Zwiedzamy Roztocze
Jak piękne jest nasze Roztocze mogliśmy się przekonać 16 maja. Klasy V-VIu oraz IV-VIau wybrały się pociągiem na wycieczkę do Suśca. Uczniowie zwiedzili Susiec a następnie wędrowali wzdłuż rzeki Tanew. Podziwiali progi skalne, na których powstają wodospady. W barze 'U Gargamela' zamówili frytki i lody. W drodze powrotnej podziwiali piękno naszego regionu z wieży widokowej.
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3.MAJA
W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Świeto jest wpisane w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i uchwalenia ustawy rządowej - Konstytucji 3 Maja. Część artystyczna wzbogaciła naszą wiedzę historyczną.
UWAGA! KONKURS FOTOGRAFICZNY!📸
Zapraszamy do udziału w Konkursie
Fotograficznym
Cztery Pory
Roku
"WIOSNA"
. Prace należy nadsyłać na adres: slonecznik5ania@poczta.onet.pl do dnia 7 czerwca 2024r.
"Chcesz być jak Einstein? Rozwijaj swoje pasje i talenty!"
W ramach obchodów X Dnia Auryzmu, uczniowie naszego ośrodka wzięli udział w ogólnopolskim konkursie talentów dla szkół podstawowych pt. "WYZWANIE AUTYZM-SPEKTRUM TALENTÓW". W ramach konkursu dzieci przygotowały gazetkę i zaprezentowały film. Wy również nie bójcie się spełniać swoich marzeń!
„Każdy jest inny i to jest ok”
Kolejny Miesiąc Świadomości Autyzmu za nami. Miesiąc, w którym chcemy zwrócić szczególną uwagę mieszkańców naszego miasta na problemy osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. W tym roku towarzyszyło nam hasło „Każdy jest inny i to jest ok”. Podjęliśmy wiele działań zarówno takich skierowanych do naszej małej społeczności szkolnej, jak i społeczności lokalnej. Włączając się w ogólnopolską akcję „Na niebiesko dla autyzmu”. 3 kwietnia podświetliliśmy budynek naszej szkoły, a dzięki wsparciu pana Wojciecha Zukowskiego Burmistrza Tomaszowa przez cały kwiecień podświetlany był front budynku Szkoły Muzycznej zlokalizowanej na Rynku. W Ośrodku organizowaliśmy warsztaty kulinarne, ceramiczne, muzyczne i sportowe skierowane do naszych uczniów, nie tylko tych ze spektrum autyzmu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, sprawdzić swoje umiejętności, być może odkryć ukryte talenty. Podsumowaniem naszych dzi
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
W dniu 26 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi klasy VI-VIII L, klasy branżowe i przysposabiające do pracy uczestniczyły w zajęciach ekologicznych, których hasłem przewodnim było „Planeta kontra tworzywa sztuczne”. Uczniowie wzięli udział w krótkiej inscenizacji, poznali rodzaje plastików, ich oznaczenia oraz sposoby segregacji. Na zajęciach powstały kolorowe plakaty i tematyczna gazetka.
"Zdrowo jem, bo chcę"
Wyniki konkursu:
1 miejsce - Michał Maścibroda
2 miejsce - Filip Marek
3 miejsce - Nikola Mazurek
Dodatkowo wyróżnienie zdobyli: Szymon Greszta, Mateusz Pijajko, Wiktoria Mazurek, Szymon Szubert, Zdzisława Narolska, Świetlica szkolna oraz Grupy wychowawcze I i III. Gratulujemy wszystkim !!!
Wierszami "Tuwima wiosna się zaczyna"
Piętnastu recytatorów przedstawiło w swoim repertuarze wiersze polskich poetów. 17 kwietnia w bibliotece szkolnej jury wyłoniło laureatów a byli nimi Stanisław Wielosz, Kamilka Kuropatnicka, Mateusz Janusz , Kasjan Golec. Uczniowie otrzymali nagrody i okolicznościowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów.
SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO...
Dzisiejsze warsztaty kulinarne, czyli dalszy ciąg poszukiwania talentów w ramach Miesiąca Świadomość Autyzmu. Jak widać chętnych nie brakowało. Zaangażowanie widoczne a efekt smakowity.
26
Nauka przez zabawę
Dzisiaj, w ramach Miesiąca Świadomość Autyzmu, zabawy rytmiczne i sensoryczne dla najmłodszych. Rozwijaliśmy koordynację i sprawność ruchową oraz uważność i reakcje na bodźce dźwiękowe. Nauka przez zabawę to najlepsza forma nauki.
16
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Spotkaliśmy się z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej (obchodzony 13 kwietnia) dla uczczenia pomordowanych polskich oficerów, policjantów i przedstawicieli innych służb przez oprawców z NKWD. Tu przy tzw. Dębach Pamięci, które posadzono w ramach programu edukacyjnego „Katyń … ocalić od zapomnienia”. Idea zachowania pamięci o ofiarach była taka: jeden dąb - jedno nazwisko z listy katyńskiej. My upamiętniliśmy nieprzypadkowo aspiranta Karola Smyrskiego, który przed wojną pełnił służbę w Policji Państwowej w Tomaszowie Lubelskim, zamordowany został w Twerze oraz kapitana, lekarza medycyny Bernarda Józefa Święcińskiego, który został zamordowany w Katyniu. Katyń – pamiętamy, bo to symbol zbrodni dokonanych na polskich jeńcach – którzy stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy. Katyń to obowiązek pamięci o ludziach, którzy za niezłomną wierność Polsce zap
SADZIMY DRZEWA Z LEŚNIKAMI
W piątek 12. kwietnia nasz Ośrodek wziął udział w szóstej edycji akcji #Sadzimy 2024 wielkiego narodowego sadzenia drzew. Przy okazji panowie leśnicy uczyli chętnych, jak prawidłowo posadzić otrzymane drzewka i przekazywali swoją bogatą wiedzę na temat znaczenia drzew w życiu człowieka, które m.in. zapewniają tlen, a przebywanie wśród nich zmniejsza poziom stresu. Są też domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.
Każdy ma jakiś talent cz.2
Dzisiaj (11.04.2024) talenty artystyczne. Glina to wdzięczne tworzywo i nieograniczone możliwości twórcze. Zobaczcie sami.
28
Każdy ma jakiś talent cz.1
Dzisiaj (10.04.2024) odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu Każdy ma jakiś talent organizowane w ramach Miesiąca Świadomości Autyzmu. Uczniowie mogli sprawdzić swoje możliwości w rozgrywkach sportowych. Każdy znalazł coś dla siebie, przy okazji ujawniło się kilka talentów.
5
NAGRODZENI
Wychowankowie SOSW biorą udział w życiu miasta. Otrzymali nagrody w Konkursie na stroik, palmę i pisankę wielkanocną organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną i otrzymali atrakcyjne nagrody.
DLA KAROLINY
Społeczność naszej szkoły bierze udział w akcji charytatywnej zbierania zakrętek plastikowych dla Karoliny W. 13 worków plastiku ważących około 250 kg przekazaliśmy mamie dziewczynki przed świętami wielkanocnymi.
5
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Kalendarz
brak danychNasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!
„Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”
"Uważność - nasza siła,wielka moc"
W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.
Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.
Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego dla uczniów z centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem interaktywnych ekranów stymulujących wyższe funkcje słuchowe.
Wdrożona innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów związanych z centralnymi procesami przetwarzania.
Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie pewność siebie u uczniów, wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.
Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
na lata 2021-2025
W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości 750 zł.
Wsparcie finansowe zostało udzielone na:
▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,
▪ oraz lektur szkolnych.
Galeria zdjęć
brak danychW naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.