• Szkoły Pełne Talentów

      Nasz Ośrodek ponownie przyłączył się do projektu Lidla Szkoły Pełne Talentów. Przekazane naszej szkole talenty będziemy wymieniać na nagrody. Talenty można przekazać przez wpisanie kodu talentu na stronie lidl.pl/szkoły wyszukując nasz ośrodek pod nazwą Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim i wrzucić talent do pudełka w świetlicy szkolnej lub przy drzwiach wejściowych.

     • ACH CÓŻ TO BYŁ ZA BAL...

      21 czerwca absolwenci szkoły podstawowej, branżowej oraz przysposabiającej do pracy uczestniczyli w swoim pierwszym w życiu balu. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił pan Andrzej Bulicz - Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatu. Część oficjalna składała się z trzech części: "Bajkowy pokaz mody" - uczniowie w sposób humorystyczny przedstawili postacie z bajek w wersji współczesnej. "Ocalic od zapomnienia" - absolwenci wspominali czas spędzony w szkole, dziękowali nauczycielom za trud włożony w ich kształcenie. Wspólnie z gościem dyrekcja i uczniowie odtańczyli poloneza. Wielkie poruszenie, a czasem łezkę w oku wywołała prezentacja zdjęć przedstawiająca każdego absolwenta teraz i w dniu przyjścia do szkoly. Po części oficjalnej i wspólnym poczęstunku uczniowie bawili się na wspólnej dyskotece.

     • Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0

      Zakończenie IV Edycji już za nami! Było sportowo - kolorowo! Udało nam się podsumować kolejny rok działań w zakresie wzmacniania i poprawy dobrobytu psychicznego nas wszystkich. Obejrzeliśmy PODCAST "Nasze pasje" będący efektem pracy naszych cudownych i utalentowanych Wychowanków! Dziękujemy za pomoc, wspólny czas, piękne wspomnienia i dobrą zabawę! Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym :)

     • "Kto jak nie On”

      4 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i katechetkami zostali zaproszeni na piknik prymicyjny ks. Michała z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Tomaszowie lub. Wykonali dwie piosenki religijne: "Zaufaj Panu już dziś”, oraz rap „Kto jak nie On”. Był to nasz skromny dar dla nowo wyświęconego Księdza.

     • I KOMUNIA ŚWIĘTA

      13 maja trzech uczniów naszej szkoły po raz pierwszy przystąpiło do I Spowiedzi i Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Najświętszego Serc Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim. Mszę Świętą odprawił proboszcz Ks. Jerzy Sopel. To bardzo ważne wydarzenie w życiu dzieci i rodziców uświetniła obecność dyrekcji, nauczycieli i wychowawców, którzy oprócz modlitwy wzięli czynny udział w oprawie liturgicznej Mszy św. Wszyscy życzymy chłopcom przyjaźni z Jezusem Eucharystycznym na całe życie.

     • DZIEŃ ŻÓŁWIA

      W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Żółwia. Tego dnia przedszkolaki miały okazję lepiej poznać zwierzątko, które uczestniczyło w naszych zajęciach. Dzieci obserwowały wygląd i sposób poruszania żołwia. Miały okazje nakarmić zwierzątko. Na zakończenie każdy wykonał pracę plastyczną, która udekorowała naszą szatnię.

     • TEATRZYK KAMISHIBAI W PRZEDSZKOLU

      Przedszkolaki odwiedziły panie z Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu Filia w Tomaszowie Lubelskim, które zaprezentowały obrazkowy teatrzyk Kamishibai. Dzieci poznały przygody myszki Pipi, próbowały naśladować odgłosy ptaków i szumiącego strumyka, a po wysłuchaniu opowiadania pokolorowały obrazek przedstawiający myszkę. Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w teatrzyku.

