• GRATULACJE DLA LAUREATÓW!

      Nasi wychowankowie: Wojtek, Szymon i Weronika zostali docenieni i otrzymali dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe w XIX Powiatowym Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsze Szopki i Stroiki Świąteczne". W kategorii stroiki - kl. VII-VIII Szymon Paczkowski z Grupy IV zajął II miejsce a Weronika Wielosz z kl. VIII zajęła III miejsce. Natomiast Wojciech Wielosz z Grupy I zajął III miejsce w kategorii kl. I-III (stroiki). Zachęcamy wszystkich do wysiłku, ciężkiej pracy i brania udziału w konkursach, bo to wielka przyjemność, gdy odbiera się atrakcyjną nagrodę z rąk Pana Starosty a piękny dyplom stanowi pamiątkę na wiele lat.

     • WIGILIJNY WIECZÓR...

      W wigilię opłatkiem się łamiemy,

      dobre życzenia otrzymujemy.

      Wielką radość świętujemy,

      Za Jezusa dziękujemy.

      Dnia 20.12.2023 roku swoją obecnością zaszczycili nas pan Starosta Henryk Karwan, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej pani Anna Syty, ks. dziekan Grzegorz Chabros, ks. Wojciech Suchowierz oraz rodzice naszych uczniów. Gdy pierwsza gwiazdka zagościła na niebie rozpoczęliśmy wieczór wigilijny w naszym Ośrodku. Zgromadzeni w świątecznie udekorowanej sali, przy pięknie i suto nakrytych stołach byliśmy świadkami narodzin Jezusa. Odwieczna walka dobra ze złem, narodziny dzieciątka, aniołowie, pasterze, Trzej Królowie i kolędnicy przenieśli nas w magiczny świat. Utwierdzili w wierze, że dobro zawsze zwyciężą. Było wspólne kolędowanie, składanie życzeń no i oczywiście Mikołaj.

     • "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI I MŁODZIEŻY"

      Z wielką przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu "Prawa Dziecka oczami dzieci i młodzieży" będącego podsumowaniem w naszym Ośrodku akcji Prawa dziecka! Przyznano 9 wyróżnieniń Dyplomów oraz nagród za zajęcie rownorzędnych I miejsc dla: Gabriela Malec, Kuby Sadło, Julii Majdanik, Bartłomieja Korga, Konstiantyna Orłow, Sławomira Paczkowskiego, Aleksandry Krawczyk, Aleksa Zodla owaz Grupy I wychowawczej!!! Pozostali uczestnicy otrzymali również drobne upominki i pamiątkowe Dyplomy GRATULUJEMY!!! Dziękujemy nauczycielom i wychowawcom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uczniów do udziału w konkursie ☺️

     • Aktywne popołudnia

      Dzieci z grupy II bardzo chętnie, aktywnie spędzają czas wolny.

      Jedną z form aktywnego wypoczynku jest nauka i ćwiczenie jazdy na łyżwach. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych.

     • Warsztaty kulinarne

      W poniedziałek 11 grudnia w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty kulinarne w ramach projektu współpracy ,,Bądźmy EKO". Podczas spotkania z kucharzem panem Adamem Dziurą nasi uczniowie poznali ciekawe sposoby wykorzystania ekologicznych składników przy przyrządzaniu posiłków.

     • Wieczornica Pamięci

      Tegoroczna Wieczornica Pamięci odbyła się pod hasłem "Janusz Korczak - patron dziecięcych marzeń". Poświęcona była bohaterskiej postawie Janusza Korczaka, który dzięki swojej empatii i wielkiemu sercu stwarzał dzieciom namiastkę prawdziwego domu. Dawał miłość, radość i poczucie bezpieczeństwa. W dzisiejszych trudnych czasach, każdy z nas powinien zatrzymać się na chwilę i zastanowić czy nosimy w sobie korczakowskie bohaterstwo. Dziękujemy Dyrekcji, Wicestaroście Jarosławowi Korzeniowi oraz wszystkim gościom za uświetnienie naszego spotkania.

