• NASI LAUREACI

            Weronika Wielosz została laureatką II miejsca w kategorii literackiej ✒️a Stasio i Wojtek Wielosz zostali wyróżnieni w kategorii prac plastycznych 🎨w Konkursie ph. "Segreguję - nie marnuję" ♻️ organizowanym przez PUK Tyszowce. Nasi pracowici laureaci otrzymali fantastyczne nagrody rzeczowe z rąk pana burmistrza Tyszowiec. Konkurs pozwolił im rozwinąć poczucie odpowiedzialności za stan świata 🌍 oraz wykazać się twórczą ekspresją, pomysłowością i zaangażowaniem. Weronice, Stasiowi i Wojtkowi życzymy dalszych sukcesów🏆.

          • "PŁYŃ MARZANNO DO MORZA"

            W czwartkowy mroźny poranek Pierwszego Dnia Wiosny najmłodsi przedstawiciele SAMORZĄDU WYCHOWANKÓW udali się nad rzekę 🌊 Sołokiję, aby dokonać tradycyjnego obrzędu topienia marzanny. Miał on na celu symboliczne przegonienie zimy ❄️ i zaproszenie ciepłej wiosny 🌳. Wychowankowie zabrali ze sobą wcześniej przygotowaną z materiałów biodegradowalnych kukłę marzanny i zatopili ją w głębokim i wartko płynącym nurcie rzecznym żegnając ją słowami: "płyń marzanno do morza 🌊". Marzanna szybko poszła na dno, co według ludowej tradycji daje duże szanse na szybkie przyjście ciepłej i pogodnej wiosny🌸🌼💐🥀l🪻🌼. Od tego dnia zagościł też w internacie wesoły gaik-maik, który symbolizuje wyczekiwaną porę roku - wiosnę 🌳.

          • Dzień Samorządności i wspaniali goście…

            15 marca świętowaliśmy w naszym Ośrodku „Dzień Samorządności”. W ramach tego dnia Samorząd Uczniowski i Samorząd Wychowanków zaproponował wiele ciekawych aktywności. Na powitanie zaśpiewano piosenkę oraz przedstawiono wiosenny pokaz mody. Następnie część uczniów uczestniczyła w warsztatach artystycznych, podczas których powstały piękne palmy wielkanocne i Marzanny. Pozostali wychowankowie brali udział w warsztatach kulinarnych „Jedzmy
            zdrowo”, gdzie wykonano m.in. babeczki warzywne i sałatki.
            Ponadto tego dnia nasz Ośrodek odwiedzili goście z zaprzyjaźnionego Powiatu Freudenstadt w Niemczech.: Pan Reinhard Geiser (przedstawiciel starosty), Pan Ulrich Bischoff, Pani Maike Haug (dyrektor szkół w urzędzie okręgowym), Pan Peter Billmaier (Dyrektor Eichenäckerschule Dornstette.
            Powiat Tomaszowski współpracuje z Powiatem Freudenstadt w ramach partnerstwa od 2002r. Współpraca odbywa się również

          • JAK OSWOIĆ STRACH?

            Sposoby radzenia sobie ze strachem w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0 gdzie wspólnie z uczniami staraliśmy się lepiej zrozumieć nasze emocje oraz emocje innych. Nasze działania oraz gazetka tematyczna zostały zaprezentowane na tablicy szkolnej na dolnym korytarzu. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia naszych prac.

          • "GIMNASTYKA MÓZGU"

            W związku z Europejskim Dniem Mózgu w naszym Ośrodku prowadzone były zajęcia "Gimnastyka Mózgu" ze Szkołą Myślenia Pozytywnego 2.0 - ciekawostki wspólne gry i zabawy na temat jak dbać o Mózg. Do najciekawszych informacji naukowych możemy zaliczyć: mózgi kobiety i mężczyzny są identyczne mimo, że mózg męski jest cięższy, mózg może swoją energią rozświetlić żarówkę a swoją konsystencją przypomina żelatynę... Najważniejszą dla nas – dzieci była informacja, że dopiero w wieku 25 lat nasze mózgi będą w pełni dojrzałe.

          • Dzień mózgu.

            W Europejskim Dniu Mózgu skupiliśmy się wspólnie z grupą IV na poznawaniu różnych zabaw logicznych sprzyjających poprawie naszej koncentracji uwagi pamięci i myślenia. Był to miłe i aktywnie spędzony wspólnie czas 🙂

          • EKSPERYMENTY

            13 marca, w internacie odbyły się zajęcia pt. "Eksperymenty". Przeprowadzane doświadczenia, z produktów, które wszyscy mamy w domu w ciekawy sposób połączyły naukę z zabawą i wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród naszych uczniów.

