Aktualności

          • DZIEŃ TATY

          • Niedawno obchodziliśmy Dzień Mamy, a następnie Dzień Dziecka. Kalendarz nie zapomniał o kolejnym, ważnym święcie – Dniu Taty. To wydarzenie to idealna okazja, aby zatrzymać się na chwilę i docenić ważną rolę, jaką ojcowie pełnią w naszych życiach.
            Dzisiaj przedszkolaki  wręczyły swoim Tatusiom własnoręcznie wykonane prezenty oraz złożyły życzenia. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia wszystkim Tatusiom, którzy każdego dnia dbają o bezpieczne i beztroskie dzieciństwo swoich pociech!

          • Współpraca z uczelnią Korczaka

          • 20 czerwca 2026 roku delegacja naszych pracowników wzięła udział w Korczakowskiej Puencie Roku Akademickiego 2025/2026. 

            Na tym niezwykle uroczystym wydarzeniu szkoły i placówki im. Janusza Korczaka zaprezentowały sposób realizacji idei patrona. Nasz Ośrodek przygotował również wystawę prac uczniów, która cieszyła sie dużym zainteresowaniem. Odbył się także panel dyskusyjny w którym rozmawiano o współczesnej szkole. Grono specjalistów poruszało tematy związane z podmiotowością ucznia o które tak bardzo walczył Janusz Korczak. Wydarzenie zakończyło się historycznym momentem. Na znak nawiązanych współpracy sieci szkół i placówek imienia Janusza Korczaka został podpisany list intencyjny pomiędzy Uczelnia Korczaka w Lublinie a Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim określający cel i zakres dalszej współpracy. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz obdarzenie nas tak wielkich zaufaniem.

          • Zajęcia warsztatowe ze Szkołą Myślenia Pozytywnego 2.0

          • Twórczość jako potężne narzędzie budowania odporności psychicznej i zrozumienia własnej tożsamości. Poprzez ekspresję artystyczną dajemy uczniom i uczennicom głos tam, gdzie brakuje słów. Sztuka pozwala oswoić trudne emocje, odnaleźć balans i – co najważniejsze – dostrzec unikalność każdego z nas.

          • MAMY LAUREATKI

          • Dwie wychowanki naszej placówki zostały laureatkami w XXIV Wojewódzkim konkursie twórczości „Zawsze niech będzie”. Uczennica klasy VIII Szkoły podstawowej zdobyła 1. Miejsce w konkursie plastycznym, natomiast uczennica klasy 3 Branżowej Szkoły 1. Stopnia otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim. Nagrodzona praca plastyczna przedstawia Ratusz w Zamościu. Z kolei wyróżniona praca literacka to opowiadanie o postaciach Anime, które zwiedzają Zamość.
            Jednym z celów tegorocznej edycji konkursu było promowanie i popularyzacja dziedzictwa kulturowego oraz historycznego Zamościa jako „miasta idealnego” i Perły Renesansu.

          • Fascynująca przygoda w „Zielonej Zagrodzie”

          • W dniu 10 czerwca 2026 roku wychowankowie naszej placówki wzięli udział w niezwykle udanej wycieczce do „Zielonej Zagrody” w Bondyrzu, która stała się dla nich doskonałą lekcją przyrody na świeżym powietrzu. Podczas wyjazdu pogoda bardzo nam dopisała, co dodatkowo umiliło czas spędzony na zewnątrz. Pierwszym punktem programu było bliskie spotkanie z alpakami – dzieci poznały imiona oraz fascynujące ciekawostki z życia tych zwierząt, a także miały okazję osobiście pokarmić je przygotowaną wcześniej marchewką. Kolejną atrakcją były kreatywne warsztaty, podczas których uczestnicy własnoręcznie malowali torby z motywem alpak. Po intensywnej pracy twórczej przyszedł czas na odpoczynek przy wspólnym ognisku z pysznymi kiełbaskami. W drodze powrotnej grupa zatrzymała się przy wieży widokowej, skąd podziwiała piękną panoramę okolicy oraz zalew w Krasnobrodzie. Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń wyjazdu była wizyta w pizzerii i wspólny posiłek. Ten wyjątkowy dzień, bogaty w fascynujące odkrycia i integrację, z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

          • „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

          • Dzień Dziecka to wyjątkowy moment, na który z niecierpliwością czekają wszystkie przedszkolaki. To czas przepełniony radością i uśmiechem. W naszym przedszkolu ten dzień również obfitował w niezwykłe wrażenia. Na dzieci czekały gry, zabawy oraz zajęcia kreatywne i kulinarne. Wszystkiego najlepszego naszym drogim milusińskim życzą panie z przedszkola.

