• PAMIĘTAMY

      "Światła cmentarz rozjaśniły,

      Że aż łuna bije w dali,

      Lecz i takie są mogiły,

      Gdzie nikt lampki nie zapali."

      "W dniu Zaduszek,

      W czas jesieni,

      Odwiedzamy bliskich groby,

      Zapalamy zasmuceni

      Małe lampki - znak żałoby."

     • PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM AAC

      Minął miesiąc październik, który uznawany jest za Międzynarodowy Miesiąc AAC (komunikacja alternatywna i wspomagająca). W naszym przedszkolu podczas codziennych zajęć i zabaw dzieci również korzystają z metod, które są stosowane do wspierania komunikacji. Wielu osobom metody AAC umożliwiają wyrażanie swoich potrzeb oraz komunikację z najbliższymi i otoczeniem, dlatego tak ważne jest, by stosować je od najmłodszych lat.

     • "Przerwa na czytanie"

      31 października Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim wziął udział w IV Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. "Przerwa na czytanie". Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa oraz zwrócenie szczególnej uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu. Zachęcamy do zapoznania relacji z tego wydarzenia.

     • GŁOSUJEMY!!!

      Nasza placówka została zgłoszona do Plebiscytu Edukacyjnego 2023 w kategorii „Szkoły Roku” organizowanym przez Redakcję Kuriera Lubelskiego. Serdecznie zapraszamy do głosowania nauczycieli, wychowawców, wszystkich pracowników naszego Ośrodka, prosimy również o poinformowanie rodziców naszych uczniów o udziale w konkursie oraz o oddawanie głosów. Prosimy o smsy pod nr 7303 o treści: LNS.635 lub o głosy na stronie: www.kurierlubelski.pl/pk/5525505 Głosowanie będzie trwać do piątku, 24 listopada 2023 r. do godz. 20:00.

     • ZAWODY W JEŹDZIE SZYBKIEJ NA WROTKACH

      W dniu 25.10.2023 w hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Lubelskim nasza szkoła zorganizowała Regionalny Mityng w jeździe szybkiej na wrotkach Olimpiad Specjalnych. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Dariusz Bielak, Weronika Wielosz, Amelia Adamczuk, Leonard Wielosz, Krystian Załoga, Adrian Kiryło, Mateusz Pijajko, Weronika Kijkowska, Wiktoria Korzeja, Wiktoria Marszalec, Krzysztof Wielosz, Marek Chabura oraz Filip Marek rywalizowali z zawodnikami takich szkół/ośrodków jak: SOSW Zalutyń, SOSW Zamość, SPS Nr 26 Lublin, SDS Szarowola. Zawodnicy startowali na dystansach: 30m, 100m, 200m oraz 500m. Nasi reprezentanci w swoich kategoriach wiekowych zajęli wysokie lokaty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

     • ZAWODY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

      W dniu 18.10.2023 mieliśmy zaszczyt zorganizować Regionalny Mityng w biegach przełajowych Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się na trasach biegowych Siwa Dolina, na których gościliśmy wiele drużyn tj.: SOSW Zalutyń, SOSW Zamość, SOSW Krasnystaw, WTZ Lublin, SPS Nr 26 Lublin, SDS Szarowola, Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju oraz reprezentanci naszej szkoły w składzie: Weronika Wielosz, Mateusz Pijajko, Filip Marek, Marek Chabura, Krystian Załoga, Leonard Wielosz, Krzysztof Wielosz. Wymienieni zawodnicy zajęli wysokie lokaty w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

     • SMP 2.O

      Dobrostan psychiczny i emocjonalny zapewniamy sobie spędzając czas razem dbając o dobrą atmosferę oraz włączając się we wspólne przygotowania i rozmowę. Dziękujemy za podzielenie się swoją relacją ze spotkania z uczniami p. Ewie Matyjance :)

     • SMP 2.O

      I zadanie w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0 już za nami.

      Wspólnie z dziećmi skupiliśmy się na temacie ważnym i bliskim nam wszystkim "Bezpieczeństwo psychiczne i emocjonalne". Dzieci poznały bliżej świat emocji oraz swoich potrzeb. Spędziły czas na wspólnych zabawach grupowych i relaksacyjnych. Dziękujemy Paniom Iwonie Paduch - Kozłów i Agnieszce Tyrce za pomoc w realizacji zadań :)

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2023

      Rytm życia człowieka wyznaczony jest w pewnej mierze kalendarzowym biegiem, gdzie szczególne akcenty przypadają w momentach ważnych świąt i rocznic. Akcenty te znajdują również swój wyraz w naszym życiu szkolnym. Otóż 14 października to zawsze szczególny dzień, kiedy w szkole możemy na chwilę zatrzymać bieg nauki, wiadomości, sprawdzianów, aby wyrazić wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek niezmiernie trudnej pracy pedagogów i pracowników szkoły. W tym roku szkolnym uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole 12 października 2023 roku. Ten rok jest również szczególnie ważny, gdyż obchodzimy 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie w montażu słowno – muzycznym przekazali najistotniejsze treści dotyczące istoty szkolnictwa oraz roli pedagogów w wychowaniu młodzieży. Podczas akademii dokonano również prezentacji wybranego 19 wrze

     • "OWOCE, WARZYWA...."

      Uczniowie klasy I-III a uczestniczą w Programie dla Szkół "Owoce, warzywa i produkty mleczne". W związku z tym w trakcie realizacji tematyki owoce - źródło witamin, dzieci wykonały zdrową sałatkę owocową która zachęciala do zdrowego odżywiania i sprawiła wiele radości.

     • Lekkoatletyka dla każdego

      W dniu 12.10.2023 grupa II pod opieką Pani Agnieszki Mrozik wzięła udział w otwartych zajęciach sportowych "Lekkoatletyka dla każdego", które odbyły się w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelskim. Dzieci miały zaszczyt poznać polskiego lekkoatletę, specjalizującego się w biegach sprinterskich Dominika Kopeć. Na koniec obejrzeliśmy mecz piłki nożnej.

     • SPRZĄTAMY DLA POLSKI

      Dzieci z przedszkola oraz uczniowie z naszego Ośrodka wzięli udział w VI edycji ogólnopolskiego wydarzenia #SprzątamyDlaPolski, które zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych oraz promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu i troski o środowisko naturalne.

  • Partnerzy

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 21.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
   •  

    Nasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!

    „Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”

   • "Uważność - nasza siła,wielka moc"

   • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.

   • Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.

    Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego  dla uczniów z centralnymi zaburzeniami  przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem  interaktywnych  ekranów stymulujących  wyższe funkcje słuchowe.

    Wdrożona  innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów  związanych z centralnymi  procesami przetwarzania.

    Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie  pewność siebie  u uczniów,  wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.

    Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

   na lata 2021-2025

   logo

   W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości  750 zł.

   Wsparcie finansowe zostało udzielone na:

    ▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,

    ▪ oraz lektur szkolnych.

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.