• „siepomaga.pl”

     • Uczniowie oraz nauczyciele naszego Ośrodka włączyli się w akcję pieczenia ciast dla chorego Stasia Skiby, które były sprzedawane 23 października pod kościołem NSJ w Tomaszowie Lubelskim. Dodatkowo po zbiórce pieniędzy w Specjalnym Ośrodku wpłaciliśmy na stronę siepomaga.pl 576 zł. Dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy wsparli tę inicjatywę, a Stasiowi życzymy dużo zdrowia. Wierzymy, że jego malutkie serduszko zostanie w niedługim czasie wyleczone. ​​​​​​​

     • "Szkoła myślenia pozytywnego 2.0"

     • IV grupa wychowawcza wraz z p. Ulą bierze udział w projekcie "Szkoła myślenia pozytywnego 2.0". W ramach tego projektu raz w miesiącu będą realizowane zajęcia i zamieszczane na stronie Ośrodka. W październiku tematem przewodnim było: Jak rozwijać samodzielność u uczniów i uczennic oraz budowanie motywacji do nauki. Grupa IV zrealizowała temat: Poprawne składanie ubrań i pakowanie bagażu. Zapraszamy do śledzenia naszych działań. 

     • Przedszkolaki na basenie

     • W naszym przedszkolu dzieci uczestniczą w zajęciach na basenie. Pod okiem instruktora korzystają z zabaw w wodzie. Zajęcia na basenie sa dla dzieci źródłem radości i zadowolenia.
      Spójrzmy na te uśmiechnięte buzie...

     • Bezpieczeństwo na drodze

     • Przedszkolaki dbają o bezpieczeństwo swoje i innych. Znają już zasady ruchu drogowego, wiedzą dlaczego ważne są znaki odblaskowe, pasy bezpieczeństwa i fotelik samochodowy. Poznały wybrane znaki drogowe oraz znaczenie sygnalizatora. Wykonały prace plastyczne. Teraz pozostaje już tylko wsłuchiwanie się w ruch drogowy, obserwacja przestrzegania zasad ruchu drogowego i okolicy, a także poszukiwanie wybranych znaków drogowych.

     • Kartka urodzinowa dla Muzeum

     • Grześ przedszkolak z gr. II otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Tomaszowie Lubelskim. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     • SAD

     • Kto nas dziś odwiedził?
      Czerwone jabłuszko co na drzewie siedzi.
      Czerwone jabłuszko, złocista gruszeczka
      i fioletowa śliweczka.
      Na zajęciach przedszkolaki utrwalali nazwy i wygląd wybranych owoców z sadu.

     • "ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA"

     • Dnia 24 października, w piękne jesienne popołudnie w naszym Ośrodku odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Na boisku szkolnym zapłonęło ognisko przy którym wychowankowie najpierw piekli kiełbaski a następnie wrzucili ziemniaki do ogniska. W czasie kiedy piekły się ziemniaki brali udział w konkurencjach sportowych, takich jak przeciąganie liny, slalom z ziemniakiem na łyżce w dłoni czy rzut do celu. Następnie przy muzyce degustowaliśmy upieczone ziemniaki. Mniamm Zapraszamy za rok

     • "Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia"

     • Wychowankowie grup wychowawczych wzięli udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonych przez ratownika medycznego Damiana Pępiaka z Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Lubelskim.

      Na warsztatach młodzież uzyskała wiedzę jak się zachować w obliczu zagrożenia, ocenić stan poszkodowanego i udzielić pomocy przedmedycznej. Dowiedzieli się jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową,  jak postępować w sytuacji zadławienia oraz atakach padaczkowych. Chętni uczniowie mogli się wczuć w rolę ratującego oraz poszkodowanego i wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

      Na koniec warsztatów wychowankowie mogli zobaczyć karetkę pogotowia od "środka" i obejrzeć na żywo pojazd i sprzęt w nim się znajdujący, który nieraz uratował życie ludzkie.

      Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi SPZOZ Tomaszów Lubelski oraz Pani Oddziałowej Pogotowia Ratunkowego za pomoc w organizacji warsztatów pierwszej pomocy przedmedycznej - "Uczymy się pomagać", a Panu Damianowi za ważne wskazówki,  które  mogą uratować ludzkie życie.

     • Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza

     • 18.10.2022r. był obchodzony "Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza". Z tej okazji grupa II i III wybrała się na pocztę aby poznać specyfikę pracy listonosza i urzędu pocztowego. Podczas zajęć dowiedzieli się co jest potrzebne,aby wysłać list oraz jak prawidłowo adresować kopertę.

      Z okazji święta Poczty Polskiej wychowankowie złożyli serdeczne życzenia pracownikom Poczty oraz przekazali podziękowania za ciekawie przeprowadzone zajęcia.

     • Zakończenie obchodów 50.lecia SOSW

     • Dzień Edukacji Narodowej

      W dniu 19.10.2022 w naszym ośrodku odbyło się spotkanie społeczności szkolnej z gośćmi i byłymi pracownikami.

      Okazją było zakończenie obchodów roku jubileuszowego oraz Dzień Edukacji Narodowej.

      Uroczystość miała podniosły charakter. Po powitaniu gości przez dyrektora Ośrodka Ewelinę Mróz odbyło się Ślubowanie nowych uczniów i wręczenie okolicznościowych nagród dla pracowników.

