• Szkoły Pełne Talentów

     • Nasz Ośrodek ponownie przyłączył się do projektu Lidla Szkoły Pełne Talentów. Przekazane naszej szkole talenty będziemy wymieniać na nagrody. Talenty można przekazać przez wpisanie kodu talentu na stronie lidl.pl/szkoły wyszukując nasz ośrodek pod nazwą Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim i wrzucić talent do pudełka w świetlicy szkolnej lub przy drzwiach wejściowych. 

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

     • Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

      Msza święta w kościele NSPJ o godzinie 8.00.

      Rozpoczęcie o godzinie 11.00 na terenie SOSW, po którym nastąpi spotkanie z wychowawcami klas.

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW

     • 4.września 2023 roku wychowankowie internatu mogą kwaterować się w Ośrodku od godziny 10. Wdniu rozpoczęcia roku szkolnego nie ma opieki świetlicowej dla uczniów dochodzących oraz posiłków dla uczniów dochodzących.

     • ACH CÓŻ TO BYŁ ZA BAL...

     • 21 czerwca absolwenci szkoły podstawowej, branżowej oraz przysposabiającej do pracy uczestniczyli w swoim pierwszym w życiu balu. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił pan Andrzej Bulicz - Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatu. Część oficjalna składała się z trzech części: "Bajkowy pokaz mody" - uczniowie w sposób humorystyczny przedstawili postacie z bajek w wersji współczesnej. "Ocalic od zapomnienia" - absolwenci wspominali czas spędzony w szkole, dziękowali nauczycielom za trud włożony  w ich kształcenie. Wspólnie z gościem  dyrekcja i uczniowie odtańczyli poloneza.  Wielkie poruszenie, a czasem łezkę  w oku wywołała prezentacja zdjęć przedstawiająca każdego absolwenta teraz i w dniu przyjścia do szkoly. Po części oficjalnej i wspólnym poczęstunku uczniowie bawili się na wspólnej dyskotece.

     • Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0

     • Zakończenie IV Edycji już za nami! Było sportowo - kolorowo! Udało nam się podsumować kolejny rok działań w zakresie wzmacniania i poprawy dobrobytu psychicznego nas wszystkich. Obejrzeliśmy PODCAST "Nasze pasje" będący efektem pracy naszych cudownych i utalentowanych Wychowanków! Dziękujemy za pomoc, wspólny czas, piękne wspomnienia i dobrą zabawę! Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym :)

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

     • W piątek 23.06.2023 roku serdecznie zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego. O godzinie 8.00 odbędzie się msza święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, natomiast o 10.00 odbędzie się spotkanie w naszym ośrodku, na które zapraszamy całą społeczność szkolną.

     • "Kto jak nie On”

     • 4 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i katechetkami zostali zaproszeni na piknik prymicyjny ks. Michała z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Tomaszowie lub. Wykonali dwie piosenki religijne: "Zaufaj Panu już dziś”, oraz rap „Kto jak nie On”. Był to nasz skromny dar dla nowo wyświęconego Księdza. 

     • I KOMUNIA ŚWIĘTA

     • 13 maja trzech uczniów naszej szkoły po raz pierwszy przystąpiło do I Spowiedzi i Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Najświętszego Serc Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim. Mszę Świętą odprawił proboszcz Ks. Jerzy Sopel. To bardzo ważne wydarzenie w życiu dzieci i rodziców uświetniła obecność dyrekcji, nauczycieli i wychowawców, którzy oprócz modlitwy wzięli czynny udział w oprawie liturgicznej Mszy św. Wszyscy życzymy chłopcom przyjaźni z Jezusem Eucharystycznym na całe życie.

     • „Razem przez cztery pory roku”

     • Dzieci z przedszkola zakończyły udział w ogólnopolskim projekcie „Razem przez cztery pory roku” i otrzymały piękne dyplomy. Głównym celem projektu było promowanie treści z zakresu edukacji przyrodniczej oraz rozwijanie samodzielności i kreatywności dzieci. Oto ostatnie zrealizowane zadania: Moduł Wiosna i Lato.

     • Giga laurka dla strażników lasów - naszych strażaków

     • Wychowankowie internatu odwiedzili Państwową Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim. Wręczyli na ręce naszych strażaków giga laurkę aby okazać wdzięczność naszym strażnikom lasów. Dziękujemy za zorganizowanie ciekawych zajęć dla naszych wychowanków.

     • DZIEŃ ŻÓŁWIA

     • W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Żółwia. Tego dnia przedszkolaki miały okazję lepiej poznać zwierzątko, które uczestniczyło w naszych zajęciach. Dzieci obserwowały wygląd i sposób poruszania żołwia. Miały okazje nakarmić zwierzątko. Na zakończenie każdy wykonał pracę plastyczną, która udekorowała naszą szatnię.

     • TEATRZYK KAMISHIBAI W PRZEDSZKOLU

     • Przedszkolaki odwiedziły panie z Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu Filia w Tomaszowie Lubelskim, które zaprezentowały obrazkowy teatrzyk Kamishibai. Dzieci poznały przygody myszki Pipi, próbowały naśladować odgłosy ptaków i szumiącego strumyka, a po wysłuchaniu opowiadania pokolorowały obrazek przedstawiający myszkę. Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w teatrzyku.

