• WIGILIA

     • 20 grudnia 2022 roku odbyło się w naszym ośrodku spotkanie  wigilijne. Swoją obecnością zaszczycili nas: wicestarosta p. Jarosław Korzeń, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej p. Andrzej Bulicz, p.Anna Syty dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tomaszowie Lubelskim, ks. Grzegorz  Chabros oraz ks. Jerzy Sopel. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno - muzyczny  pt. „Promyk nadziei”, który opierał się na utworach poetyckich znakomitych polskich poetów. Niepowtarzalny klimat tworzyło nastrojowe oświetlenie oraz dekoracja stołów. Po występie uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, a następnie przy dźwiękach kolęd spożyli pyszne, wigilijne potrawy. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki od św. Mikołaja. 

     • Jasełka w przedszkolu

     • W okresie przedświątecznym przedszkolaki zapoznawały się z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia m.in. co to są Jasełka i na czym polega magia tych pięknych świąt. Dzieci przebrane za Maryję, Józefa oraz pastuszków tworzyły niepowtarzalną atmosferę oczekiwania na to co nastąpi, czyli narodziny Dzieciątka Jezus. Przedszkolaki wykonały kartki świąteczne oraz uczyły się składać życzenia.

      Wesołych Świąt

     • Dzień Ryby

     • Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ryby, dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat środowiska wodnego.

     • Kutia w przedszkolu

     • Przedszkolaki przygotowywały świąteczny przysmak - Kutię. Dzieci rozpoznawały i podawały nazwy bakalii. Wykonały jedną z tradycyjnych potraw wigilijnych. Poznały nowe smaki, zapachy  oraz elementy zwyczajów świątecznych.

     • "Boże Narodzenie w plastyce"

     • Mamy zaszczyt przedstawić listę nagrodzonych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, którzy brali udział w miejskim konkursie plastycznym, organizowanym przez TDK pt. ,"Boże Narodzenie w plastyce 2022". Wszystkim bardzo gratulujemy!

     • "I ty możesz pozdrowić Świętego Mikołaja"

     • W internacie została zorganizowana akcja  pt."I ty możesz pozdrowić Świętego  Mikołaja". Kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia jest bardzo ważne. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Niestety zanika ona, wyparta przez smsy. Dzieci wspólnie z wychowawcami wykonywały kartki z pozdrowieniami i życzeniami, które wysłały do Wioski Mikołaja w Laponii. Dziękujemy grupie II, III i Przedszkolakom. Wszystkim, życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT❤

     • Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 "Świąteczne dbanie o relacje"

     • 13 grudnia p. Urszula Mizak wspólnie z p. Renatą Rostkowską - Kowalską przeprowadziły zajęcia w ramach programu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0, pt. "Świąteczne dbanie o relacje".  Zaproponowano ciekawe podanie deski serów i wędlin na świąteczny stół w kształcie choinki. Wychowankowie grupy IV przy współpracy z grupą II aktywnie i z wielką ciekawością brali udział w zajęciach tworząc choinkę z produktów spożywczych. Następnie wspólnie spożywali wykonaną pracę. Pozytywne emocje zostaną z nami na długo. 

     • "Kreatywne prace plastyczne"

     • Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny, dzięki któremu nasi uczniowie rozwijają swoje talenty. Przez cały rok jest realizowany pod opieką nauczycieli: J. Mamrochy, A. Bieli, I.Piątek, M.Majdan i A.Malec. Zapraszamy do galerii prac naszych wychowanków.

     • Apteczka zawsze pod ręką :)

     • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w dniu 07.12.2022r., odwiedzili przedstawiciele Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim, realizujący projekt "Na ratunek. Poprawa dostępności do świadczeń medycznych w stanach zagrożenia życia poprzez współdziałanie struktur ratownictwa medycznego na obszarze przygranicznym Polski, Białorusi i Ukrainy".

      W ramach tego projektu  zostały przekazane uczniom podręczne apteczki pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Dziękujemy w imieniu obdarowanych wychowanków.

     • Pierniczki już gotowe...

     • 🎁🎀🎄 6 grudnia, IV grupa wychowawcza wraz panią Ulą, w piękne wtorkowe popołudnie dekorowała pierniki. Ach jak było kolorowo i bardzo słodko. Wychowankowie robili lukier, barwiki na kolorowo, posypywali ogromne pierniki cukierkami i posypką. W powietrzu czuć było magią świąt. Pierniki pięknie zapakowano. Będą one ozdabiać świąteczne stoły w domach naszych uczniów. 🎀🎄🎁

     • Otwarcie placu zabaw

     • 6 grudnia 2022 r. w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw. Pani dyrektor Ewelina Mróz powitała zaproszonych gości i uczniów.

      Nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez wicestarostę powiatu tomaszowskiego - Jarosława Korzenia, dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego - Andrzeja Bulicza i księdza proboszcza parafii NSPJ w Tomaszowie Lubelskim - Jerzego Sopla.

      Po przecięciu wstęgi ks. Jerzy Sopel poświęcił plac zabaw i życzył wszystkim dzieciom anielskiej opieki.

      Po chwili plac zabaw wypełnił się dziećmi, które z radością korzystały z nowych atrakcji.

      Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki funduszom przekazanym przez organ prowadzący - Starostwo Powiatowe dla SOSW w Tomaszowie Lubelskim z okazji Jubileuszu 50-lecia istnienia placówki.

      Dzieci, rodzice, pracownicy dziękują za ten prezent.

     • Mikołaj był też w przedszkolu

     • Ho, ho, ho... do naszych przedszkolaków przybył Mikołaj, spotkanie było pełne radości, zabawy i wyczekiwanych prezentów. Mikołaju nie możemy się już doczekać wizyty za rok... pamiętaj o nas :)

     • U nas też był...

     • Jak wiecie 6 grudnia to magiczny dzień.  W tym dniu Święty Mikołaj odwiedza wszystkie grzeczne dzieci i przynosi  im prezenty. Jednak musimy pamiętać, że prezenty nie są najważniejsze. Ważna jest życzliwość i pamięć o innych. My pamiętaliśmy o Mikołaju. W tym roku odwiedzili nas goście z Ukrainy. Wspólnie z nimi przygotowaliśmy prezenty dla Mikołaja. Zrobiliśmy jego portret, ozdoby i kartki świąteczne oraz wiele innych mniejszych i większych niespodzianek. Jak spotkanie przebiegało? Zobaczcie sami na załączonych zdjęciach.

     • Listopadowe wyzwanie w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0 część II

     • W II połowie listopada wychowankowie grupy IV pod opieką pani Urszuli Mizak zmierzyli się z zadaniem: Poznajemy się lepiej. Dowiadywanie się więcej o sobie nawzajem - określanie podobieństw i różnic – zajęcia warsztatowe.

       oraz wychowankowie grupy V pod opieką pani Marzeny Palak zmierzyli się

      z wyzwaniem: Nasze sposoby radzenia sobie ze sterem – zajęcia relaksacyjne

      z elementami bajkoterapii.

      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia w Internacie Ośrodka gazetki z pracami uczniów biorących udział w listopadowym wyzwaniu 😊

       

       

     • "Wieczornica pamięci 2022"

     • 28 listopada odbyła się Wieczornica pamięci poświęcona ofiarom zbrodni katyńskiej – aspirantowi Karolowi Smyrskiemu oraz kapitanowi Bernardowi Święcińskiemu.

      Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przez Panią dyrektor Ewelinę Mróz gości: dyrektora Miejskiej Biblioteki Punlicznej Jacka Pawłuckiego, kierownika Filii Biblioteki Pedagogicznej Elżbiety Rafalskiej, Roberta Czyża – dyrektora Muzeum Regionalnego im. dr. Janusza Petera, proboszcza Parafii NSPJ Jerzego Sopla oraz Ryszarda Smyrskiego reprezentującego Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich, prywatnie wnuka Karola Smyrskiego. Nie zabrakło oczywiście naszych wychowanków z poszczególnych grup internackich.

      Część główną stanowiło przedstawienie złożone z pieśni katyńskich, wystąpienie wychowanków oraz prezentacja biografii Karola Smyrskiego i Bernarda Święcińskiego. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, wyrażając słowa uznania za poziom artystyczny akademii.

      Natomiast wnuk Karola Smyrskiego – Ryszard Smyrski, przedstawił życiorys swojego dziadka oraz historię swojej rodziny.

      Po odprowadzeniu pocztu sztandarowego nastąpiło zapalenie zniczy przy dębach pamięci Ofiar Katyńskich.

     • Dnia Pluszowego Misia

     • Przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem.

      Dzień był pełen uśmiechu, radości i wspólnej zabawy.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. 20 listopada w wielu krajach podejmowane są inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dydaktyczne. Przedszkolaki dowiedziały się, że posiadają między innymi prawo do radości, zabawy, nauki, opieki i ciekawego poznania otaczającego ich świata. Jako podsumowanie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne.

     • "Zdrowy Styl Życia"

     • 23.11.2022r. w ośrodku odbyła się prelekcja na temat "Zdrowego Stylu Życia". Spotkanie poprowadziła pani Alina Pliżga z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim. Tematy jakie były poruszane to higiena mycia rąk i zdrowe odżywianie. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony wychowanków, którzy bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Te zajęcia były jednym z cykli spotkań, które będą kontynuowane w przyszłości we współpracy ze Stacją. Dziękujemy za interesujące spotkanie 🙂