          • Jajko wielkanocne

            Dnia 13 marca 2024 r. IV grupa brała udział w warsztatach plastycznych "Jajko wielkanocne". Zajęcia plastyczne to interesujący sposób na spędzenie czasu wolnego bez wykorzystania smartfonów, komputerów .. Wychowankowie uczą się jak przy użyciu ogólnodostępnych materiałów można stworzyć coś interesującego. Rozwijają wyobraźnię, usprawniają zdolności manualne, koncentrację, cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu.

          • Dzień Kobiet

            8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. To święto przypomina o należytym szacunku, trosce i miłości, którymi należy obdarzyć każdą z pań. Warto pomyśleć o niespodziance, jaką możemy sprawić najdroższej nam osobie. Pomysłów jest wiele - upominki, kwiaty... Jeśli zdecydujemy się na kulinarne przyjemności, to bez problemu przygotujesz je w domu. Grupa IV proponuje sałatkę owocowa z ananasa, pomarańczy, jabłek i banana. Do tego rodzynki, orzechy, trochę miodu lub jogurt i gotowe. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Pań! 💐

          • Dzień Dinozaura w Przedszkolu.

            W ubiegłym tygodniu nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura.Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów.Dzieci dowiedziały się jak żyły te zwierzęta, poznały ich wygląd i sposób żywienia.Przedszkolaki zdobyły ciekawą wiedzę dobrze się przy tym bawiąc w towarzystwie swoich kolegów z kl.I.Dziękujemy za udział p.Ani oraz paniom specjalistkom.

          • "POLSKIE LEGENDY"

            W dniu 29.02.2024 uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz wszystkie klasy szkoły branżowej brali udział w szkolnym konkursie polonistycznym „Polskie legendy”. Pytania konkursowe dotyczyły znajomości niektórych legend polskich, zasad gramatyki polskiej oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem.

          • XI Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Wisła - Istebna

            W dniach 27 luty 2024 – 1 marca 2024 r. odbyły się XI Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Wisła – Istebna. Naszą szkołę reprezentowało czworo zawodników rywalizujących w biegach narciarskich na trasach biegowych na „Kubalonce”. Wszyscy uczniowie potwierdzili swoją wysoką formę nad którą pracowali całą zimę osiągając następujące wyniki: Miłosz: 500m – 1 miejsce, 1000m – 1 miejsce. Sławomir: 50m – 3 miejsce, 100m – 2 miejsce. Piotr: 50m - 3 miejsce, 100m – 3 miejsce. Łukasz: 50m – 2 miejsce, 100m – 2 miejsce. Ponadto spośród wszystkich złotych medalistów Igrzysk zostaną wylosowani zawodnicy reprezentujący nasz kraj na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych – Turyn 2025. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, a Miłoszowi życzymy powodzenia w losowaniu. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: https://www.olimpiadyspecjalne

          • „Blisko telefonu – daleko od dziecka”

            Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rusza z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania, skierowana do rodziców, zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka. Scrollowanie przez rodzica telefonu w czasie zajmowania się dzieckiem może obniżyć jakość i liczbę interakcji między nim a dzieckiem. Tymczasem utrzymywanie kontaktu wzrokowego z opiekunem oraz szybkość reagowania osoby dorosłej na sygnały wysyłane przez niemowlę lub dziecko to jedne

          • "Wielkanoc tuż, tuż"

            Kolejne warsztaty z wykorzystaniem metody skrabbookingu za nami. Tym razem nasze zaproszenie przyjęli nauczyciele z powiatu tomaszowskiego. Dziękujemy za tak liczne przybycie oraz aktywny udział w przeprowadzonych zajęciach. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się własną pasją, swoimi pomysłami i spędzania czasu w miłym towarzystwie. Dziękujemy Paniom z Biblioteki Pedagogicznej, naszym koleżankom z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przeorsku oraz wszystkim uczestnikom naszych warsztatów. Kolejne spotkania niebawem!

    • Partnerzy

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.07.2024
    • Kalendarz

        brak danych
      •  

        Nasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!

        „Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”

      • "Uważność - nasza siła,wielka moc"

      • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.

      • Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.

        Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego  dla uczniów z centralnymi zaburzeniami  przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem  interaktywnych  ekranów stymulujących  wyższe funkcje słuchowe.

        Wdrożona  innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów  związanych z centralnymi  procesami przetwarzania.

        Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie  pewność siebie  u uczniów,  wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.

        Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.

    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

      na lata 2021-2025

      logo

      W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości  750 zł.

      Wsparcie finansowe zostało udzielone na:

       ▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,

       ▪ oraz lektur szkolnych.

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.