      Następnie widzowie obejrzeli spektakl humorystyczny z życia szkoły odegrany przez uczniów i nauczycieli.

      Zakończeniem obchodów 50.lecia Ośrodka było zakopanie Kapsuły Czasu, w której zawarte były listy, zdjęcia i niespodzianki dla przyszłych pokoleń.

      Na zakończenie wszyscy zaproszeni spotkali się przy symbolicznej kawie i ciastku a uczniowie bawili się na dyskotece.

     • "SPRZĄTANIE ŚWIATA"


     • Dnia 19.10.2022r. uczniowie naszego Ośrodka wraz z wychowawcami i panią wicedyrektor brali udział w corocznej akcji "Sprzątanie Świata ". Jak co roku wspiera nas w tych działaniach Nadleśnictwo – Tomaszów Lubelski. Wychowankowie bardzo chętnie brali udział w tej akcji i nie przeszkodził nam nawet  chwilowy jesienny "kapuśniaczek" a jesienne kolory lasu na Siwej Dolinie zachwycały każdego. 

      Dziękujemy za tę formę opieki nad piękną przyrodą Roztocza.

     • "DZIEŃ DRZEWA"

     • W ramach obchodów tego święta grupa II i III brały udział w zajęciach terenowych w naszym parku miejskim. Zwiedzała wystawę grzybów przygotowaną przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Tomaszowie Lubelskim oraz brała udział w zajęciach bibliotecznych przygotowanych przez p.Iwonkę.

      Dzieci zdobywały wiedzę na temat budowy drzew, ważnych funkcji jakie pełnią w przyrodzie jak również dla nas. Rozpoznawali  różnorodne gatunki z wykorzystaniem atlasów przyrodniczych.

      Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa grzybów. Dzięki atlasom ze szkolnej biblioteki, mogliśmy wyszukiwać wybrane gatunki i dzielić ją na jadalne i trujące. Uczestnicy doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem testu na zakończenie zajęć.

      Wszystkim gratulujemy wiedzy!

     • Kresowa Osada

     • "Basznia Dolna"

      Dnia 27.09.2022r. grupy wychowawcze z internatu wybrały się na wycieczkę do parku rozrywki i edukacji Kresowa Osada w Baszni Dolnej. Wychowankowie podzieleni na dwie grupy, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych – pieczenie pizzy oraz w warsztatach florystycznych – las w szkle. Warsztaty okazały się nowym i bardzo ciekawym doświadczeniem dla naszych wychowanków.

      Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie muzeum Stacja Basznia. Wychowankowie obejrzeli interesujący film multimedialny o historii kolei oraz zobaczyli makietę kolejową, która pokazała jak skomplikowany jest system kolejowej infrastruktury. Największą atrakcją był przejazd Mini Bałajem – kolejką wąskotorową.

      Wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas a i pogoda również nam dopisała.

      W dobrych nastrojach wróciliśmy do ośrodka 🙂

     • "PLANETA MA ZNACZENIE"

     • W naszym Ośrodku ruszyła akcja "PLANETA MA ZNACZENIE". W ramach tej akcji zabieramy stare telefony komórkowe, które zostaną przekazane do recyklingu. Szkoły i ośrodki, które zbiorą najwięcej sprzętów, mogą wygrać atrakcyjne i wartościowe nagrody m.in. wyposażenie sal językowych, zestaw gier planszowych lub smartfloor. Całą akcję sponsoruje T-Mobile oraz Biosystem.

      Telefony zostawiamy w specjalnym pudełku, w holu przy wejściu do budynku.

      Akcja trwa do 23 grudnia.

      Zachęcamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę!!!

     • "Kreatywne Prace Plastyczne"

     • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w trakcie roku szkolnego 2022/2023 będzie brał udział w Międzynarodowym Projekcie "Kreatywne Prace Plastyczne".

      Zachęcamy do oglądania dzieł naszych dzieci, które będą ukazywały się co miesiąc na naszej stronie oraz profilu organizatora.

      We wrześniu wykonywaliśmy pracę wykorzystując trzy sposoby: "Mokre w mokrym", " "Słoneczniki" oraz " Kółka i kropki". Zapraszamy do galerii prac.

     • Dzień osoby niepełnosprawnej

     • Uczniowie Szkoły Branżowej byli 28.09.2022 w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w ramach "Dnia osoby niepełnosprawnej".

      Celem spotkania była prezentacja ofert dla osób niepełnosprawnych przygotowanych przez instytucje z naszego powiatu: Urzędu Skarbowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

      Spotkaniu towarzyszył kiermasz wyrobów ceramicznych wykonanych przez uczniów naszj szkoły, których reprezentował Michał Rosół.

     • POLSKA NIEPODLEGŁA

     •  

      Grupa II i III  w dniu 22 września 2022 r., gościła w Wirtualnym Teatrze Historii "Niepodległa". Wychowankowie podczas zwiedzania wystaw, mogli poznać historię II Rzeczpospolitej przedstawioną w formie ciekawostek historycznych. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii multimedialnych mogliśmy oglądać w jaki sposób rozwijało się nasze państwo na przestrzeni lat.