"Zakątki Tomaszowa Lubelskiego"
Gratulacje dla laureatów konkursu plastycznego.
SPORTOWA MISJA!
Nasi uczniowie zmierzyli się po raz kolejny z wyzwaniami Dni Promocji Zdrowia pod hasłem Sportowa Misja! W dalszym ciągu propagujmy wśród wychowanków ide promujące zdrowy i aktywny styl życia oraz pokazujemy korzyści płynące z regularnego uprawiania sportu m.in gimnastyki porannej, logorytmiki i zabaw muzyczno - ruchowych gimnastyki śródlekcyjnej, planowych aktywnych przerw, treningów sportowych, jazdy na rolkach, rowerach gier zespołowych z piłką, zajęć z zumby i jogi, zabaw ruchowych na świeżym powietrzu z chustą animacyjną i na zewnętrznej siłowni. Nie mogło zabraknąć również wspólnych rajdów pieszych rozwijających naszą kondycję fizyczną, wiedzę o najbliższym otoczeniu przyrodniczym oraz uwrażliwiających nas na piękno natury - wyjście na Stawy w Rogóźnie oraz przejście 12 km. niebieskim szlakiem wzdłuż rzek Biały Jeleń i Tanew☺️
KOLEJNE WYZWANIE SZKOŁY MYŚLENIA POZYTYWNEGO
Wspólnie ze Szkołą Myślenia Pozytywnego 2.0 pogłębialiśmy zainteresowania czytelnicze oraz rozwijaliśmy u uczniów i uczennic umiejętności autoprezentacji, kreatywność i twórczość. Wychowankowie projektowali swoje "Książki zamknięte w słoiku"- chętnie opowiadali wymyślone przez siebie historie. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wystawę naszych Książek do Biblioteki szkolnej :)
Przedszkolaki na basenie.
Przedszkolaki wybrały się na basen, ponieważ dbają o zdrowie i lubią zajęcia w wodzie,wzmacniając swoją sprawność fizyczną.
1
Wycieczka do Rzeszowa
23 maja wychowankowie naszego Ośrodka zwiedzali Rzeszów. Pierwszym punktem na mapie Rzeszowa jaki odwiedzili nasi uczniowie było Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz, z ponad 200 interaktywnymi eksponatami. To niezwykły ośrodek popularyzujący naukę, gdzie każdy młody odkrywca mógł zaspokoić swoją ciekawość. W programie wycieczki był również park trampolin - FlyPark. Tam nasza młodzież aktywnie spędziła czas, korzystając z około 20 atrakcji. Na koniec nasza młodzież, zmęczona ale z uśmiechami na twarzach, pojechała do Mc'Donalds na pyyyszne lody.
"BUZIAK 2024"
22.maja 2024 roku odbył się XI Ogólnopolski Festiwal Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Buziak2024”organizowany przez nasz ośrodek. Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Starosty Tomaszowskiego i Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego. Zespoły uczestniczące w nim reprezentowały 8. ośrodków szkolno – wychowawczych z całego województwa lubelskiego. Były to: Firlej, Hrubieszów, Kozice Dolne, Świdnik, Tomaszów Lubelski , Włodawa, Zamość. Zespoły pokazały różne formy wyrazu artystycznego na bardzo wysokim poziomie, co zauważyli wszyscy oglądający koncert. Nagrodom, brawom i bisom nie było końca. Dziękujemy wszystkim za udział i okazaną na pomoc w organizacji tej imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy do: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim, Urząd Miasta Tomaszów Lubelski, Fundacja „Parasol Roztocza”, Spółdzielnia mieszkaniowa w Tomaszowie Lubelski
Rajd pieszy Susiec
Sezon pieszych wycieczek otworzyli nasi uczniowie rajdem wzdłuż rzek Tanew i Biały Jeleń. Piękna pogoda towarzyszyła nam podczas wędrówki Roztoczańskim szlakiem.
Rozpoczęcie współpracy ze Szpitalem Neuropsychiatrycznym im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie
17 maja nasz Ośrodek rozpoczął współpracę ze Szpitalem Neuropsychiatrycznym im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie, której celem jest rozwój Regionalnego Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Centrum będzie zajmowało się rozwojem środowiskowego modelu psychiatrycznej opieki zdrowotnej dla dzieci i młodzieży poprzez organizowanie leczenia, opieki specjalistycznej oraz integracji społecznej, jak również poprawą dostępu do świadczeń zdrowotnych w zakresie psychiatrii, psychologii i terapii uzależnień. Na konferencji inaugurującej projekt poruszono tematykę wyzwań współczesnej psychiatrii. Przedstawiono model funkcjonowania Regionalnego Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Dyrektorom szkół i placówek oświatowych z województwa lubelskiego wręczono umowy o współpracy w ramach RCZP. Nasza placówka jest jedną z trzech w powiecie, które przystąpiły do powstałego proj
Zwiedzamy Roztocze
Jak piękne jest nasze Roztocze mogliśmy się przekonać 16 maja. Klasy V-VIu oraz IV-VIau wybrały się pociągiem na wycieczkę do Suśca. Uczniowie zwiedzili Susiec a następnie wędrowali wzdłuż rzeki Tanew. Podziwiali progi skalne, na których powstają wodospady. W barze 'U Gargamela' zamówili frytki i lody. W drodze powrotnej podziwiali piękno naszego regionu z wieży widokowej.