          • "BAJKA NA DOBRANOC"

          • Wieczór 27 maja 2026 roku był w naszym ośrodku pełen magii. Odwiedzili nas niezwykli goście z bajek i komiksów, którzy wystąpili w wyjątkowym spektaklu pt. „Bajka na dobranoc". Wydarzenie przeniosło wszystkich widzów do magicznego świata wyobraźni. Na scenie pojawili się uwielbiani bohaterowie klasycznych baśni, współczesnych animacji oraz kultowych komiksów. Publiczność spotkała Śnieżkę w towarzystwie siedmiu krasnoludków, Czerwonego Kapturka, u boku którego pojawił się Wilk, oraz piękną Jasminę. Nie zabrakło też Kota w butach, Pinokia, uroczej Syrenki, Elzy oraz Pięknej i Bestii. Obok postaci baśniowych pojawili się superbohaterowie - Superman i Batman. Tajemnicza Czarownica dodała całej historii dreszczyku emocji. Składamy ogromne podziękowania wszystkim aktorom za ten wspaniały występ. Wasz talent, zaangażowanie i serce włożone w grę aktorską wywołały mnóstwo radości. Dziękujemy za stworzenie tak cudownej atmosfery i podarowanie naszym podopiecznym wieczoru pełnego uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.

          • Laureaci konkursu: "Misja 112-jeden numer, tysiąc szans"Mamy laureatkę!

          • W dniu dzisiejszym (27.05.2026), podczas „Dni Promocji Zdrowia”, nasza uczennica Magda Adamczuk została laureatką konkursu „Człowiek wolny od nałogów” w kategorii szkół specjalnych.W nagrodę otrzymała bon podarunkowy o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepie Empik.Serdecznie gratulujemy Magdzie sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć!

            Wychowankowie z Gr.II również zostali wyróżnieni w konkursie: "Misja 112-jeden numer, tysiąc szans." (kategoria klasy IV-VIII). Celem konkursu było kształtowanie postaw odpowiedzialności społecznej,promowanie właściwego korzystania z numeru alarmowego 112 oraz uwrażliwienie na konieczność reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Gratulujemy i życzymy odpowiedzialnych wyborów i świadomości jak ważny jest numer 112.

          • DNI PROMOCJI ZDROWIA!

          • W dniu dzisiejszym (27.05.2026) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w "Dniu Promocji Zdrowia" organizowanego przez Urząd Miasta Tomaszów Lubelski, biorąc udział w zajęciach sportowych: bieg na 100m, przeciąganie liny, wyścigi w workach, rzut woreczkiem do celu, slalom z piłką,. Nasi najmłodsi uczestnicy mogli spędzić czas w strefie relaksu z dmuchańcami oraz malowaniem farbami na dużym formacie. Ponadto dla każdego uczestnika czekały pyszne i zdrowe przekąski w formie sałatek, kanapek i koktajli. Na zakończenie zmagań czekała na nich nagroda w postaci pełnego worka piłek.

          • DZIEŃ MAMY W PRZEDSZKOLU

          • 26 maja obchodzimy Dzień Mamy. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej Mamie należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów kwiatów za jej bezwarunkową miłość. Przedszkolaki poprzez piosenkę taneczną „Mamo Mamo”  oraz kolorowe kwiatki, które od kilku miesięcy pielęgnowały, swoim KOCHANYM MAMOM wyraziły wdzięczność i miłość.

          • „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”. Mk 10,14

          • 23 maja dzieci z kl. III miały swoje święto, do którego przygotowywały się przez cały rok szkolny. W Kościele NSPJ Gabrysia, Kuba, Rafał, Jasio oraz Magda i Emilka (uczennice z innej szkoły) przyjęły po raz pierwszy Komunię Św.

               Uroczystą Mszę św. odprawił i udzielił Sakramentu Eucharystii Ks. Dziekan Jerzy Sopel. Oprawa liturgiczna i muzyczna przygotowana przez Panie Katechetki dodały wyjątkowości tej Uroczystości. 

             Dzieci w skupieniu otoczone miłością i bliskością najbliższych mogły po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy Św.

             Życzymy wszystkim naszym dzieciom pierwszokomunijnym pięknej przyjaźni z Jezusem oraz obfitych Łask Bożych.

          • Wycieczka do Kolorowego Rancza

          • 21 maja uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w wycieczce do Kolorowego Rancza. Czas tam spędzony był pełen radości i ciekawych atrakcji. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pieczenia bułki drożdżowej, gdzie mogły samodzielnie dodawać poszczególne składniki ciasta, a następnie spróbować wspólnie przygotowanego wypieku. Dowiedziały się także skąd się bierze mleko, śmietana oraz poznały różne gatunki serów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się  także samodzielne ubijanie masła, co pozwoliło lepiej poznać tradycyjne sposoby przygotowywania produktów mlecznych. Dużą atrakcją były mieszkające tam zwierzęta, które można było głaskać i karmić. Było wiele zabaw i konkursów dla dzieci oraz wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku.

          • Lubelski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

          • W dniu 21 maja 2026r na stadionie lekkoatletycznym Ośrodka Sportu i Rekreacji "Tomasovia" nasz Ośrodek wspólnie z Olimpiadami Specjalnymi Polska - Oddziałem Regionalnym Lubelskie zorganizował "Lubelski Mityng
            Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych". Dwudziestu najlepszych zawodników wyłonionych podczas treningów godnie reprezentowało naszą szkołę, rywalizując z około 80 sportowcami z 7 klubów sportowych z województwa
            lubelskiego. Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
            Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i obecność podczas Mityngu:
            Zastępcy Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski - Panią Renatę Miziuk, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim - Panią Dominikę Janicką, Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Tomaszowie Lubelskim - Pana Zbigniewa Kuczyńskiego, Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasovia - Pana Mirosława Fusa, Redaktora Naczelnego Rewizji Tomaszowskich - Pana Jacka Pawłuckiego.

