• ANDRZEJKI 2023

      Andrzejki to nie tylko święto wróżb i czarów, ale przede wszystkim tańca i dobrej zabawy. Z takim nastawieniem, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w dniu 28 listopada bawili się w towarzystwie kilku wiedźm. Poprzez liczne zabawy i wróżby andrzejkowe próbowali poznać swoją przyszłość. Lanie wosku przez dziurkę od klucza oraz czytanie, co nam los przyniesie z kart oraz z losów ukrytych w ciasteczkach i cukierkach,czy też rzut kostką było ciekawą atrakcją. Po zakończonych wróżbach młodzież świetnie bawiła się na dyskotece. Wieczór umilony był słodkim poczęstunkiem.

     • DZIEŃ MISIA W PRZEDSZKOLU

      Przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swoją ulubioną maskotkę. Było dużo radości i wspólnej zabawy, a także wspaniała okazja do zabaw rozwijających sprawność manualną, zmysł dotyku i umiejętności klasyfikowania.

     • ZMYSŁY

      Świat poznajemy za pomocą zmysłów:dotyku,słuchu,wzroku,węchu i smaku.Każdy z tych zmysłów jest wyjątkowy i ważny w codziennym życiu.Zapewnienie dzieciom możliwości aktywnego wykorzystania zmysłów podczas zabawy pomaga w ich rozwoju a dzieci chętnie uczestniczą w takich zajęciach.

     • Gofry! 💚

      Grupa IV w ramach zajęć pozalekcyjnych, wykonała nietypowe, innowacyjne gofry, a mianowicie ze szpinakiem. Gofry były słodkie, z dodatkiem miodu. Taki deser to doskonała propozycja dla osób, które nie przepadają za tym warzywem w wersji klasycznej. Palce lizać! 🥬🥬

     • Dzień Praw Dziecka

      „Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały…” - Janusz Korczak"

      20 listopada przypada Dzień Praw Dziecka w związku z nim w naszej szkole przez cały miesiąc odbyło się wiele zajęć przybliżających tematykę uczniom. Warsztaty dla uczniów i uczennic były świetną okazją do pokazania znaczenia praw dziecka i ich przełożenia na poczucie własnej wartości, poczucie sprawczości i bezpieczeństwa psychicznego.

     • Sukcesy naszych wychowanków 👏👏👏

      16.11.2023r. nasi wychowankowie uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu XX Dni Rzucania Palenia odbywającym się w Tomaszowskim Domu Kultury, gdzie wysłuchaliśmy koncertu. W konkursach zorganizowanych podczas dni "Rzuć Palenie Razem z Nami" sześcioro naszych wychowanków zostało laureatami. W konkursie literackim: I miejsce zajęła Weronika Wielosz, II - Łukasz Hałasa, III - Konrad Witkowski. W konkursie plastycznym: I miejsce -Wojciech Wielosz, II - Wiktoria Narolska, III - Kamila Kuropatnicka. Oprócz pamiątkowych dyplomów laureaci otrzymali wartościowe nagrody: akcesoria multimedialne i piękne książki.

     • SMP 2.0

      Nasz Ośrodek w ogólnopolskim projekcie Szkoła Myślenia Pozytywnego otrzymał kolejny Pakiet Powitalny pomocy dydaktycznych i innych materiałów dla naszych uczniów. Dziękujemy :)

     • Tydzień Życzliwości

      "Bądź dla każdego życzliwy, a każdy będzie szczęśliwy" takie hasło towarzyszyło w naszym ośrodku obchodom "Tygodnia Życzliwości". Wychowankowie zostali zapoznani z kodeksem empatii i zrozumienia. Następnie razem z wychowawcami wyłonili złotą dwunastkę do plebiscytu "Najżyczliwszy Wychowanek Ośrodka" Należą do nich: Amelia Adamczuk, Dariusz Bielak, Gabriela Gontarz, Patryk Hydzik, Klaudia Krukowska, Dawid Kudełka, Wiktoria Mazurek, Konstantyn Orłow, Mateusz Pijajko, Mateusz Sławiński, Krzysztof Wielosz, Wojciech Wielosz. Gratulujemy! W Dniu Życzliwości i Pozdrowień złoty order przyznano Klaudii Krukowskiej. Swoją radość wyraziliśmy tego dnia przez żółte stroje i uśmiech. Każdy mógł zabrać ze sobą miłe słowo, przygotowane przez organizatorów. Pamiętajmy...bądźmy życzliwi każdego dnia. 💛

     • Z najserdeczniejszymi życzeniami

      16 Listopada wychowankowie SOSW wraz Dyrekcją i nauczycielami odwiedzili słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach obchodów Dnia Seniora. Jest to szczególny moment, w którym mogliśmy nieść radość i okazać szacunek osobom starszym. Jest to też czas kiedy młode pokolenia uczą się empatii i zrozumienia. Na spotkaniu wychowankowie zaprezentowali krótka część artystyczną. Wręczyli seniorom własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami oraz pyszne babeczki. Spotkanie było wzruszające dla obu stron. Z niecierpliwością czekamy na wspólne kolędowanie. Organizatorzy: Izabela Piątek, Joanna Mamrocha, Iwona Paduch-Kozlów, Anna Wolańczyk, Maciej Skulimowski.