     • DO NAS TEŻ PRZYSZEDŁ...

      Dnia 6 grudnia odbyło się w naszym ośrodku spotkanie ze Św. Mikołajem. W oczekiwaniu na Mikołaja, uczniowie wykonywali różne zadania i brali udział w zabawach, między innymi: odszukali renifery z zaprzęgu Świętego Mikołaja, śpiewali piosenki, brali udział w zabawach zręcznościowych. Na zakończenie zostali obdarowani prezentami od oczekiwanego gościa.

     • Brawo Weronika!

      Nasza wychowanka Weronika Wielosz została laureatką Miejskiego Konkursu Literackiego zorganizowanego z okazji obchodów Roku Aleksandra Fredry pt. "MISTRZ SŁOWA - ALEKSANDER FREDRO" otrzymując pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową za napisanie bardzo interesującej pracy "Niech się dzieje wola nieba - z nią się zawsze zgadzać trzeba".

     • KULIG !!!

      Piękno zimowego krajobrazu podziwiali członkowie społeczności szkolnej SOSW podczas kuligu w Dąbrowie Tomaszowskiej. Kiełbaski pieczone na ognisku były dodatkową atrakcją naszego wyjazdu do stadniny.

     • Andrzejki w przedszkolu

      Zabawy i dobry humor dopisywały przedszkolakom podczas świętowania Andrzejek.Zaproszeni goście, uczniowie kl.I z panią Anią uczestniczyli razem z dziećmi przedszkolnymi w zabawach andrzejkowych oraz poczęstunku.Dziękujemy za udział w tańcach i wspólnych zabawach paniom specjalistkom oraz wszystkim uczestnikom.

  • Partnerzy

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 21.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
   •  

    Nasz Ośrodek przystąpił do Programu Edukacyjnego „Aktywni Błekitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”!!!

    „Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.”

   • "Uważność - nasza siła,wielka moc"

   • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.

   • Aktywny Trening Słuchowy szansą na lepszy rozwój ucznia.

    Realizacja programu słuchowego, diagnostyczno – terapeutycznego  dla uczniów z centralnymi zaburzeniami  przetwarzania słuchowego z wykorzystaniem  interaktywnych  ekranów stymulujących  wyższe funkcje słuchowe.

    Wdrożona  innowacja jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne uczniów w naszej placówce, wynikające z deficytów  związanych z centralnymi  procesami przetwarzania.

    Celem programu jest poprawa wyższych funkcji słuchowych, wyrównanie deficytów u uczniów przejawiających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, podniesienie poziomu sprawności językowych, artykulacyjnych i komunikacyjnych, wzmacnianie koncentracji i podzielności uwagi słuchowej uczniów, poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego, zwiększenie  pewność siebie  u uczniów,  wzrost samooceny, obniżenie poziomu stresu, uatrakcyjnienie procesu terapii logopedycznej o niekonwencjonalne, atrakcyjne dla ucznia metody pracy, wzbogacenie oferty szkoły.

    Za realizację programu odpowiedzialna jest pani Elżbieta Kuczyńska.

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

   na lata 2021-2025

   logo

   W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” informujemy, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 3 750 zł w tym: wkład własny w wysokości  750 zł.

   Wsparcie finansowe zostało udzielone na:

    ▪ zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej,

    ▪ oraz lektur szkolnych.

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • W naszym Ośrodku będzie realizowana innowacja pedagogiczna "Uważność - nasza siła, wielka moc". Jest to program działań z wychowankami wprowadzający uważność w ich codzienne życie. Podczas zajęć będą realizowane następujące bloki tematyczne: oddech mocy, relaksajki, świat zmysłów, kraina kreatywności, uważne ciało i umysł. Realizację innowacji koordynują Joanna Mamrocha, Anna Malec, Izabela Piątek.