            Zawody nie odbyłyby się bez wsparcia finansowego:
            - Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego,
            - Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim,
            - Biura Rachunkowego Elżbiety i Dariusza Kuźniarz.
            Przeznaczone środki wspomogły nas w zakupie medali. Dzięki temu mogliśmy, także przygotować ciepły posiłek dla każdego z zawodników, napoje oraz słodki poczęstunek. Zakup baneru reklamowego Olimpiady Specjalne Lubelskie.
            Ogromne podziękowania ślemy dla Pana Wojciecha Żukowskiego Burmistrza Miasta oraz Pana Mirosława Fusa Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasovia za udostępnienie obiektów sportowych (bieżnia, rzutnia, skocznia, szatnie dla zawodników, sprzęt sportowy) i wszystkich pracowników OSiR za pomoc w przygotowaniu imprezy.
            Nasze wydarzenie sportowe zostało objęte patronatem medialnym przez:
            Katolickie Radio Zamość
            Kronikę Tygodnia
            Rewizje Tomaszowskie

          • Światowy Dzień Pszczół

          • Z okazji Światowego Dnia Pszczół w naszym ośrodku odbyły się wyjątkowe warsztaty edukacyjne połączone ze spotkaniem z pszczelarzem. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać fascynujący świat pszczół oraz dowiedzieć się jak ogromną rolę odgrywają one w przyrodzie i życiu człowieka. Nie zabrakło również części praktycznej i pokazowej w której zaprezentowano specjalistyczną odzież pszczelarza oraz podstawowe narzędzia wykorzystywane w pasiece. Na zakończenie uczniowie własnoręcznie wykonali świece z naturalnego wosku pszczelego, skosztowali miodu oraz mieli możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w stroju pszczelarza. Serdecznie dziękujemy Pani Annie i panu Łukaszowi za poświęcony czas oraz  podzielenie się swoją pasją. Mamy nadzieję że będziemy mieli okazję ponownie uczestniczyć w podobnych spotkaniach.

          • Wycieczka do Siedlisk

          • „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”. W myśl powiedzenia Stanisława Jachowicza wybraliśmy się w niedaleką podróż turystyczno-krajoznawczą do Siedlisk. Na miejscu przywitali nas pan Paweł i pani Agata – przewodnicy tej malowniczej miejscowości. Dzięki ich uprzejmości zwiedziliśmy tereny obfitujące w źródliska, przy których powstały kapliczki: Na Wodzie, św. Antoniego, św. Floriana oraz źródełko im. Pawła Sapiehy – ostatniego właściciela Siedlisk, podróżnika, założyciela i pierwszego prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża. Ponadto dotarliśmy do kapliczek maryjnych – Matki Bożej Częstochowskiej na sośnie i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Podczas spaceru m.in. odwiedziliśmy cmentarz, na którym pochowany jest Paweł Sapieha oraz zobaczyliśmy dęby będące pomnikami przyrody. Zwiedzając Muzeum Skamieniałych Drzew byliśmy pod ogromnym wrażeniem, gdyż mogliśmy obejrzeć bogate zbiory etnograficzne, w tym sprzęty używane w dawnych gospodarstwach domowych. Wyjątkową atrakcją był przygotowany przez przewodników profesjonalny plener malarski, gdzie każdy uczeń mógł wykazać się talentem i kreatywnością malując cerkiew pw. Św. Mikołaja. Integracyjne ognisko i pieczenie kiełbasek dodało naszej wycieczce smaku i pikanterii. Naszym zdaniem lokalne Siedliska i przepiękne widoki nie odbiegają wyglądem od tych zagranicznych, a myśl Jachowicza, mimo upływu lat, nic nie straciła na aktualności.

          • OGÓLNOPOLSKI STRAŻACKI KONKURS PLASTYCZNY

          • Tematem Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego było „OSP - strażacy w służbie drugiemu człowiekowi, nie tylko w czasie pożaru.” Konkurs skierowany był do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Głównym jego celem było zainteresowanie pracą strażaków, popularyzowanie wiedzy na temat ochrony przeciwpożarowej oraz kształtowanie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa i właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia.
            Nasza uczennica Kamila Kuropatnicka za swoją pracę dostała wyróżnienie w eliminacjach powiatowych oraz została laureatką na szczeblu wojewódzkim. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29.04.26 r. w Oddziale Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Lublinie oraz 12.05.26 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody za swoje prace.

          • UWAGA ZBIÓRKA

          • dniach 18-22.05.2026r będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna dla Lubelskiego Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia. Otrzymane wsparcie finansowe będzie przeznaczone na: zakup leków, zakup środków higienicznych, zakup materiałów opatrunkowych, zakup sprzętu medycznego, naprawy sprzętu medycznego. Zachęcamy do włączenia się do zbiórki.