Strona główna

    • W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim udowadniamy, że każdy uczeń ma unikalny talent, który wspólnie pomożemy Ci odkryć. Czeka na Ciebie bezpieczna i przyjazna atmosfera, w której nauka odbywa się w małych grupach, a nauczyciele są Twoimi największymi sojusznikami. Dzięki nowoczesnym pracowniom i ciekawym zajęciom praktycznym zdobędziesz konkretny zawód i samodzielność, które ułatwią Ci start w dorosłe życie. U nas nie jesteś anonimowy – jesteś częścią zgranej społeczności, która wspiera Twoje pasje i szanuje Twoje tempo rozwoju.

      Wstąp do nas i przekonaj się na własne oczy, jak wygląda codzienna praca w naszej szkole! Zapraszamy Cię do odwiedzin, abyś mógł przejść się korytarzami, zajrzeć do nowoczesnych pracowni i poczuć panującą tu atmosferę wsparcia. To idealna okazja, by podejrzeć naszych uczniów w akcji, porozmawiać z nauczycielami i zobaczyć, jak w praktyce pomagamy zdobywać cenne umiejętności zawodowe. Nie polegaj tylko na słowach – przyjdź, sprawdź nasze zaplecze i poczuj, że to miejsce jest stworzone właśnie dla Ciebie.

          • PROJEKT OGÓLNOPOLSKI "Z TUWIMEM PRZEZ ŚWIAT"

            Przedszkolaki poprzez zabawę oraz wielozmysłowe poznanie odkryły czarodziejską moc wierszy Juliana Tuwima, realizując od września Ogólnopolski Projekt Edukacyjny. Działania podejmowane podczas Projektu ukierunkowane były na wszechstronny rozwój dziecka. A w szczególności: rozwijanie zainteresowania poezją, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia oraz nawyku aktywności fizycznej i postaw społeczno – patriotycznych, rozwój mowy, umiejętności matematycznych, wyobraźni i kreatywności. Dzieci realizowały jedno, wybrane zadanie w miesiącu.

          • MAMY PLANERY😁

            Nasza Placówka wzięła udział w akcji "Plan na wsparcie 2025", organizowanej przez https://ogarniamsie.pl Otrzymaliśmy przepiękne planery, które zostaną wykorzystane jako nagrody w konkursie plastycznym "Jak ogarnąć wakacje, by były bezpieczne?". Serdecznie dziękujemy naszym Darczyńcom. Zachęcamy do odwiedzenia strony https://ogarniamsie.pl

          • UCZCILIŚMY ROK POETKI ✒️

            Na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyliśmy w spotkaniu w Urzędzie Miasta. Odbyło się ono z okazji ustanowienia przez Senat RP roku 2025 Rokiem Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Grupa teatralno-recytatorska zaprezentowała montaż słowno-muzyczny. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych faktów z życia poetki. Bardzo podobało się nam, że uważała świat ludzi równy światowi zwierząt i roślin i "trzymała fason" mimo śmiertelnej choroby. Piękne wiersze o miłości i piosenki sprawiły, iż spotkanie upłynęło szybko a my rozmarzeni udaliśmy się na długi spacer, by podziwiać piękno przyrody.🌳🐦🐛

          • Wojewódzki Turniej Wiedzy BRD

            W dniu 8 maja drużyna z naszego Ośrodka w składzie: Julia Majdanik i Mateusz Sławiński zajęła I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w Lublinie. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody: tablety ufundowane przez Polski Związek Motorowy oraz Puchar Wojewody dla Szkoły. Ponadto Julia indywidualnie zdobyła najwyższa liczbę punktów w Turnieju za co otrzymała nagrodę i Puchar. Natomiast wyróżnienie w konkursie plastycznym z rąk Pani Wizytator odebrał Sławomir Paczkowski.

