• SMP 2.0 MAJ

      W ramach majowych wyzwań Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0 zrealizowaliśmy zajęcia integracyjne „Razem – zasady dobrej współpracy” na świeżym powietrzu z zakresu doskonalenia umiejętności współpracy oraz dbania o estetykę szkolnego otoczenia. Wychowankowie mieli możliwość współdziałania przy sadzeniu różnorodnych roślin ozdobnych oraz ich pielęgnacji.

     • DZIEŃ DZIECKA

      Dzień Dziecka w naszym ośrodku spędziliśmy wspólnie z przyjaciółmi z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grabowicy i Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Szarwoli. Swoją obecnością zaszczycili nas również Starosta tomaszowski Pan Henryk Karwan i Pan Andrzej Bulicz dyrektor wydzialu oświaty, kultury i kultury fizycznej oraz przedstawiciele Rady Rodzicow. W tym dniu oficjalnie otworzono sale do integracji sensorycznej. Tradycyjnie impreza rozpoczęła się biegiem integracyjnym. Kolejnym punktem programu były różne atrakcje między innymi: turniej "Jaka to melodia", loteria fantowa, warsztaty kulinarne, malowanie twarzy, konkurencje sportowe, dyskoteka. Były też kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek. Na zakończenie odbył się mecz: nauczyciele kontra uczniowie. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.

     • ”Podróże małe i duże”

      Wszystkie zadania w ramach projektu edukacyjnego ”Podróże małe i duże” wykonane.To była fantastyczna przygoda, która rozpoczęła się 01.10.2022 r . i trwała do 31.05.2023 r. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli mieli do wykonania zadania, które miały na celu poszerzenie wiedzy dotyczącej naszego kraju.

     • TEATR

      W naszym internacie 25 maja zagościł Teatr im. H.Ch Andersena z Lublina. Podczas warsztatów poznaliśmy pracę aktorów oraz rodzaje lalek wykorzystywanych w spektaklach. Każdy miał okazję wcielić się się w rolę aktora i odegrać mini scenkę teatralną. Aktorstwo to ciężki ale bardzo interesujący zawód. Dziękujemy.

     • List od sw. Mikołaja

      "Do grzecznych dzieci Mikołaj przychodzi nawet w maju" Bardzo się cieszymy, że Święty Mikołaj odpisał na nasze pozdrowienia i otrzymał nasze upominki. Sprawiło nam to radość. Dziękujemy- wychowankowie grupy II i III oraz przedszkolaki😊

     • 18 nastka Wiktorii

      18 urodziny Wiktorii. W świat dorosłych mądrze wkraczaj. Niech Ci szczęście zawsze sprzyja, nowy dzień wesoło mija. Wszystkie plany niech się spełnią, bliscy życie uprzyjemnią. 100 lat. Dziękujemy za super przyjęcie🎂🍿🍬🥤

     • DNI PROMOCJI ZDROWIA Z # MOVEWeekPoland

      ROZPOCZYNA SIĘ JUŻ DZIŚ!!!

      Kontynuacja akcji!

      22.05.2023-31.05.2023 DNI PROMOCJI ZDROWIA Z #MOVEWeekPoland

      Od dzisiaj, 22.05.2023 r., w ramach Tygodnia Ruchu (MOVE Week) na terenie całej Europy odbywać się będą wydarzenia sportowe promujące korzyści wynikające z regularnej aktywności fizycznej. W tym roku do drużyny #MOVEWeekPoland dołączyła także nasza placówka. Cała nasza społeczność włączy się w realizację Planu Aktywnych Przerw, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Są to gotowe filmy promujące aktywność ruchową w formie zabaw. Zapewnimy dzieciom ruchową przerwę w czasie zajęć lub porannego rozruchu. Zaproponujemy im również dodatkowo wiele różnorodnych innych aktywności, promując w ten sposób korzystne dla zdrowia nawyki i sposoby uprawiania sportu w różny sposób.

     • "Od spichlerza do Mięćmierza"

      Pod takim hasłem, w dniu 18 maja bieżacego roku, uczniowie naszego ośrodka zwiedzali Kazimierz Dolny i okolice. W wycieczce udział wzięło 42 uczniów wraz z opiekunami. Po Kazimierzu i okolicach oprowadzała nas cudowna przewodniczka, pani Dorota. W sposób niezwykle ciekawy przedstawiła ważniejsze wydarzenia historyczne, opowiedziała legendę związaną z historią miasta, pokazała zabytki: spichlerze, basztę, zamek, kościół farny, kamienice w rynku, klasztor. Już teraz wiemy skąd pochodzi nazwa miasta, dlaczego jego symbolem jest kogut oraz dlaczego w rynku jest pomnik psa Werniksa. Braliśmy też udział w grze terenowej – poszukiwanie skarbu. Musieliśmy znależć kluczyk do skrzynki ustawionej przy studni w rynku. W niej były ukryte dla każdego z nas książeczki autorstwa pani przewodnik "Kazimierz Dolny obrazem i słowem". Dodatkową atrakcją była jazda Eko busikami – po ulicach miasta oraz