     • Czytajmy dzieciom....codziennie

      Dziękujemy mamie Grzesia za odwiedziny i włączenie się w akcję: Cała Polska czyta dzieciom. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały bajek o zwierzętach oraz aktywnie uczestniczyły podczas czytania. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję, komputery i telefony chwile poświęcone na wspólne czytanie książek pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości oraz radości. Częste czytanie bajek wpływa pozytywnie na rozwój wyobraźni, poszerza wiedzę, ułatwia rozumienie świata oraz kształtuje wrażliwość moralną.

     • DNI PROMOCJI ZDROWIA Z ,,MOVE WEEK POLAND 2023"

      Od 22 do 31 maja nasza placówka aktywnie uczestniczyła w dwunastej edycji Tygodnia
      Ruchu (MOVE Week), stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia.
      O aktywne, ruchowe przerwy zadbała Akademia Krokieta i Lamy.
      Dodatkowo, w naszej placówce odbyło się wiele atrakcyjnych aktywności, takich jak:
      Harmonogram zajęć ruchowych przedstawiał się następująco:
      Poniedziałek - gimnastyka poranna, logorytmika oraz zabawy ruchowe z chustą
      animacyjną
      w przedszkolu, gimnastyka śródlekcyjna, zumba, ćwiczenia na siłowni , biegi, rajd
      pieszy, pilates, Plan Aktywnych Przerw (przedszkole, świetlica, kl.I-III)
      Wtorek - poranny rozruch, logorytmika ,gimnastyka śródlekcyjna, trening sportowy - piłka
      nożna, tenis stołowy i ziemny, siłownia zewnętrzna, rajd pieszy, rowery trójkołowe,
      Plan Aktywnych Przerw, taniec nowoczesny
      Środa - gimnastyka poranna, logorytmika, Plan Aktywnych Przerw, gimnastyka
      śródl

     • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 2023

      Dnia 2 czerwca 2023r. w tomaszowskim parku odbyła się XXI edycja akcji Cała Polska czyta dzieciom, organizowana przez nasz Ośrodek. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Książka to ogród”. Na deskach Amfiteatru Parku Miejskiego im.Augusta Krzyżanowskiego zaproszeni goście przeczytali wiersze polskich poetów, które ciągle do nas powracają, by bawić i uczyć dzieci, a nas przenosić w beztroski świat. Czytali dla nas: pan Jarosław Korzeń - wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego, pan Wojciech Żukowski - burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, pan Andrzej Bulicz - dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej, pani Renata Miziuk – wiceburmistrz Tomaszowa Lubelskiego, pani Anna Nowosielecka – Hypiak - przedstawicielka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pani Małgorzata Mamrocha - przedstawicielka Biura Posła na Sejm Tomasza Zielińskiego, pan Zbigniew Kuczyński - naczelnik Wydziału Oświaty,

     • SMP 2.0 "Moje prawa"

      Kolejne PRZEDOSTATNIE w tym roku szkolnym wyzwanie w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0 zrealizowane! Uczniowie grupy VII i VIII wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez p.Agnieszkę Hałasę, p.Annę Paszt, p.Marzenę Palak oraz p.Renatę Rostkowską – Kowalską na temat: „Moja godność – moje prawa” oraz „Moje prawa i obowiązki” Wspólna realizacja projektu była okazją na ułatwienie młodzieży rozwijania kompetencji kluczowych, rozumienia swojego miejsca na świecie, dbania o siebie i o innych.

  • Partnerzy

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 21.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
   •  

    Nasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!

    „Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”

   • "Uważność - nasza siła,wielka moc"

   • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.

   • Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.

    Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego  dla uczniów z centralnymi zaburzeniami  przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem  interaktywnych  ekranów stymulujących  wyższe funkcje słuchowe.

    Wdrożona  innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów  związanych z centralnymi  procesami przetwarzania.

    Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie  pewność siebie  u uczniów,  wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.

    Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

   na lata 2021-2025

   logo

   W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości  750 zł.

   Wsparcie finansowe zostało udzielone na:

    ▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,

    ▪ oraz lektur szkolnych.

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.