          • WIOSENNY PROJEKT W INTERNACIE 🌳🍓

            Przygotowania do przyjścia Pani Wiosny rozpoczęliśmy od tradycyjnego obrzędu topienia MARZANNY w naszej Sołokii, mającego na celu przywołanie pięknej pogody. 🌞🎋 Następnie zadbaliśmy o nasze zdrowie sadząc cebulki i hodując szczypiorek, z którego zrobiliśmy pyszne kanapki i surówki. 🧅🥪🥗🥬🍅 Kontynuowaliśmy wieloletnią opiekę nad kwiatami doniczkowymi już od marca przesadzając je do świeżej ziemi lub sadząc nowe szczepki. Dzięki naszym kwiatom na oknach mieszkańcy internatu są zdrowsi i mają lepsze samopoczucie. Uprawa roślin w pomieszczeniach przyczynia się także do zwiększenia wilgotności powietrza oczyszczania powietrza z toksyn, drobnoustrojów i dwutlenku węgla. 🪴 We współpracy z TDK i Nadleśnictwem Tomaszów wzięliśmy udział w miejskiej akcji Dzień Wiosny 2025', dzięki której nasi wychowankowie zabrali do domu samodzielnie wybrane drzewka, by je posadzić przy swoich domach. 🌳 Finałem wio

          • Wyście do Bistro 🌞

            Jednym z naszych celów jest wdrażanie naszych wychowanków do funkcjonowania społecznego oraz do rozumienia i przestrzegania norm społecznych. W szczególności wyposażenie ich w takie umiejętności i wiadomości aby byli zaradni w życiu codziennym i mogli uczestniczyć w różnych formach życia społecznego, na równi z innymi członkami danej zbiorowości, znając i przestrzegając ogólnie przyjęte normy współżycia. Temu służyło nasze wyjście do pobliskiego Bistro i spędzenie wspólnie czasu w nowym, nieznanym miejscu oraz skorzystania z pięknej pogody podczas spaceru. Chłopcy nie mogą się doczekać następnego wyjścia. Grupa V życzy wszystkim udanego majowego weekend. 🍀🍀

          • KATYŃ - PAMIĘTAMY

            Jak co roku z okazji Dnia Pamięci o Zbrodni Katyńskiej, spotkaliśmy się przy tzw. Dębach Pamięci, które posadzono w ramach programu edukacyjnego „Katyń … ocalić od zapomnienia”. Idea zachowania pamięci o ofiarach była taka: jeden dąb - jedno nazwisko z listy katyńskiej. My upamiętniliśmy nie przypadkowo aspiranta Karola Smyrskiego, który przed wojną pełnił służbę w Policji Państwowej w Tomaszowie Lubelskim, zamordowany został w Twerze oraz kapitana, lekarza medycyny Bernarda Józefa Święcińskiego, który został zamordowany w Katyniu. Masowa likwidacja obywateli polskich została uruchomiona przez sowieckich katów na początku kwietnia 1940 r. Mordów dokonywano skrytobójczo posługując się metodą strzału w potylicę. W ten sposób życia pozbawiono jeńców z obozu w Kozielsku, z obozu w Starobielsku i z obozu w Ostaszkowie. Obywatele polscy transportowani na miejsca kaźni, ginęli w Katyniu (jeńcy

          • 🏅 Gratulujemy sportowcom – jesteście prawdziwą dumą Polski!

            14 kwietnia 2025 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość z udziałem Pary Prezydenckiej – Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Małżonki Agaty Kornhauser-Dudy – podczas której sportowcy biorący udział w XII Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Turynie zostali uhonorowani za swoje niezwykłe osiągnięcia. Reprezentanci Polski, którzy zdobyli medale i odznaczenia, zostali przyjęci z najwyższymi honorami i uznaniem. Były chwile wzruszenia, radości i ogromnej dumy. Każdy medal, każde osiągnięcie to nie tylko sukces sportowy – to także świadectwo determinacji, siły i wielkiego serca. Pan Prezydent oraz Pierwsza Dama złożyli serdeczne gratulacje wszystkim zawodnikom, trenerom oraz całemu sztabowi za godne reprezentowanie naszego kraju.

          • Srebrny Krzyż Zasługi

            Z dumą informujemy, że dyrektor naszej szkoły Pani Ewelina Mróz została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi za wybitne zasługi na rzecz rozwoju ruchu Olimpiad Specjalnych w Polsce. To wyróżnienie za lata pracy i serce oddane Olimpiadom Specjalnym. Jesteśmy dumni, że mamy tak wyjątkowego lidera w naszej społeczności. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się 14 kwietnia 2025 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, a medal został wręczony osobiście przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Gratulujemy tego niezwykłego wyróżnienia i dziękujemy za inspirację oraz wieloletnie zaangażowanie!

