcom 🏆🥇. Anna Malec, Izabela Piątek i Joanna Mamrocha.

          • URODZINKI

            W naszej szkole nie tylko się uczymy :) Mamy też i takie uroczystości jak ta w klasie I. Nasza uczennica bardzo chciała uczcić swoje 9.urodziny z kolegami z klasy i grupy internackiej.

            Jeszcze raz Kamilko WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

          • „Woda warta oszczędzania”

            Uczniowie klas III l oraz IV-VIII au ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim zostali specjalistami w dziedzinie wody. W ramach zajęć poznali właściwości wody,jej ogromne zapotrzebowanie dla ludzi, zwierząt i roślin, sposoby na zapobieganie suszy oraz wykonali plakat „Woda warta oszczędzania”.

          • UCZEŃ POTRAFI ;)

            W szkole/internacie uczymy się życia i tego, jak go uczynić smaczniejszym. Grupa wychowanków korzystając z pracowni gastronomicznej naszej szkoły wspólnie z wychowawcą, przygotowała zapiekankę cebulowo-pieczarkową na cieście drożdżowym. Był to jednocześnie prezent na 19 urodziny naszego wychowanka Sławka. Uczeń/Wychowanek potrafi! Grupa VI dziękuje pani Marioli za smaczną współpracę.

          • "WALENTYNKOWE OSTATKI"

            W czwartek 16 lutego zakończyliśmy okres karnawału podczas Balu "Walentynkowe Ostatki", który przebiegał w atmosferze miłości bliźniego, gdyż Walentynki to święto nie tylko miłości, ale i przyjaźni. Do dyspozycji uczestników zabawy była Walentynkowa Ścianka, na tle której profesjonalny fotograf wykonał zdjęcia wszystkim grupom wychowawczym, natomiast na Walentynkowej Sofie do zdjęć zasiadały pary, mniejsze grupy przyjaciół lub bliskich sobie osób. Chętni uczestniczyli w tradycyjnym już konkursie Duży i Mały pt. "Zawijanie mumii", który wszyscy ukończyli z sukcesem, mimo wysokiego stopnia trudności. Dobrze znany "taniec z balonem" stanowił atrakcyjny wstęp do dalszej szampańskiej zabawy, która bezpiecznie przebiegała w radosnej atmosferze, a to dzięki wspaniałej muzyce naszego niezawodnego didżeja (który potrafi zadowolić gusta wszystkich) i poważnie traktującym swe obowiązki ochroniar

          • DZIEŃ PIZZY

            Mąka na blachę BUCH!

            Potem woda idzie w RUCH!

            Trochę drożdży, trochę soli,

            Ugniatamy to powoli.

            Jak już ciasto wyrobimy

            To składniki położymy

            Najpierw sos, a potem serek.

            A na koniec CIACH! plasterek.

            A gdy pizza już gotowa.

            To do buzi nam się chowa.

            MNIAM, MNIAM, MNIAM! "

            Wychowankowie grupy I, II, III wraz z wychowawcami z okazji Dnia Pizzy, postanowili sami upiec pizzę. Najpierw wykonali rozczyn, wyrobili ciasto, a na końcu każdy dostał kawałek ciasta i sam zrobił placek wg. swojego uznania dekorując ulubionymi składnikami. Było pysznie i kolorowo!!

          • TŁUSTY CZWARTEK w szkole

            W tym roku bardziej uroczyście niż dotychczas obchodzilismy Tłusty Czwartek. W imprezie wzięła udział cała społeczność szkolna wraz z wychowawcami i nauczycielami. Pączki, faworki oraz serwowane do nich kakao mogliśmy zjeść w przygotowanej na tę okazję stołówce, która zamieniła się w kawiarenkę. Wcześniej wysłuchaliśmy prelekcji na temat pochodzenia i zwyczajów związanych z obchodami Tłustego Czwartku. Dziękujemy kolegom ze szkoły branżowej za upieczenie nam smakołyków oraz profesjonalną obsługę.

    • Partnerzy

    • Godziny dzwonków

      Sobota 18.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
      •  

        Nasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!

        „Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”

      • "Uważność - nasza siła,wielka moc"

      • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.

      • Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.

        Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego  dla uczniów z centralnymi zaburzeniami  przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem  interaktywnych  ekranów stymulujących  wyższe funkcje słuchowe.

        Wdrożona  innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów  związanych z centralnymi  procesami przetwarzania.

        Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie  pewność siebie  u uczniów,  wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.

        Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.

    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

      na lata 2021-2025

      logo

      W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości  750 zł.

      Wsparcie finansowe zostało udzielone na:

       ▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,

       ▪ oraz lektur szkolnych.

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.