     • Tydzień Książki 17-21.04.2023

      Międzynarodowy Dzień Książki w naszej szkole obchodzony był przez cały tydzień. Uczniowie na przerwach lekcyjnych czytali w śmieszny sposób dzieła literackie znanych filozofów, literatów i noblistów. Wierszyki dla dzieci czytane od końca sprawiły wszystkim niesamowitą radość. Uczniowie chętnie czytali także skład produktów spożywczych, które następnie mogli degustować. W ramach Tygodnia Książki 22 uczniów wzięło udział w Konkursie pięknego pisania oraz w Konkursie wiedzy o życiu, twórczości i działalności Janusza Korczaka. Tydzień książki zakończył się akcją czytelniczą „Drzwi do książki”, w której zadaniem uczniów było wypożyczenie i zapoznanie się z wybraną legendą lub baśnią oraz wspólnym wykonaniem plakatu.. Uroczyste podsumowanie imprezy odbyło się 9 maja podczas którego uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

     • 3. maja

      Dnia 12 maja 2023r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Starsi uczniowie przybliżyli swoim młodszym koleżankom i kolegom co działo się 3 maja 1791r. Montaż słowno – muzyczny wzbogaciły przepiękne wiersze patriotyczne, piosenki o Polsce oraz prezentacja multimedialna, zawierająca historyczny obraz tamtych wydarzeń. Nie zabrakło nawet samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, w postać którego wcielił się uczeń naszej szkoły. W towarzystwie posłów, w Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego, król złożył uroczystą przysięgę i odczytał bardzo ważną dla Polaków ustawę. Podczas akademii nawiązano także do symboli narodowych oraz ważnych majowych dat. Podczas odśpiewania piosenki „Polska flaga” maluchy z naszego przedszkola zaakcentowały, jak ważna jest dla nas flaga naszego kraju. Patriotyczna pieśń „Obudź się Polsko” była zamknięciem historycznych, majowych wyda

     • Dążenie do celów - Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0

      Droga do przebycia to kolejne zadanie w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0, które umożliwiło nam stworzenie "Map dotarcia do końca roku szkolnego” – gdzie wspólnie z uczniami mogliśmy zaplanować różne aktywności oraz omówić czekające nas uroczystości i wydarzenia w bieżącym roku szkolnym. Poznaliśmy również zasady "Bezpiecznych wakacji" oraz różne możliwości odczytywania takiej mapy. Wspólne działania i tematyka zajęć umożliwiły nam spędzenie czasu razem w miłej atmosferze i lepsze poznanie się.

     • Zakładanie mini ogródka

      Grupy wychowawcze w internacie w tym roku szkolnym dołączyły do akcji #ZDROWOROSNA, promujący hodowanie swojego mini ogródka ekologicznego. W ramach tego projektu wychowankowie posiali swój koperek, poznając zalety samodzielnej pracy przy uprawie roślin oraz kilka ciekawostek związanych ze zdrowotnym działaniem kopru.Po zajęciach każdy zabrał swoją doniczkę do świetlicy, codziennie go podlewa i obserwuje jak koper wzrasta.

     • Niedzielne popołudnie

      Dzisiaj, nasi uczniowie wzięli udział w akcji ,,Zdrowe życie" przy TDK. Na licznych stoiskach mogli zapoznać się min z pracą policjanta i strażaka, a przy stoisku Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej mogli przymierzyć specjalne Google. Na koniec spaceru miły Relaks przy fontannie wspólnie z p. A. Mrozik.

     • SAŁATKA OWOCOWA

      W piątek 12 maja było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo. Przedszkolaki przyniosły z domów różne owoce i przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Wszyscy mieli soczyste minki na widok pysznego deseru.

     • "AKTYWNI BŁĘKITNI"

      W ramach programu "Aktywni Błękitni - szkola przyjazna wodzie", zorganizowano w internacie warsztaty pt. "Magiczna Woda". Dzieci poznały jej znaczenie, właściwości i stany skupienia. Dzięki doświadczeniom obserwowały jaki wpływ ma ona na różne substancje.

     • DNI PROMOCJI ZDROWIA Z MOVE WEEK

      „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”!!! 22 – 31 05.2023 r.

      Nasz Ośrodek dołączył do międzynarodowej inicjatywy MOVE WEEK/ TYDZIEŃ RUCHU To globalne wydarzenie promuje zdrowy i aktywny styl życia, oraz pokazuje korzyści płynące z regularnego uprawiania sportu. Nasza placówka zaprezentuje różnorodne formy aktywności fizycznej, w których uczestniczą nasi uczniowie. MOVE Week (Tydzień Ruchu) to ogólnoeuropejska inicjatywa, będąca integralną częścią kampanii NowWeMOVE, której celem jest zwiększenie liczby aktywnych fizycznie ludzi na całym świecie.

  • Partnerzy

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 21.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
   •  

    Nasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!

    „Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”

   • "Uważność - nasza siła,wielka moc"

   • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.

   • Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.

    Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego  dla uczniów z centralnymi zaburzeniami  przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem  interaktywnych  ekranów stymulujących  wyższe funkcje słuchowe.

    Wdrożona  innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów  związanych z centralnymi  procesami przetwarzania.

    Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie  pewność siebie  u uczniów,  wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.

    Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

   na lata 2021-2025

   logo

   W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości  750 zł.

   Wsparcie finansowe zostało udzielone na:

    ▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,

    ▪ oraz lektur szkolnych.

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.