          • Szkola Myślenia Pozytywnego 2.0

            Oststnie kwietniowe wyzwanie już za nami! Wspólnie z młodzieżą zastanawialiśmy się nad tematem "Co mnie wspiera? Co dodaje mi skrzydeł?" - zajęcia służyły rozwojowi samoświadomości młodzieży na temat źródeł wsparcia i motywacji w ich życiu w tym refleksji nad relacjami (rodzinnymi i rówieśniczymi) w kontekście budowania własnego poczucia wartości, tożsamości i siły psychicznej oraz znaczeniu wzmocnienia więzi poprzez uświadomienie sobie znaczenia wsparcia emocjonalnego.

          • KONCER PIOSENKI NIE TYLKO ŚPIEWANEJ – 10 KWIETNIA 2025 ROK

            Za nami kolejny koncert Piosenki nie tylko śpiewanej organizowany w ramach Miesiąca Świadomości Autyzmu. W tym roku pod hasłem „ Razem łatwiej” w Tomaszowskim Domu Kultury spotkały się dzieci ze wszystkich tomaszowskich przedszkoli, ich rodzice i dziadkowie oraz uczniowie z naszego Ośrodka. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele władz Powiatu i Miasta oraz innych instytucji wspierających rodzinę. Ta impreza, poza wymiarem artystycznym, ma na celu uwrażliwianie mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego, tych najmłodszych i tych trochę starszych, na potrzeby osób ze spektrum autyzmu i pokazanie, że osoby z autyzmem stanowią integralną część naszego społeczeństwa i chcą być jego pełnoprawnymi członkami. Staramy się pokazywać, że osoby ze spektrum autyzmu maja liczne talenty, które trzeba tylko pomóc im odkryć. W tym roku koncert prowadziła między innymi Julia- dorosła już dziewczyna z

          • SMP 2.0

            W miesiącu kwietniu szczególną uwagę poświęcamy wzmacnianiu współpracy z rodzicami, ale także uwrażliwieniu całej społeczności szkolnej na kwestie związane z autyzmem, promując empatię, współpracę, otwartość i wsparcie w codziennym życiu szkolnym. To ważny czas na podnoszenie świadomości i zrozumienia dla potrzeb uczniów ze spektrum autyzmu.

          • Niebieski Dzień

            Niebieski Dzień w Ośrodku czas zabaw i gier dla młodszych i starszych. Dzisiaj wspólnie z dziećmi bawili się też rodzice. To był dobry, wspólnie spędzony czas. Po południu trochę wiedzy dla rodziców i nauczycieli na temat przetwarzania słuchowego "Słyszę ale nie słucham". Ciekawa prelekcja przygotowana przez panią Elżbietę Kuczyńską, neurologopedę. Dziękujemy rodzicom, że chcieli w tym dniu być razem z nami.

    • Partnerzy

      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Biuletyn informacji publicznej
    • INFORMACJA !!!

      Od 1 MAJA 2026 r. siedziba MIĘDZYZAKŁADOWEJ KASY ZAPOMOGOWO-POŻYCZKOWEJ przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim znajduje się w budynku STAROSTWA POWIATOWEGO ul. LWOWSKA 68 (wejście od strony parku II piętro pokój 216).

    • Odnośnik: https://soswtomaszowlub.edupage.org/a/o-szkole?eqa=dGV4dD10ZXh0L2Fib3V0JnN1YnBhZ2U9MTcmc2tnZHllYXI9MjAyNQ%3D%3D

      • Program "Cyfrowy Uczeń"

      • Odnośnik: https://soswtomaszowlub.edupage.org/news/?gtnid=1017#news-1017

      • Wyjście z klasą

      • Program wyrównywania różnic między regionami III

      • Odnośnik: https://soswtomaszowlub.edupage.org/news/?gtnid=1035#news-1035

    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 22.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych