• Andrzejki 2022

     • Andrzejki to czas zabawy ale też okazja do poznania tradycji i obrzędów ludowych. Uczniowie klasy Ia i IV-VIu wspaniale bawili się podczas wróżb andrzejkowych.

     • Wieczór wróżb andrzejkowych

     •  

        "Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze". 24 listopada 2022 w naszym Ośrodku odbył się wieczór wróżb katarzynkiwo - andrzejkowych. Wychowankowie poznali historię i tradycje związane z tym świętem. Odgadywali zagadki o tematyce wieczoru, a także brali udział w wielu loteriach, wróżbach, losowaniach. Nie zabrakło też słodkiego akcentu. Nieodłącznym punktem wieczoru było również lanie wosku oraz dyskoteka. Wszyscy wychowankowie byli zadowoleni z wieczoru pełnym wróżb, magii i dobrej zabawy. 

     • Światowy Dzień Życzliwości

     • W dniu 21.11.2022r. obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. My także dołączyliśmy się do świętowania. Na początek każdy wychowanek oraz wychowawca został obdarowany wesołą buźką, symbolizującą ten dzień a wieczorem odbyła się integracyjna zabawa na stołówce. W specjalnie przygotowanej fotobudce była możliwość wykonania wspólnego zdjęcia.

      Zawsze warto być życzliwym, bowiem proste gesty, zwykłe miłe słowo mogą odmienić czyjś dzień.

     • "Razem przez cztery pory roku" Modułu I

     • Dzieci z przedszkola biorą udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Razem przez cztery pory roku". W ramach Modułu I przedszkolaki poznały dary jesieni, które wykorzystały podczas wspólnych zabaw w przedszkolu i na świeżym powietrzu.

     • 104. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę

     • 17.11.2022r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas akademii przypomniano o trudnej sytuacji politycznej naszego Państwa, ukazano ducha walki, dzięki której po 123 latach niewoli Polska stała się wolna. W akademii oprócz szanownej Dyrekcji swą obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego pan Andrzej Bulicz i ksiądz Krzysztof Groszek z parafii NSPJ.  Podczas akademii nasi uczniowie recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni przez co wzięli udział swoistej lekcji historii.

     • 104. rocznica odzyskania niepodległości Narodowe święto Niepodległości

     • 10 listopada nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu " podczas, której członkowie społeczności odśpiewali hymn państwowy. Po odśpiewaniu narodowej pieśni wybrane osoby pobiegły trasą 5-kilometrową w biegu "Z każdym krokiem bliżej niepodległości", po którym uczestnicy dostali certyfikaty ukończenia biegu.

     • Konkurs "Polska Niepodległa" 

     •   Został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny "Polska Niepodległa" z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie otrzymają dyplomy i nagrody, które wręczone zostaną na apelu szkolnym w przyszłym miesiącu. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów. Pokonkursowa wystawa prac znajduje się na korytarzu internackim, poziom D. 🇵🇱

     • "Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz"

     • Wychowankowie grup wychowawczych II, III, VII postanowili w tym roku nawiązać współpracę ze środowiskiem lokalnym – Zakładem Opiekuńczo – Leczniczym w Lubyczy Królewskiej. Przy wsparciu wychowawców: Joanny Mamrochy, Izabeli Piątek, Anny Malec, Grzegorza Srogi oraz Marcina Skulimowskiego, dzieci wykonały kartki z życzeniami z okazji Dnia Seniora. Do kartek została dołączona prezentacja multimedialna z pozdrowieniami i zdjęciami od dyrekcji,  wychowanków i wychowawców naszego ośrodka. Niespodzianka sprawiła seniorom ogromną radość – popłynęły łzy wzruszenia. Seniorzy poprosili nas o wspólne spotkanie. Nawiązanie tej współpracy uświadamia wychowankom, że obok nich żyją osoby starsze i słabsze, z różnymi przypadłościami. Kształtuje szacunek dzieci do ludzi starszych oraz uczy zrozumienia i empatii.

      Już teraz wiemy, że była to nie ostatnia taka inicjatywa.

      Dziękujemy Pani Dianie za pomoc w organizacji Dnia Seniora. Nie możemy się doczekać spotkania z Wami ♥️

     • "Jeże swoje święto mają – dzieci o nich pamiętają"

     • Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach, tańcach, pląsach związanych z tym kolczastym zwierzakiem. Z masy solnej wykonały własne jeże. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał dyplom "Przyjaciel Jeża". Dzień spędziliśmy miło i sympatycznie.

     • Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Piłce Nożnej Halowej Hrubieszów 2022

     • W dniu 08.11.2022r odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Piłce Nożnej Halowej Hrubieszów 2022. W zawodach rywalizowało sześć drużyn ze  Specjalnych Ośrodków województwa lubelskiego. Były to drużyny z: Zamościa, Hrubieszowa, Włodawy, Karczmisk, Lublina, Tomaszowa Lubelskiego. Nasza drużyna ostatecznie zajęła trzecie miejsce a nasz bramkarz Maciej Sadło zdobył statuetkę za najlepszego bramkarza turnieju. Nasz Ośrodek reprezentowali: Maciej Sadło, Krzysztof Roman, Michał Rosół, Kamil Sęndłak, Mateusz Michałowicz, Kondrat Bartecki , Marek Chabura. Gratulujemy!

     • "Moje miasto bez elektrośmieci"

     • Nasz Ośrodek w tym roku postanowił dołączyć się do ogólnopolskiej akcji "Moje miasto bez elektrośmieci" i włączył się w zbiórkę starych i zużytych sprzętów elektrycznych oraz elektronicznych. Do takich sprzętów zaliczamy AGD (pralki, czajnik, tostery, lodówki), RTV ( telewizory, radia), IT (telefony, telewizory, komputery, drukarki) oraz baterie. Jeśli zalegają takie sprzęty w waszych domach to prosimy o przynoszenie ich do nas. Wystawiony jest specjalny pojemnik w Internacie przy schodach, można też zostawiać sprzęt z tyłu budynku przy zielonym kontenerze na specjalnych paletach. Im więcej nazbieramy kilogramów, tym atrakcyjniejsze są do zdobycia nagrody, m.in. tablice multimedialne, sprzęty sportowe oraz pomoce do świetlic. 

      Zbiórka będzie trwała od 07.11.2022r. do 31.12.2022r.

      Zachęcamy do wsparcia nas w tej inicjatywie.

     • Spotkanie z Policją

     • „Profilaktyka zagrożeń dzieci i młodzieży” to temat spotkania, które miało miejsce 25 października 2022r. w naszym ośrodku z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

      Celem spotkania było poszerzenie wiedzy uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, w tym o zasadach poruszania się na rowerze, skuterze, hulajnodze oraz w różnych sytuacjach szkolnych. Poruszany był temat umieszczania w Internecie obraźliwych tekstów, filmów zdjęć oraz temat złego dotyku, niebezpiecznych kontaktów w sieci, przemocy rówieśniczej. Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie, przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów o zachowaniach ryzykownych,uchroni wielu młodych ludzi przed przykrymi konsekwencjami za złe zachowanie oraz posłuzy lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

     • Jesienna surówka - promujemy zdrowe odżywianie.

     • Dnia 15 listopada grupa lV w ramach zajęć pozalekcyjnych wykonała surówkę z sezonowych warzyw. Jesienne warzywa są pełne smaku, a także witamin i wartości odżywczych. Warto je jeść, aby cieszyć się zdrowiem i odpornością, która jest nam szczególnie potrzebna w nadchodzących, chłodnych dniach. Poza tym nic tak nie integruje grupy jak wspólna praca. Surówka była pyszna. Jedzcie warzywa!!! 

     • Rajd rowerowy

     • 06.10.2022 r. Piękna jesienna aura i nasi uczniowie podczas rajdu rowerowego do Rezerwatu "Czartowe pole" dodatkowa atrakcją było ognisko oraz zwiedzania Muzeum pożarnictwa w Oseredku.

     • NARODOWE CZYTANIE 2022

     • Nasza Szkoła otrzymała od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu 2022 Ballad i romansów.

     • Rajd pieszy

     • Uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w rajdzie pieszym do Stadniny koni w Dąbrowie Tomaszowskiej. Dzieci pieszo pokonały ponad 10 kilometrów! W stadninie skorzystały z przejażdżki  "konnym tramwajem" po lesie i przejażdżki na koniu. Nie zabrakło  zabawy przy muzyce oraz na placu zabaw. Nie obyło się oczywiście bez pieczenia kiełbasek przy ognisku. Zapraszamy do fotorelacji

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny EUROPA I JA

     • Wychowankowie zrealizowali zadanie 1 w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Europa i Ja.

      W tym zadaniu poznali symbole narodowe wcześniej wybranych państw:

      Grupa I Niemcy, p. Jolanta Piątkowska i p. Małgorzata Krzaczkowska;

      Grupa II Hiszpania, p. Anna Malec i p. Izabela Piątek;

      Grupa III Grecja, p. Joanna Mamrocha i p. Agnieszka Mrozik;

      Grupa IV Litwa, p. Marta Myśliwiec;

      Grupa V Węgry, p. Marzena Palak i p. Janusz Grzeszata;

      Grupa VI Włochy p. Małgorzata Rachańska i p. Mieczysław Ostaszewski;

      Grupa VII Finlandia, p Anna Paszt i p. Grzegorz Sroga.