     • Czytajmy dzieciom....codziennie

     • Dziękujemy mamie Grzesia za odwiedziny i włączenie się w akcję: Cała Polska czyta dzieciom. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały bajek o zwierzętach oraz aktywnie uczestniczyły podczas czytania. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję, komputery i telefony chwile poświęcone na wspólne czytanie książek pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości oraz radości. Częste czytanie bajek wpływa pozytywnie na rozwój wyobraźni, poszerza wiedzę, ułatwia rozumienie świata oraz kształtuje wrażliwość moralną.

     • DNI PROMOCJI ZDROWIA Z ,,MOVE WEEK POLAND 2023"

     • Od 22 do 31 maja nasza placówka aktywnie uczestniczyła w dwunastej edycji Tygodnia
      Ruchu (MOVE Week), stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia.
      O aktywne, ruchowe przerwy zadbała Akademia Krokieta i Lamy.
      Dodatkowo, w naszej placówce odbyło się wiele atrakcyjnych aktywności, takich jak:
      Harmonogram zajęć ruchowych przedstawiał się następująco:
      Poniedziałek - gimnastyka poranna, logorytmika oraz zabawy ruchowe z chustą
      animacyjną
      w przedszkolu, gimnastyka śródlekcyjna, zumba, ćwiczenia na siłowni , biegi, rajd
      pieszy, pilates, Plan Aktywnych Przerw (przedszkole, świetlica, kl.I-III)
      Wtorek - poranny rozruch, logorytmika ,gimnastyka śródlekcyjna, trening sportowy - piłka
      nożna, tenis stołowy i ziemny, siłownia zewnętrzna, rajd pieszy, rowery trójkołowe,
      Plan Aktywnych Przerw, taniec nowoczesny
      Środa - gimnastyka poranna, logorytmika, Plan Aktywnych Przerw, gimnastyka
      śródlekcyjna, taniec nowoczesny, siłownia
      Czwartek - poranny rozruch, trening sportowy - tenis stołowy , joga, ćwiczenia na
      siłowni, ćwiczenia ruchowe na basenie,logorytmika,
      Piątek - poranny rozruch w internacie, logorytmika , Plan Aktywnych Przerw Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom.
      Sami zobaczcie jak się bawiliśmy!
      #NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE
      #edukacjawruchu @V4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy

     • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 2023

     • Dnia 2 czerwca 2023r. w tomaszowskim parku odbyła się XXI edycja akcji Cała Polska czyta dzieciom, organizowana przez nasz Ośrodek. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Książka to ogród”. Na deskach Amfiteatru Parku Miejskiego im.Augusta Krzyżanowskiego zaproszeni goście przeczytali wiersze polskich poetów, które ciągle do nas powracają, by bawić i uczyć dzieci, a nas przenosić w beztroski świat. Czytali dla nas: pan Jarosław Korzeń - wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego, pan Wojciech Żukowski - burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, pan Andrzej Bulicz - dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej, pani Renata Miziuk – wiceburmistrz Tomaszowa Lubelskiego, pani Anna Nowosielecka – Hypiak - przedstawicielka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pani Małgorzata Mamrocha - przedstawicielka Biura Posła na Sejm Tomasza Zielińskiego, pan Zbigniew Kuczyński - naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych, pan Jacek Pawłucki – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamojskiego, pani Katarzyna Kyć - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pani Ewa Monastyrska - przedstawicielka Tomaszowskiego Domu Kultury, pani Elżbieta Rafalska - kierownik Biblioteki Pedagogicznej, proboszcz parafii NSPJ Jerzy Sopel oraz ksiądz dziekan z parafii Świętego Józefa - Grzegorz Chabros. Akcję uświetniły ciekawe występy artystyczne dzieci i młodzieży z tomaszowskich szkół i przedszkoli: Zespół „Muminki” oraz chórek z SOSW im. Janusza Korczaka, III grupa integracyjna „Krasnoludki” z Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. Jana Brzechwy, grupa „Złote Rybki” z Przedszkola Samorządowego Nr 5 im. Krasnala Hałabały, uczennica SP Nr 3 - Lena Mrozik, grupa „Gumisie" z Niepublicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina”, uczennice SP Nr 1 im. Orląt Lwowskich - Hanna Malec i Julia Niewczas. Podsumowaniem całej akcji było rozstrzygnięcie Integracyjnego Konkursu Plastycznego „Książka to ogród”.   Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zawsze wspierają naszą akcję i w tym roku objęli ją honorowym patronatem.   Dziękujemy: Starostwu Powiatowemu w Tomaszowie Lubelskim, Urzędowi Miasta Tomaszów Lubelski, Posłowi na Sejm RP panu Tomaszowi Zielińskiemu. Wsparli nas również: Tomaszowski Dom Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Lubelskim.

     • SMP 2.0 "Moje prawa"

     • Kolejne PRZEDOSTATNIE w tym roku szkolnym wyzwanie w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0 zrealizowane! Uczniowie grupy VII i VIII wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez p.Agnieszkę Hałasę, p.Annę Paszt, p.Marzenę Palak oraz p.Renatę Rostkowską – Kowalską na temat: „Moja godność – moje prawa” oraz „Moje prawa i obowiązki” Wspólna realizacja projektu była okazją na ułatwienie młodzieży rozwijania kompetencji kluczowych, rozumienia swojego miejsca na świecie, dbania o siebie i o innych.