     • OPIEKUJEMY SIĘ ZBIOROWĄ MOGIŁĄ

      Korzystając z pięknej jesiennej pogody wychowankowie grupy I pod opieką pań z internatu wybrali się na zbiorową mogiłę w lesie, którą opiekuje się nasz Ośrodek. Samodzielnie zapaliliśmy znicze i wysłuchaliśmy tragicznej historii, która wiąże się z tym miejscem. Dowiedzieliśmy się, że w takim miejscu należy zachować powagę wyrażając szacunek dla osób, które zginęły podczas II wojny światowej. Zachęcamy wszystkich wychowanków, aby przy sprzyjającej pogodzie odwiedzali tą mogiłę, by uczcić pamięć zmarłych.

     • VII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej

      Dnia 14 listopada 2023 roku w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się VII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim oraz Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim. Uczniów naszego Ośrodka reprezentowali Mateusz Pijajko z klasy VII, który zaśpiewał piosenkę "Taki Kraj" oraz Konstantin Orłow, z klasy I Branżowej Szkoły I stopnia, który wykonał utwór "Wyruszali chłopcy". Do prezentacji artystycznej uczniów przygotowała p. Lilla Walczak, a w czasie wykonania pieśni patriotycznych towarzyszyła im p. Agata Bielak. Umiejętności wokalne Mateusza i Kostka zostały dostrzeżone i nagrodzone miłymi upominkami. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, na pamiątkę udziału w Przeglądzie, otrzymał statuetkę

     • Obchody Święta Niepodległości

      W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele wzlotów i upadków. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się na kartach historii, a przede wszystkim w umysłach wielu pokoleń Polaków. Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne. Pamiętając o tych wydarzeniach, 10 listopada 2023 roku, w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły (pod opieką nauczycieli: Lilli Walczak, Agaty Bielak, Edyty Birunt i Anny Mazurkiewicz) był przypomnieniem wydarzeń sprzed wieków: czasu Polski szlacheckiej i początków jej upadku, czasu rozbiorów i powstań, czasu wojny i czasu roku 1918. Wolność nie jest nam dana na zawsze, więc strzeżmy jej jak źrenicy oka. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych Ws

     • PISZEMY LISTY DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 

      Już 8 listopada wychowankowie najmłodszej I grupy przygotowywali się do wizyty Świętego Mikołaja. Z pomocą naszej pani wychowawczyni z internatu napisaliśmy listy do tego najważniejszego przyjaciela i opiekuna dzieci. Własnoręcznie ozdobiliśmy listy rysunkami, w których przeprosiliśmy Mikołaja za swoje zachowanie, obiecaliśmy poprawę i z pewną taką nieśmiałością poprosiliśmy o prezenty. Następnie udaliśmy się na pocztę, gdzie nakleiliśmy znaczki na kopertę i wrzuciliśmy list do skrzynki, by jak najszybciej dotarł do Finlandii .

     • Listopadowe święta

      Wie już przedszkolak mały

      Że na tle czerwonym widnieje orzeł biały

      To symbol państwa polskiego

      Czyli godło – nie zapomnij tego!

      Flaga biało – czerwona

      Nad polskim niebem rozłożona

      Powiewa w państwowe święta

      I gdy okoliczność jest wielka

      Zapamiętaj również to:

      Polski hymn Mazurkiem zwą

      Naucz się jego słów

  • Partnerzy

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 21.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
   •  

    Nasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!

    „Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”

   • "Uważność - nasza siła,wielka moc"

   • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.

   • Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.

    Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego  dla uczniów z centralnymi zaburzeniami  przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem  interaktywnych  ekranów stymulujących  wyższe funkcje słuchowe.

    Wdrożona  innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów  związanych z centralnymi  procesami przetwarzania.

    Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie  pewność siebie  u uczniów,  wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.

    Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

   na lata 2021-2025

   logo

   W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości  750 zł.

   Wsparcie finansowe zostało udzielone na:

    ▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,

    ▪ oraz lektur szkolnych.

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.