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3.MAJA
W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Świeto jest wpisane w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i uchwalenia ustawy rządowej - Konstytucji 3 Maja. Część artystyczna wzbogaciła naszą wiedzę historyczną.
UWAGA! KONKURS FOTOGRAFICZNY!📸
Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym Cztery Pory Roku "WIOSNA" . Prace należy nadsyłać na adres: slonecznik5ania@poczta.onet.pl do dnia 7 czerwca 2024r.
"Chcesz być jak Einstein? Rozwijaj swoje pasje i talenty!"
W ramach obchodów X Dnia Auryzmu, uczniowie naszego ośrodka wzięli udział w ogólnopolskim konkursie talentów dla szkół podstawowych pt. "WYZWANIE AUTYZM-SPEKTRUM TALENTÓW". W ramach konkursu dzieci przygotowały gazetkę i zaprezentowały film. Wy również nie bójcie się spełniać swoich marzeń!
„Każdy jest inny i to jest ok”
Kolejny Miesiąc Świadomości Autyzmu za nami. Miesiąc, w którym chcemy zwrócić szczególną uwagę mieszkańców naszego miasta na problemy osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. W tym roku towarzyszyło nam hasło „Każdy jest inny i to jest ok”. Podjęliśmy wiele działań zarówno takich skierowanych do naszej małej społeczności szkolnej, jak i społeczności lokalnej. Włączając się w ogólnopolską akcję „Na niebiesko dla autyzmu”. 3 kwietnia podświetliliśmy budynek naszej szkoły, a dzięki wsparciu pana Wojciecha Zukowskiego Burmistrza Tomaszowa przez cały kwiecień podświetlany był front budynku Szkoły Muzycznej zlokalizowanej na Rynku. W Ośrodku organizowaliśmy warsztaty kulinarne, ceramiczne, muzyczne i sportowe skierowane do naszych uczniów, nie tylko tych ze spektrum autyzmu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, sprawdzić swoje umiejętności, być może odkryć ukryte talenty. Podsumowaniem naszych dzi
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
W dniu 26 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi klasy VI-VIII L, klasy branżowe i przysposabiające do pracy uczestniczyły w zajęciach ekologicznych, których hasłem przewodnim było „Planeta kontra tworzywa sztuczne”. Uczniowie wzięli udział w krótkiej inscenizacji, poznali rodzaje plastików, ich oznaczenia oraz sposoby segregacji. Na zajęciach powstały kolorowe plakaty i tematyczna gazetka.
"Zdrowo jem, bo chcę"
Wyniki konkursu:
1 miejsce - Michał Maścibroda
2 miejsce - Filip Marek
3 miejsce - Nikola Mazurek
Dodatkowo wyróżnienie zdobyli: Szymon Greszta, Mateusz Pijajko, Wiktoria Mazurek, Szymon Szubert, Zdzisława Narolska, Świetlica szkolna oraz Grupy wychowawcze I i III. Gratulujemy wszystkim !!!
Wierszami "Tuwima wiosna się zaczyna"
Piętnastu recytatorów przedstawiło w swoim repertuarze wiersze polskich poetów. 17 kwietnia w bibliotece szkolnej jury wyłoniło laureatów a byli nimi Stanisław Wielosz, Kamilka Kuropatnicka, Mateusz Janusz , Kasjan Golec. Uczniowie otrzymali nagrody i okolicznościowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 09.12.2024Kalendarz
brak danychNasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!
„Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”
"Uważność - nasza siła,wielka moc"
W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.
Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.
Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego dla uczniów z centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem interaktywnych ekranów stymulujących wyższe funkcje słuchowe.
Wdrożona innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów związanych z centralnymi procesami przetwarzania.
Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie pewność siebie u uczniów, wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.
Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
na lata 2021-2025
W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości 750 zł.
Wsparcie finansowe zostało udzielone na:
▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,
▪ oraz lektur szkolnych.
Galeria zdjęć
brak danychW naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.